Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Szüleim azt...

Mit tegyek? Szüleim azt akarják hogy maradjak velük és fizessek bele a hitelükbe, én viszont el szeretnék költözni.20/L

Figyelt kérdés

Sajnos a szüleimnek elég sok hitelük van. Mindketten vállalkozók,és most ugy tűnik hogy az összes munkàsemberük felmond (még nem biztos). De ha ez megtörténik, akkor nekik annyi. Nem fogják tudni fizetni a hitelt. nem tudom mi lesz velük.

Én viszont el akarok költözni. Konkrétan vissza az exemhez. Akitől amúgy ők "választottak el". és most totàl kivannak. hogy hogy lehetek ilyen hülye, meg mellettük lenne a helyem. De ezt nem értem. Ők olyanok hogy kb azt akarják hogy soha ne menjek el tőlük. De most akkor a rengeteg hitelüket is én fizessem? Egyébként most pont munkanélküli vagyok egy hónapja, ezért is akarok elköltözni, fel Pestre, mert ott lenne munka, itt nem.

De nem akarom a szüleimet se szar.ban hagyni, ki tudja mi lesz velük?

Anyàm már így is azt mondogatta apámnak hogy tartson ki mert a lányunkat (vagyis ugye engem) már rég elvesztették.

szerintetek mit tegyek? Maradjak itt velük, próbáljak meg itt munkát találni és segítsem őket? Vagy költözzek el, éljem a saját életemet úgy ahogy én szeretném mert hát mégiscsak az én életem?


2017. máj. 22. 22:34
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/74 anonim ***** válasza:
89%
De ha ott maradsz és nincs munka akkor hogy tudnál segiteni? Egyébként ha ők ketten nem tudják megoldani , neked rámehet az egész életed és akkor se lesz jobb a helyzet.
2017. máj. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/74 anonim ***** válasza:
86%
Éld a saját életed és költözz el, nem maradhatsz örökké a szüleiddel.
2017. máj. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/74 anonim ***** válasza:
83%

Miért kérsz segítséget ha utána mindent támadásnak fogsz fel? Biztos hogy nem te vagy a szülő?


"De az sem feltétlenül jó ötlet, hogy az exedhez költözz. Szerintem csöbörből vödörbe, egyik függőségből a másikba kerülsz így." -Ezzel egyetértek.

2017. máj. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/74 A kérdező kommentje:

Nem fogok fel semmit támadàsnak, és én se tàmadok. nem, nem vagyok a szülő.

Csak sajna annyira nem is tudom.. azt nevelték belém hogy segitsek nekik mindig, vagy màr érzelmileg zsarolnak vagy màr nem tudom..

2017. máj. 23. 08:46
 45/74 anonim ***** válasza:
83%

NEM a te dolgod megoldani a szüleid dolgát, és az, hogy felneveltek, TERMÉSZETES, mert NEM TE kérted, hogy megszüless!

NEM kell hálásnak lenned egy ALAPVETŐ dologért, ezt most felejtsd el.


A szüleid ostobák, akik most így jártak, de nem a te dolgod kihúzni őket a szarból.

Mellesleg értelmes szülő bele sem akarná kényszeríteni a gyerekét hitelbe.


Velem nagynéném próbálta meg, vegyek fel hitelt nekik (1-2 milla). Kereken megmondtam, hogy nem, oldják meg, de én nem fook egy életre eladósodni az ő barmságuk miatt.

Ne tudd meg, mekkora hiszti lett belőle, sírás, ordítozás, de pont leszartam.

Utána kb. mindenki ellenem fordult (kivéve apát), én meg inkább elköltöztem 1000km-re, csak ne is kelljen találkoznom velük.


20 éves vagy, előtted az élet. Ha átveszed a hitelüket, soha! nem lesz lehetőséged semmire. Külföld szóba sem jöhet, saját lakás, saját élet sem, és sok ember nem választ magának olyan társat, akinek egy rakat hitele van (joggal), mert aztán ő is fizethet bele, ha olyan.

2017. máj. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/74 anonim ***** válasza:
28%

Kérdező, a munkásaik BIZTOSAN nem kapnak 160 ezret/hó, különben nem mondanának fel.


Szar helyzet, de a szüleid vszeg hazugok, beígértek nekik mindent, és most próbáláják lehúzni őket.


Kellemetlen, egyik rokonról a halála után derült ki, hogy sikkasztott egy csomót, milliárdos! adóssága van... mindezt a felesége SEM tudta, csak amikor rászállt az adóhatóság.

2017. máj. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/74 A kérdező kommentje:

Akkor szerintetek nem cserbenhagyás ha elmegyek?

mert a szüleim mindig csak jót akartak nekem, de lehet nem az a jó amire ők gondolnak.

2017. máj. 23. 09:06
 48/74 anonim ***** válasza:
93%

Az, hogy elköltözik egy felnőtt ember és a saját lábára áll, az a világ legtermészetesebb dolga.


Mindenkinek a saját életét kell megoldania és ne a gyerekét lehúzni.

2017. máj. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/74 A kérdező kommentje:

Utolsó! De kapnak! A sajàt szememmel látom hogy adjàk nekik a pénzt! Nem igérnek meg semmit,amit nem tartanak be!

úgy àllapodtak meg mindenkivel, hogy ahàny napot mennek dolgozni, azokon a napokon kapnak fizetést x összeget. Ezzel nincs is semmi gond mert kb minden nap tudnak menni, van hogy hétvégén is! Persze akkor több pénzt is kapnak. de az is rajtuk múlik, ha egyik azt mondja hogy ő most nem tud/akar menni, akkor nem megy!

és annyira jó fejek a szüleim, hogy ha pl pár napig nincs munka, akkor itthon a hàzunk körül adnak nekik valami tingli tangli pár óràs munkàt (pl fűnyíràs), és azért is fizetnek nekik rendesen!

2017. máj. 23. 09:11
 50/74 A kérdező kommentje:
*nem utolsó, hanem #46.
2017. máj. 23. 09:11
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!