Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szulok! Ti megengednetek a 15...

Szulok! Ti megengednetek a 15 eves lanyotoknak hogy tetovalast csinaltasson?

Figyelt kérdés
A sajat penzembol fizetnem,az osztalyba mar tobb gyereknek is van,a tanarok nem szolnak erte. A bal csuklomra szeretnem kb 5-7 cm lenne,az elhunyt allataim emlekere. A szuleim nem akarjak megengedni,pesig egyepkent le se szarnak de ilyenkor megjatszak a mintaszuloket, hogy ok nem erre neveltek,meg hogy annyit torodnek velem miert csak 2 honap utan (2 honapja dontottem el h most mar tenyleg szeretne,es nem akarok vele varni) mondom el nekik. Hogy tudnam ra venni a szuleimet hogy megengedjek? Tudom hogy most jonnek ezek a kommentek hogy inkabb menjek tanulni,meg ha akarom akkor 3 ev mulva is akarni fogom amikor mar nagykoru leszek. Elnezest az esetleges helyesirasi hibakert,siettem es telorol vagyok. Koszonom elore is a valaszokat. 15/l

2017. nov. 3. 16:25
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/85 anonim ***** válasza:
94%

"az elhunyt allataim emlekere."


Nálunk pl. csirkepestis volt.

Ha mind a 2000 állatot fel szeretném varratni, be kellene állítani egy ipari varrógépet.

2017. nov. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/85 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat
2017. nov. 3. 17:38
 23/85 A kérdező kommentje:

#21

Nem az osszes allatomat akarom,csak egy macska es egy kutya korvonalait. Mert eddig csak macskaim es kityaim voltak

2017. nov. 3. 17:41
 24/85 manó1235 ***** válasza:
79%
a 14- és 16 éves lány unokatesóimnak van, a 14 éves egy hatalmas mintát varratott a hátára, a 16 évesnek pedig van a vállán, alkarján, bordáján, kulcscsontján, a bokáján, azt hiszem ennyi, és őszintén? Talán a 14 évesebb uncsitesóm bölcsebb volt mert az övén legalább látszik hogy minőségi munka, de az idősebbiken amik vannak, hát hogy is fogalmazzak?... Eszméletlen ocsmányak, pl a bokáján egy masni lenne, de állítom hogy a 9 éves unokaöcsém is szebbet rajzolt volna rá. :D Szerintem hatalmas felelőtlenség volt keresztanyám részéről hogy megengedi, engedte nekik ezeket, ilyen idős fejjel, ha idősebb lesz nem győzi majd takargatni. 24/L
2017. nov. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/85 anonim ***** válasza:
88%

Csak pár megjegyzés:


1. Ha magad miatt akarnád, nem lenne fontos, hogy másnak is van.


2. A legfontosabb: egy magára valamit is adó tetoválószalon nem vállal el 16 év alattiakat még szülői engedéllyel sem. Sőt, a legtöbb szalon 18 év alatt senkinek nem csinál tetoválást, még akkor sem, ha a szülő ott áll mellette.


3. Felesleges ilyen miatt tetoválást csináltatni. Nekem is van egy elhunyt állatom, mégsem jutott eszembe sose, hogy a körvonalát magamra tetováltassam, ami ráadásul akármelyik állat lehet, mert nem tudod pont a te háziállatodra szabni.


4. Csuklóra még felnőttként sem tetováltatnék semmit. 10-ből 9 munkahelynél kizáró ok, ha látható helyen tetoválásod van.


5. És igen. 15 évesen (még ha meg is csinálná valamelyik szalon) baromság tetováltatni. Az ízlésed nagyon hamar változik, hiába nem hiszed el. Lehet, hogy amit most nagyon szeretnél, azt 5 év múlva már szégyelleni fogod, meg már azóta lehet túl leszel 10 újabb háziállaton. Szerinted véletlen, hogy minden szalonban elmondják a felnőtteknek is, hogy nagyon jól gondolják meg, hogy mit hova és mekkorát?

