Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szulok! Ti megengednetek a 15...

Szulok! Ti megengednetek a 15 eves lanyotoknak hogy tetovalast csinaltasson?

Figyelt kérdés
A sajat penzembol fizetnem,az osztalyba mar tobb gyereknek is van,a tanarok nem szolnak erte. A bal csuklomra szeretnem kb 5-7 cm lenne,az elhunyt allataim emlekere. A szuleim nem akarjak megengedni,pesig egyepkent le se szarnak de ilyenkor megjatszak a mintaszuloket, hogy ok nem erre neveltek,meg hogy annyit torodnek velem miert csak 2 honap utan (2 honapja dontottem el h most mar tenyleg szeretne,es nem akarok vele varni) mondom el nekik. Hogy tudnam ra venni a szuleimet hogy megengedjek? Tudom hogy most jonnek ezek a kommentek hogy inkabb menjek tanulni,meg ha akarom akkor 3 ev mulva is akarni fogom amikor mar nagykoru leszek. Elnezest az esetleges helyesirasi hibakert,siettem es telorol vagyok. Koszonom elore is a valaszokat. 15/l

2017. nov. 3. 16:25
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/85 anonim ***** válasza:
69%
És igen, extra gáz lesz az, amit most menőnek hisztek. Majd 30 felett, ami rohadt hamar eljön, azt sem fogod tudni, hogyan rejtsd el a tini kori baklövést, amit annó örökre gondoltál.
2017. nov. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/85 anonim ***** válasza:
76%

Remélem, a szülőknek van esze, és jófejségből nem hagyják, hogy a gyerek örök életre hülyét csináljon magából. Persze Mekibe elmegy, meg alja munkára.

Néha máshova is, de hidd el, egy tetkós alakot csak akkor vesznek fel, ha végleg nincs más.

Nekem is van, de olyan hülye nem voltam 18 évesen sem, hogy olyan helyre varrassam, amit a business look nem takar.

2017. nov. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/85 A kérdező kommentje:

#71,2

Az lehet,hogy te ugy gondolod,ezert nem alkalmaznanak valakit,de ez akkora baromsag. Kb az emberek felenek van tetovalasa,szerinted senki sem dolgozik kozulok jo munkahelyen,mert tetkoja van?( az mar mas kerdes h magyarorszagon nem igazan van jo munkahely). Kepzeld,unokatesomnak mind ket karja vegig van varrva,epiteszmernokkent dolgozik,senki nem szolt a tetovalasaiert egy rossz szot se. Akinek tetszik megdicseri,akinek nem,az nem nezi. Ennyire egyszeru:)

Attol meg h te ilyen maradi vagy,nem jelenti azt hogy mas is az. Es ne kezd majd el h nem vagy az,mert k***ara igen. Most nem azt mondom h azert mert nem gondolod jo otletnek,h nekem 15 evesen tetkom legyen,hanem ezzel a h**ye felfogasoddal,h akinek van az mar csak szar ember lehet,es csak szar munkat kaphat.

2017. nov. 5. 14:04
 74/85 anonim ***** válasza:
100%

Most neked tulajdonképpen mi a kérdésed?


- Leírták, hogy 15 évesen baromság tetováltatni, mert az ízlés változik, nevet meg hülyeség magadra varratni. Neked ez nem válasz meg bizonygatod, hogy jó ötlet.


- Aki leírja, hogy munkaügyileg igencsak hátrányban leszel, arra meg egyből bedobsz valami példát. Tudod egyéni vállalkozóként senkit sem érdekel a tetkó, mert te vagy a magad főnöke. De ha neked más főnököd van, akkor simán lehet, hogy emiatt nem vesznek fel. Hiába nem hiszed el, ez akkor is így van.


- Minek győzködöd az embereket meg degradálsz le másokat, amikor egyrészt egyik szalon sem vállal el téged, mert még 16 sem vagy, másrészt a szüleid sem asszisztálnak ehhez a gagyi ötlethez?


