Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Szüleim azt...

Mit tegyek? Szüleim azt akarják hogy maradjak velük és fizessek bele a hitelükbe, én viszont el szeretnék költözni.20/L

Figyelt kérdés

Sajnos a szüleimnek elég sok hitelük van. Mindketten vállalkozók,és most ugy tűnik hogy az összes munkàsemberük felmond (még nem biztos). De ha ez megtörténik, akkor nekik annyi. Nem fogják tudni fizetni a hitelt. nem tudom mi lesz velük.

Én viszont el akarok költözni. Konkrétan vissza az exemhez. Akitől amúgy ők "választottak el". és most totàl kivannak. hogy hogy lehetek ilyen hülye, meg mellettük lenne a helyem. De ezt nem értem. Ők olyanok hogy kb azt akarják hogy soha ne menjek el tőlük. De most akkor a rengeteg hitelüket is én fizessem? Egyébként most pont munkanélküli vagyok egy hónapja, ezért is akarok elköltözni, fel Pestre, mert ott lenne munka, itt nem.

De nem akarom a szüleimet se szar.ban hagyni, ki tudja mi lesz velük?

Anyàm már így is azt mondogatta apámnak hogy tartson ki mert a lányunkat (vagyis ugye engem) már rég elvesztették.

szerintetek mit tegyek? Maradjak itt velük, próbáljak meg itt munkát találni és segítsem őket? Vagy költözzek el, éljem a saját életemet úgy ahogy én szeretném mert hát mégiscsak az én életem?


2017. máj. 22. 22:34
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/74 anonim ***** válasza:
13%

"Kellemetlen, egyik rokonról a halála után derült ki, hogy sikkasztott egy csomót, milliárdos! adóssága van... mindezt a felesége SEM tudta, csak amikor rászállt az adóhatóság."


Ahogy a vagyon, úgy az adósság is egyeneságon öröklődik, a feleség pedig nem egyenesági rokon.

2017. máj. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/74 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem van ott valami más is, amit te nem látsz. Ha tényleg van normális fizetés és a főnök is rendes, akkor nem fogja egyszerre az összes munkás cserben hagyni a munkáltatót.
2017. máj. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/74 anonim ***** válasza:
90%

Majd szépen eladják a hiteles kocsikat, és megtanulnak a takaróig nyújtózkodni.


NINCS olyan, hogy "szegényeknek minden balul sül el". olyan van, hogy rossz döntéseket hoznak, nem valók vállalkozónak, mert rosszul csinálják.


Te meg jegyezd meg: hitelt kocsira soha.

2017. máj. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/74 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem a vállalkozás körül nem stimmel valami. Ha elmennek a munkások, lehet újakat felvenni, főleg olyan településen, ahol alig van munkalehetőség. Erős a gyanúm, hogy inkább nem fizetik a munkásokat, nincsenek bejelentve, sok a kifizetetlen túlóra stb. Ha együtt feljelentik a szüleidet, rájuk száll a munkaügyi bíróság és a NAV egyaránt. Ezért paráznak, csak te erről nem tudsz.


Egyébként én ezek után kimaradnék ebből a szennyes ügyletből, még tettes társ leszel. Az ex nem tudom milyen, de jobb lenne, nem egy újabb függőségbe lépni. Tanulj meg önálló életet élni. Aztán ha te is úgy látod jónak, akkor alakíts ki kapcsolatot mással. Szerintem túl jóhiszemű vagy.

2017. máj. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/74 szántóvető ***** válasza:
91%

egyszerű munkavállalóként néhány tízezret tudnál hazaadni,az meg úgyse segítene az adósságtengeren.

de ha jól értem egyikőjük sem mondta hogy fizesd a hitelüket szóval ez ne legyen szempont.miért akarsz az exedhez visszamenni?elég furcsa ötlet.odaköltöznél hozzá?

2017. máj. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/74 anonim ***** válasza:
90%

Éld a saját életedet.

Ha engem választottak volna el páromtól valamikor is (vagy próbáltak volna), mondván, hogy nekem otthon a helyem mellettük, akkor mérlegelés és hezitálás nélkül lepattantam volna abban a percben.

Ettől függetlenül persze ha találsz valami jól fizető munkát, és megteheted, hogy segíted őket, akkor tegyed, abban semmi kivetni való nincs, ha mellette tudod élni a saját életedet.

Egy dolgot tarts szem előtt: ők akartak gyereket, nem te könyörögtél, hogy hadd szülessél már meg. Innentől kezdve annak a szülőnek, aki nem hagyja a gyerekét, hogy a saját életét élje, annak a zárt osztályon van a helye, mert valami nagyon nincs rendben az agyában.

2017. máj. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/74 A kérdező kommentje:

54, mindent hivatalosan csinàlnak, mindkettőjüknek van könyvelőjük. Most itt élek,látom nap mint nap hogy írják a papírokat, rendesen vezetik a jelenlítit, ha éppen màs ember vezeti a céges kocsit rögtön papírt irnak nehogy gond legyen stb.

Ez egy kicsi falu, annyira azért nincs sok munkanélküli, legalábbis a férfiak körében. Akik meg azok, azok nem is akarnak dolgozni.

ezt az 5 embert is ku.rvanehezen kapartàk össze, konkrétan közmunkából hozták ki őket. És nemhogy örülnének hogy 3-4-szer annyit keresnek mint közmunkán, neeeem, ők làzadnak hogy kevés a pénz.

2017. máj. 23. 09:29
 58/74 anonim ***** válasza:
84%
Hát menjenek el a szomszéd faluba is munkást nézni. Ha rossz a közlekedés, akkor beszéljék meg, hogy mikor mennek értük reggelente a kocsitokkal. Hidd el, hogy meg lehet oldani és a szüleid meg is fogják. Ha te konkrétan nem tudsz beállni dolgozni, akkor húzz el onnan és azonnal keress melót.
2017. máj. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/74 anonim ***** válasza:
91%

El akarsz költözni? El akkor mi a kérdés?

Tudod mit,akkor ne menj sehova maradj anyádék nyakán azt minden pénzedet add le.!

Soha nem fogsz elszakadni így tőlük.Illetve attól h pl elköltözöl és ha annyira akarod támogatni őket adsz nekik xy összeget.

Mindenki úgy vegyen fel hitelt,h ne azt várja h majd a gyereke fizeti stb

Nem értem, nekünk is konkrétan a szüleimnek van hitelük,már csak jövő januárig az tény. De sosem várták el,hogy én vagy a bátyám fizessünk ..max kértek pénzt és azt vissza adták. Pedig az én szüleim nem vállalkozok, egyszerű munkás emberek a hitel meg nem kevés..mármint a törlesztő részlet...és ha mi nem lennénk tesommal is ki tudnák fizetni

2017. máj. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/74 anonim ***** válasza:
71%

#Kérdező:


"54, mindent hivatalosan csinàlnak, mindkettőjüknek van könyvelőjük"


EGY vállalkozásban két ember KÜLÖN könyvelőt fizet? Kezdenek kibukni a turpisságok ...

2017. máj. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!