Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem túlzás, amit apum művel?

Nem túlzás, amit apum művel?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem aput, jó apa, sokat törődött velünk mindig, de szerintem túlzás, amit elvár.

Külön papucsot kell viselni a fürdőben, mint a lakás többi részén. 3 törölköző kell mindenkinek : intim testrészek, arc, többi testrész.

Tusfürdőből 2 van : nemiszervek, többi testrész.

Enni a konyhában kell és amit csak lehet azt evőeszközzel. Apu szerint az állatok esznek nem így. Az ételt meg kell köszönni annak, aki csinálta. Egyszerre áll neki enni a család. Az asztaltól előbb felállni csak indokolt esetben lehet. Ritkán ehetünk szobában pl. betegség esetén.

Iskola után azonnal át kell öltözni itthoni ruhába. Az iskolai ruhát szépen összehajtogatni és a székre tenni. Ha nem tetszik neki az állapota, akkor ki kell mosni és vasalni.

Apu a fingást nemhogy mások előtt, de itthon sem engedi. Mondjuk pl. utcán nem is akarnék. Ha véletlen fingok vagy betegség miatt, azért természetesen nem szíd meg, de elnézést kell kérni. 5-6 éves kortól ezt várja el. Ki kell menni a wc-re fingani vagy ahol épp nincs családtag. Ha 5 percenként kell fingani, akkor 5 percenként menj ki. Nem kifogás. Bár 5 percenként szerinte nem normális, ezért készít gyógyteát vagy átnézzük az étrendet. Ha direkt fingok, akkor megszíd. Egyszer asztalnál tesóm orra alá fingottam, mert szekáltuk egymást. Apu sarokba zavart. Tesómat is egyébként, csak más ok miatt.

Nehezen tudnám itthon elképzelni, amit sok haver, ismerős mesél : szobában eszik tv előtt, nincs külön itthoni ruhája vagy a sulist csak úgy levágja valahova, nem fürdik minden nap, kézzel eszik sok mindent. Sőt valamelyik versenyt fingik szüleivel, szülei pedig egymással. Egyébként anyu apunak ad igazat nagyrészt.


2017. szept. 21. 21:10
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/129 anonim ***** válasza:
55%

Na azért, mi is nagyon ügyelünk a higiéniára, kifejezetten tisztaság és rendmániás vagyok, na de külön fürdőpapucs, fejenként 3 törölköző meg naponta 3x átöltözni?

A túlzásba vitt tisztálkodás egyáltalán nem egészséges. Nem jó a hajunkról meg a bőrünkről levakarni a saját, természetes védőrétegét. Egyenes út a bakteriális meg gombás fertőzésekhez.

Ráadásul ennyi törölközőt meg ruhát mosni hatalmas pazarlás és kicsit sem környezetbarát. Nem beszélve a napi szinten ellocsolt vízről és tusfürdőről. Mindezt feleslegesen.

A konyhás dolog nem olyan durva, sok helyen így van, nem szokás máshol enni, csak a konyhában vagy étkezőben. Az is alap szerintem, hogy amit lehet, azt evőeszközzel. Annyira nem gusztusos kézzel lapátolni a kaját.

Megköszönni nálunk is szokás az ételt, ezt én is elvárom mindenkitől. De azt már nem, hogy mindenki egyszerre üljön le enni. Lehet, hogy valaki még dolgozik, valaki épp nem éhes, nem lehet kényszeríteni az egész családot, hogy pont este 19:00-kor üljenek le kajálni... ez már beteges.

A suli utáni átöltözést sem értem. Minek? Egyenruhát hordotok az iskolában? Ezt így megint 2x annyi mosnivaló minden napra, újabb pazarlás...

A fingást viszont megértem, alap, hogy nem tolod oda mások orra alá. Ha nagyon kell, akkor vonulj el. Igen, ha 5 percenként, akkor úgy. Ha nálunk valaki előadná, hogy a szobába, társaságban fingik, pláne versenyszerűen, úgy csapnám pofon, hogy faltól falig repülne. Ez nem normális, hogy valakinek ez vicces.

És igen, más háztartásokban a ruhák állandóan le vannak dobálva, összegyűrve, koszosan hagyva, a cipők sárosan szétdobálva, a kanapén, az asztalon, a számítógép előtt mindenhol kajamaradék meg morzsák meg üres tányérok... persze általában van egy szorgos háziasszony, többnyire az anyuka, aki 0-24-ben takarítja a többiek retkét.

