Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Szüleim azt...

Mit tegyek? Szüleim azt akarják hogy maradjak velük és fizessek bele a hitelükbe, én viszont el szeretnék költözni.20/L

Figyelt kérdés

Sajnos a szüleimnek elég sok hitelük van. Mindketten vállalkozók,és most ugy tűnik hogy az összes munkàsemberük felmond (még nem biztos). De ha ez megtörténik, akkor nekik annyi. Nem fogják tudni fizetni a hitelt. nem tudom mi lesz velük.

Én viszont el akarok költözni. Konkrétan vissza az exemhez. Akitől amúgy ők "választottak el". és most totàl kivannak. hogy hogy lehetek ilyen hülye, meg mellettük lenne a helyem. De ezt nem értem. Ők olyanok hogy kb azt akarják hogy soha ne menjek el tőlük. De most akkor a rengeteg hitelüket is én fizessem? Egyébként most pont munkanélküli vagyok egy hónapja, ezért is akarok elköltözni, fel Pestre, mert ott lenne munka, itt nem.

De nem akarom a szüleimet se szar.ban hagyni, ki tudja mi lesz velük?

Anyàm már így is azt mondogatta apámnak hogy tartson ki mert a lányunkat (vagyis ugye engem) már rég elvesztették.

szerintetek mit tegyek? Maradjak itt velük, próbáljak meg itt munkát találni és segítsem őket? Vagy költözzek el, éljem a saját életemet úgy ahogy én szeretném mert hát mégiscsak az én életem?


2017. máj. 22. 22:34
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/74 anonim ***** válasza:
89%
Mi a kérdés ? Koltozz el. Dolgozz es ha tudsz es akarsz kuldj penzt a hitelre. Ennyi
2017. máj. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/74 acelsziv ***** válasza:
85%

Csak egy kérdés. A szüleid elmentek valaha akár egyetlen vállalkozásokkal, cégvezetéssel foglalkozó tanfolyamra?

Mert úgy tűnik itt a melósok hordják a nadrágot a szüleid meg balek módra nyaliznak nekik.

Piroska Gyula pl iszonyat jó tanfolyamot csinál cégvezetésről.

Lázár Csaba, Kasza Tamás márkaépítés, marketing.

2017. máj. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/74 A kérdező kommentje:
Mindkettő vállalkozó, és más a könyvelőjük. ez a biznisz pl anya nevén van.
2017. máj. 23. 10:29
 64/74 anonim ***** válasza:
82%

Tehát TÖBB vállalkozásuk van, és nem tudnak azokból SEM megélni. De te tartsd el őket és fizesd a hiteles kocsijukat meg a traktort.


Fel nem foghatom, ki vesz kertépítő cégbe, HITELRE traktort úgy, hogy nem tud a vállalkozás állandó munkát kitermelni.


Túl sok üzleti terv azért nem készült, mi?

2017. máj. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/74 anonim ***** válasza:
62%
Megkérdezhetem milyen megyéről van szó?
2017. máj. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/74 anonim ***** válasza:
46%
Valami nem stimmel az tuti. Két külön könyvelő? Egy cégre? Netto 150-200 ezret keresnek???? Hol van ez, mert nő létemre ennyiért simán elmegyek füvet-nyírni, kertet rendezni. Irodában, közalkalmazottként nyugdíjig nem fogok ennyi nettót kapni.
2017. máj. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/74 anonim ***** válasza:
81%
Ja. Kérdező, amúgy azt mondom költözz. Tényleg nagyon kislányosan neveltek, ideje önállósodnod. Támogatni a világ bármely pontjáról tudod őket.
2017. máj. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/74 anonim ***** válasza:
44%

Én azt szeretném megkérdezni, hogy melyik országról beszélgetünk?

Szeretnék ott lakni, ahol lehet egyszerű munkásként lázadni 150-200-nál több fizetésért. Komolyan, el se hiszem.


De tényleg, gondold már végig. Ma Magyarországon 4,5% a munkanélküliség (2017.január-márciusi adat). Ez 207 000 fő. Ezek csak azok akik ténylegesen munkanélküliek, és nem azok, akik közmunkán vannak. 172 000 ember közmunkás. Ők 80 000 forintot keresnek. A munkanélküliek vagy semmit, vagy az álláskeresési járadékot kapják. Ezen felül rengeteg ember van, akinek a fizetése nem éri el a 100 000 forintot, főleg vidéken. Ezek után te tényleg elhiszed, hogy vannak emberek, akiknek nem elég 200 000 forint fizetés, állításod szerint aktív munka nélkül?

Vagy jó oké, elhiszem. De akkor más oka van, hogy több ember egyszerre akarja otthagyni a munkahelyét, veszélyeztetve ezzel pl.: a családjuk megélhetését. Azért gondolkozz el, függetlenül, hogy a szüleid, nem aranyemberek. Felesleges őket segítened, maguknak csinálták, szerintem senki nem fogott fegyvert a fejükhöz, hogy vegyenek fel x hitelt. Ez nem a te dolgod, nekik kell megoldaniuk.

2017. máj. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/74 A kérdező kommentje:

nem tudom ki találta ki, hogy kertépítés. Nem kert, KERÍTÉSÉPÍTÉS.

na hogy mindenki megértse:

Anyum is és apum is vállalkozó. két külön könyvelővel. Nem tudom minek van külön könyvelő, ez az ő dolguk.

Apum nevén van egy kisebb vàllalkozás, ami mezögazdaságról szól, biztos hallottatok róla, ez a fiatalgazdás pályázat. Azon nyertek,így van egy kis mezőgazdaságuk pár hektár földdel és állatokkal. ehhez van a traktor. Ezt ők ketten csinálják. Ők etetik az állatokat, apa szánt, arat stb.

Aztán anya alvállalkozója még egy internettel dolgozó cégnek (nem nevezen meg), ahol az a feladatuk hogy internetet kötnek be, vagy éppen ki, ha rossz a net egyik faluban, ők csinálják meg. Vagyis igazából apa csinálja, mert ő ért ehhez. Nem is tudom, hogy akkor ez miért anya nevén van, de mindegy. Biztos azért, mert a papírmunkát anya csinalja. De nem is érdekel.

a harmadik vállalkozásuk meg ami apa nevén van KERÍTÉSÉPÍTÉS. ebben foglalkoztatnak 5-6 munkás embert. Ez ugy néz ki, hogy van anyaéknak egy "felettesük", "szervezőjük" nem is tudom minek nevezzem. Ő mondja mindig nekik hogy éppen hol van munka, hol kell kerítést építeni. És anyàék oda küldik a munkásokat. és igen, 150-et megkeresnek egy hónapban. Mert ha épp nincsen kerítésépítéses meló, anyáék jó fejek mert nem azt mondják hogy akkor egy hétig ne gyertek dolgozni, nem kaptok lóvét, hanem adnak nekik valami kis munkát a hàz körül, esetleg az állatoknál, így fizetnek is nekik.

remélem így érthető..

2017. máj. 23. 11:55
 70/74 anonim ***** válasza:
55%
Anyáék jó fejek, az egy dolog, de így maguk alatt vágják a fát, nem tudom mennyit adnak a munkásoknak a ház körüli munkákért, de ha azért is ilyen 150 ezreket, akkor nem is nagyon csodálkozom,hogy nem megy a szekér, úgy ahogy kellene. nem hinném,hogy ha valaki, valakik a ház és állatok körül tesznek-vesznek azzal kitermelnek 150 ezer forintnyi haszont.
2017. máj. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!