- És az elképzelésedhez: ne haragudj, de ez tényleg hatalmas ostobaság. Már ott meggondolatlan hülyeség az egész, hogy a csuklóra akarod, gondolom azért (hiába tagadod), hogy mindenki jól lássa, meg a figyelem középpontjában légy. Valamint neve(ke)t épeszű ember nem tetováltat magára. Aztán majd ha más (pl későbbi) háziállatod is meghal, akkor majd azoknak a nevét is magadra tetováltatod? Komplett naptárat lehetne belőled csinálni akkor. Arról nem is beszélve, hogy ha az állatodnak tipikusan valami állatneve volt, vagy valami gagyi "menő" angol neve, akkor majd mindenki azzal fog szívatni, hogy úgy szólít téged, mert azt hiszik, a becenevedet tetováltattad magadra.

Saját mintát meg csak azok kockáztatnak meg, akik tényleg profil el tudják a képet készíteni. Ha te rajzolsz valami gagyi skiccet, akkor két opció van: vagy tök máshogy fog kinézni az egész, és marhára elégedetlen leszel, mert nem úgy képzelted el a kinézetet, vagy ha hasonlítani fog, akkor ultra gagyin fog kinézni, és ronda lesz.


Szerintem ezek alapján gondolkodj el egy kicsit. Megemlékezni sokkal szebb és elegánsabb módon is lehet. Tudom, hogy most tinikori lázban égsz, hogy te ezt mindenképpen akarod, meg nem fog változni a hozzáállásod, de hidd el, változni fog. Én 24 éves vagyok. Amit 15-16 éves koromban menőnek hittem/tartottam, arra most tényleg úgy gondolok vissza, hogy nagyon gyerekes.

2017. nov. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/85 anonim ***** válasza:
96%

Figyelj már! 15 évesen elég nagylány vagy egy tetováláshoz, de fosol beszélni erről a szüleiddel? Miért nem mész és csináltatod meg, ha ennyire biztos vagy a dolgodban?


Ha pedig bizonytalan vagy, de képtelen vagy az értelmes válaszokat figyelembe venni, akkor légy oly kedves és ne rabold a drága időnket az idióta kérdéseddel.


Az írásod pedig összeszedetlen, zavaros, helyesírási hibáktól hemzseg. Ez egy ocsmány hányás. Ne haragudj már, de mégis hogy képzeled, hogy eme foshalmaz felett szemet hunyjunk? Siettél és telefonról vagy, persze. Mondd már meg, mi a fenét csinálsz te az így nyert iszonyat sok szabadidőddel? Igénytelen vagy. Inkább figyelnél az iskolában, mert más dolgod nincs.

2017. nov. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/85 anonim ***** válasza:
96%

Halálodra egy nagy állattemető lesz a tested :D Az elhunyt ember ismerőseidet vagy családtagjaidat remélem szintén felvarratod, mert hogynézne már az ki, hogy csak az állatokat. Röhej az egész. Valld be magadnak, hogy csak akarsz egy tetkót, legalább ne égesd magad ilyen mondvacsinált ürügyekkel és akkor legalább nem csesztetnek itt teljesen jogosan az emberek.


Amúgy meg megkaptad a választ a kérdésedre, nem mi tehetünk arról, hogy neked ez nem tetszik. Akkor nem kell megkérdezni;)

2017. nov. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/85 A kérdező kommentje:

#74

Eloszor inkabb olvasd el megegyszer mielott irsz...

Nem nevet akarok hanem mintat,es 15 eves vagyok

Felfogtam,megertettem es el is fogadom h sokan nem engednek meg. Ebbe egyszer se kotottem bele,nem ertem h mire celzol

Unokatesom nem csak vallalkozo,cegnel is dolgozik es ott sincs senkinek se problemaja a tetkoval

Szovegertesed meg 1 es

2017. nov. 5. 16:14
 78/85 A kérdező kommentje:

#75

Nem ertem mi a problemad a helyeeirasommal. Azt h telefonrol vagyok az ekezethianyokert irtam

2017. nov. 5. 16:16
 79/85 A kérdező kommentje:

#76

Fogjatok mar fel vegre,h nem a neveket akarom magamra varratni

2017. nov. 5. 16:17
 80/85 anonim ***** válasza:
100%

Nem engedném meg. Ilyen idős korban kb. hetente változik, milyen tetkót, piercinget akar az ember. Nem dől össze a világ, ha vársz 18 éves korodig... ha akkor is akarod, akkor legalább tudod, hogy 2 hónap múlva nem fogod megbánni.


Az más kérdés ráadásul, hogy törvényesen nem lehet 18 év alattit tetoválni, és amelyik tetováló bevállalja, az ált. olyan is...

2017. nov. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!