Ha pedig ő is így áll hozzá, na azt hívják putrinak.

Van, amiben nagyon egyetértek apukáddal, de van, amiben nagyon nem. Mindenesetre amit csinál, az kényszeres, de van haszna is, kivéve a túlzott tisztálkodást, mint már említettem.

Megváltoztatni szerintem nem tudod, a saját higiéniádra úgy ügyelj, ahogy te akarsz, nem fogja nyilván ellenőrizni, hogy hányféle tusfürdőt meg törölközőt használsz.

Aztán majd elköltözhetsz otthonról és élhetsz úgy, ahogy neked tetszik.

2017. szept. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/129 anonim ***** válasza:
83%
A pizza speciel pont hogy kézzel finom, dobozból. De hát a kivétel erősíti a szabályt.
2017. szept. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/129 Andizsuzsi ***** válasza:
76%

"Mi a logika a két tusfürdőben? "


Létezik tusfürdő kimondottan intim területekre, megfelelő ph értékkel.


Elolvastam a kérdést, megmosolyogtam. Aztán elgondolkodtam rajta, 90%-ban én is így csinálom. Lehet, hogy mániás vagyok?

2017. szept. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/129 anonim ***** válasza:
32%

13#

Valószínűleg az egyik tusfürdő a normális, másik speciálisan intim testrészere. Utóbbinak más a ph-ja (mint a nemi szerveknek általában), illatanyag mentesek, antiallergének.



Kérdezőnek: Van 1-2 fura dolog benne, de van olyan is, ami normális. Nekem pl kicsiként sodrófát kötöttek a hátamra (mert a lányok szép egyenesen ülnek/állnak), beleverték a fejemet a levesestálba, ha szürcsöltem stb. Mi is családilag étkezünk, a családfő vesz először, a csicska... akarom mondani a nők utoljára. Nincs beszéd, csak akkor ha a családfő kérdez. Ha 7-en vagytok és 6 hely van, akkor a csicska állva eszik az asztal mellett, hogy rögtön pattanjon ha kell valami. Én kitartok amellett, hogy ami nem tetszik azt nem viszem majd tovább, ami jó (pl ruhaváltás, étkezés hétvégén közösen stb) azt viszem majd tovább.

2017. szept. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/129 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem normál esetben tök felesleges még külön az intim tusfürdő, olyan férfiről meg életemben nem hallottam, aki használja.
2017. szept. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/129 A kérdező kommentje:
Ja igen a tusfürdő. Tényleg külön intim testrészre való az egyik. Apu szerint a sima tusfürdő nem ideális oda.
2017. szept. 21. 22:10
 27/129 anonim ***** válasza:
95%
19: Sajnos nincs ágynemütartoja az ágyunknak, szekrénybe meg nyilván nem dugom el, mivel a háloszobában csak mi tartozkodunk, nekünk pedig teljesen megfelel letakarva is. Szépen meg van egyébként csinálva, mint a hotelszobákban, nem restellném ha valaki benézne és meglátná.
2017. szept. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/129 anonim ***** válasza:
20%
Még senki nem említette: Hány kézmosás van egy nap? (Szerintem ami ideális: étkezés előtt és WC használat után kötelező, de indokolt esetben még többször is.)
2017. szept. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/129 A kérdező kommentje:

"Mi is családilag étkezünk, a családfő vesz először, a csicska... akarom mondani a nők utoljára. Nincs beszéd, csak akkor ha a családfő kérdez. Ha 7-en vagytok és 6 hely van, akkor a csicska állva eszik az asztal mellett, hogy rögtön pattanjon ha kell valami. "

Jézusom. Nálunk nem így van. Együtt eszünk, de nincs csicska és lehet beszélgetni evés közbe. De kultúrált témának kell lenni és nem vághatunk egymás szavába. Nem apánk szed elsőnek, hanem a gyerekek kapnak. Bár mindegy, mert megvárjuk egymást. Felállni előbb azért nem lehet, mert az asztalt is együtt szedjük le, együtt takarítunk. Nincs az, hogy most gyorsan elrohanok filmezni vagy valami. Apunak fontos, hogy tudjunk várni egymásra.

2017. szept. 21. 22:20
 30/129 anonim ***** válasza:
73%
Tök normális Apukád van.
2017. szept. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!