Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szulok! Ti megengednetek a 15...

Szulok! Ti megengednetek a 15 eves lanyotoknak hogy tetovalast csinaltasson?

Figyelt kérdés
A sajat penzembol fizetnem,az osztalyba mar tobb gyereknek is van,a tanarok nem szolnak erte. A bal csuklomra szeretnem kb 5-7 cm lenne,az elhunyt allataim emlekere. A szuleim nem akarjak megengedni,pesig egyepkent le se szarnak de ilyenkor megjatszak a mintaszuloket, hogy ok nem erre neveltek,meg hogy annyit torodnek velem miert csak 2 honap utan (2 honapja dontottem el h most mar tenyleg szeretne,es nem akarok vele varni) mondom el nekik. Hogy tudnam ra venni a szuleimet hogy megengedjek? Tudom hogy most jonnek ezek a kommentek hogy inkabb menjek tanulni,meg ha akarom akkor 3 ev mulva is akarni fogom amikor mar nagykoru leszek. Elnezest az esetleges helyesirasi hibakert,siettem es telorol vagyok. Koszonom elore is a valaszokat. 15/l

2017. nov. 3. 16:25
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/85 anonim ***** válasza:
100%

ezt egy tetoválószalon honlapján olvastam:


Tetoválást üzletünkben 18év alattiaknak nem áll módunkban elkészíteni!



A korai tetoválások esetek túlnyomó részében nem lesznek maradandóak.

- Egyik ok a növekedés.

A szervezet 18év alatt rengeteget fejlődik, növekszik, de a tetoválás nem növekszik a bőrrel együtt!

Ezért a túl korán elkészített tetoválások évek múltán fiatal felnőttkorban ronda szétnyúlt minták lesznek. Mint egy darabokra vágott fénykép aminek a darabjai szét vannak csúsztatva egymástól.


- Másik ok, pedig hogy legtöbbször magát a mintát bánják meg a fiatalok és felnőttként (de már 1-2 év múlva) sem ugyan azt tetováltatnák. Elsőre esetek 99%ban kicsike, kontúros mintákat választanak a fiatalok „elsőre most elég lesz” de ehelyett későbbiekben más ötlet fog jönni, ezért azok a minták már útban vannak, szinte teljes egésze takarásra kerül a későbbiekben!

( Üzletünkben is a munkák jelentős része túl korán tetováltatott nem kívánt tetoválások takarása, eltüntetése, emiatt is próbáljuk ezzel kivédeni hogy az általunk készített tetoválások ne kerülhessenek erre a sorsra. )


Annak pedig nincs értelme egyik esetben sem, hogy úgy készüljön el bármilyen tetoválás hogy később megbánt tetoválás legyen belőle.


(Külföldön büntetendő is a túl korai tetováltatás! Tehát nem egyenes út egy engedékeny/egyes esetekben felelőtlen szülő engedélye a tinédzser tetoválásokhoz!)


Ezért szülői beleegyezéssel sem készítünk 18év alatt tetoválást.

2017. nov. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/85 anonim ***** válasza:
100%

Én több tetoválószalont ismerek, és egyikben sem vállalnak el semmit 18 év alatt.

Az egyik szalonban ismerem a tetoválót, és ő mesélte a következőket, hogy miért nem vállalnak el 18 év alattiakat:


1. A test még nagyban fejlődik. Ha te magadra tetováltatsz egy állatfejet, az pár év múlva egy förtelmes torzszülött lesz, amit aztán már sehogy sem tudsz korrigáltatni mert nem lehet.


2. 20-ból 19 esetben nemhogy felnőttként, de már 1-2, sőt sokaknál fél év múlva is megbánják a mintát vagy magát a tetoválást, mert már nem tetszik, már "elmúlt a rivaldafény", ciki, gyerekes, stb. Sok esetben a fiatalok nem képesek felfogni, hogy egy tetoválás nem olyan, mint egy piercing, amit ha megunsz, akkor kiveszel, aztán ennyi.


3. Személy(vagy állat)nevekről a felnőtteket is le szokták beszélni, mert semmi értelme sincs, és ha változna a felállás, akkor peched van.


4. Saját minta nem ajánlatos, még a profi tetoválóknak is kihívás, pláne ha a minta nem pontos és csak egy bugyuta skicc meg ilyen-olyan-amolyan elképzelés. Aztán a "vevő" van a legjobban felháborodva, ha nem 100%-ig ugyanúgy néz ki. Azért meg nem akarják megpróbálni, hogy komplett csalódás legyen a vége.


5. Látható helynél 10-szer is megkérdezik, hogy jól meggondolta-e magát az illető, mert nagyon sok munkahelynél ez alapba kizáró ok, és sok minta messziről nem szép a kézfejen vagy csuklón. Én olyan tetoválószalonról is tudok, aki ugyan elvállal 16 és 18 év közöttieket, de látható helyre egyáltalán nem hajlandóak tetoválni nekik. Pontosan azért, mert egy ilyen meggondolatlan ötlet, aztán már egy nagyobb hátránnyal indul a gyerek a munkaerő piacon.

2017. nov. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/85 anonim ***** válasza:
Nézd tini vagy 15évesen életed legnagyobb butaságára készülsz.Honnan tudod hogy felnöttként hogy néznél a tetkodra.Tiniként lázadózol fáj minden, sért minden, az egész világ ellened!Ha már nem érzed hogy fügyülnek rád a szüleid akkor gondolkodj kel neked az a tetkó!?
2021. szept. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/85 anonim ***** válasza:
68%
Utolsó, már messze nem 15 éves 🤣
2021. szept. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/85 anonim ***** válasza:
100%
84 olvasd már el a kérdést mégegyszer!- rájössz 15 éves lány gyereknek ha szűlő lennél engednéd a tetkot! Különben a lényeg kiskorú fogalma sincs mit akar.Mindent meg kel tenni hogy ne rondítsa el magát leendőbeli nőként.
2021. szept. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!