2017. nov. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/85 A kérdező kommentje:

#25

Csak azert irtam,hogy masnak is van,hogy ne mondjak azt,az iskolaban rossz szemmel neznek. Nem is teljesen olyat akarok,mint az allataim voltak,mert tobb fajta volt tobb meretben. Nagyjabol az osszesnek a " kevereket" akarnam

2017. nov. 3. 17:51
 27/85 anonim ***** válasza:
67%

én 18 évesen csináltattam az elsőt, azóta 5 van. barátom 17 évesen szüleitől kapta az elsőt azzal a feltétellel, hogy egynél megáll. azóta 11 van neki :D

mindenesetre én is azt mondom, hogy várj még vele pár évet. lehet, hogy ahogy az évek során a személyiséged fejlődik, kicsit más stílusban, más mintával szeretnéd ugyanazt a tetoválást. én egyiket sem bántam meg, de az első óta baromi sokat változtam, ha most csináltatnám ugyanazt, tuti másmilyen lenne, gondolkodom is, hogy átalakíttatom, hogy menjen a többihez. hidd el, ha vársz vele, annál inkább fogod értékelni.


akik meg itt leszólják meg az intelligencia hiányára fogják a tetoválást, kérem szépen nézzenek körül akár itt magyarországon, akár kicsit nyugatra. hollandiában olyannyira elfogadott, hogy pl.a bankfiókban, ahová jártam, gyakorlatilag az összes alkalmazott tele volt látható tetoválásokkal. elfogadás, nem elítélés, és ez nem csak a tetoválásra vonatkozik.

24N

2017. nov. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/85 anonim ***** válasza:
86%

Keverékét?

Gyönyörűen fog az kinézni....


Akkor is várjál még vele 3 évet. Ha utána is akarod, egye fene, felnőtt vagy.

De 15 évesen én egyáltalán nem engedném meg.

2017. nov. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/85 anonim ***** válasza:
89%

5-7 centis tetoválás a halott állataid emlékére? Ne haragudj, de ez nem jó ötlet. Ha azok az állatok tényleg számítottak neked, akkor nem kell hozzá tetoválás, hogy emlékezz rájuk. Ráadásul a mérete sem lenne éppen kicsi, és nyilvan menő lennél miatta pár hétre, de semmi sem tart sokáig. Szerintem vagy hennával csináltass vagy sehogy. Mondom ezt úgy, hogy az egyedi, szépen kivitelezett tetoválásokat gyönyörűnek tartom.


Plusz, emlékszem, hogy 13-16 évesen én is mindent akartam, ami menő és másoknak is volt. Bár utáltam a magassarkút, abban akartam ballagni, mint ahogy a többi lány. Olyan ruhákat akartam, mint ők. Én is bulizni akartam, mert menő és így tovább. Szóval sajnos megértem, hogy miért vagy kiakadva a szüleidre, de inkább ilyen döntéseket ne 15 évesen hozz, esküszöm, hogy később örülni fogsz ennek. (Plusz, nagyon sok tetoválóművészt követek, és nagyrészük megbánta az első tetoválásukat, mert nem felelősségteljesen választották meg.)

2017. nov. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/85 anonim ***** válasza:
89%

Nézd kérdező, kezdjük ott, hogy a szalonokban az alsó korhatár 16 év, és nem 15. Sufnitetkósnál pedig eszedbe se jusson csináltatni, mert mind a higiénia, mind a kinézet erősen kifogásolható lesz, és nagyon meg fogod bánni.

Ha a szüleid nem egyeznek bele, akkor muszáj várnod vele 18 éves korodig, nincs mese. Egy magára valamit is adó tetoválószalon (ha nem csak 18 éves kortól vállalnak el valakit), kérni fogja a szülői jelenlétet.


Csuklóra pedig egyáltalán nem engedném meg. Azt nagyon nehéz eltakarni, nyáron meg gondolom nem óhajtasz hosszú ujjú pulóverben/pólóban flangálni. A munkahelyek többségénél feltétel, hogy ha van tetoválásod, az könnyen eltakarható helyen legyen. Egyedi (saját tervezésű) mintát meg nem kockáztatnék meg, mert kb 99% az esélye, hogy sírni fogsz a végeredmény láttán. 5-7 cm pedig nem olyan kicsi.

Egy tetoválás jóformán egy életre szól, mert leszedni csak nagyon fájdalmasan, műtéttel lehet, és az sem 100%-os hatékonyságú.

2017. nov. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!