Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A fiam el akar utazni egyedül....

A fiam el akar utazni egyedül. Engedjem, mi a véleményetek? 14 éves.

Figyelt kérdés
Interneten összeismerkedett egy lánnyal (szintén 14 éves lesz), aki meghívta magához Németországba Lipcsébe. Már fél éve beszélgetnek és 4napra meghívták. Persze a szülei is. Egyedül nevelem férfiként, nem tudom kivinni, meg kimenni vele a munkám miatt. Nagyon elhatározott, hogy kimegy egyedül vonattal. Már megnézett mindent. Talpraesett gyerek, de én féltem ilyen fiatalon egyedül. Persze én is stoppal mentem a Balatonra 15 évesen, de az valahogy más világ volt. Úgy nevelem, hogy tudjon viselkedni, komolyabb tiltások nélkül is, de ez most kicsit sok nekem.
2017. nov. 11. 13:24
 91/138 anonim ***** válasza:
22%
És meg is jött a sereg, aki a házából ki nem tette a lábát, de ő jajj de nagyon jól tudja, hogy mi van itt kint Németországban. Szánalom. Igen. Németország ezerszer biztonságosabb, ha tetszik ez neked, ha nem. És nincsenek ilyen ostoba emberek se itt, akik megmondják neked a tutit, mert a gugli azt mondta és láttam interneten, meg a Juliska néni is ezt hallotta a szomszéd lányától.
2017. nov. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/138 anonim ***** válasza:
22%
Remélem uccsó ott vagy te is, majd nézünk a híradóban. :D
2017. nov. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/138 anonim ***** válasza:
41%

89#&: kedves tanár úr ha a bizalom alap akkor honnan meríti a tapasztalatait ezzel kapcsolatban????- a kettő ellentmond egymásnak....!

Ez nem bizalmatlanság hanem felelősség kellene hogy legyen!

Nagy bajok vannak itt ha már a gyereket is mini-felnőttként kezeli mert NEM AZOK hiába bízik meg benne váratlan helyzetekben NEM fog felnőttként reagálni mivel nincs még tapasztalata! Nem véletlen 18 év a határ..máshol 21... ! És az apját tényleg lecsukják ha a gyereket baj éri.

Kis szerencsével én is tudnék világcsavargót nevelni, de nem ettem meszet..:(

2017. nov. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/138 anonim ***** válasza:
43%

#88 "nem akarat kérdése mint szülőnek kötelessége a 17,5 éves fiamat a suliból sem engedik egyedül haza" - őszintén sajnálom azt a szerencsétlen gyereket, aki ilyen helyzetnek van kitéve, hogy ilyen fasiszta iskolába járatják... nem tudom, hol lehet ez a szörnyű hely, én Magyarországon általános iskola 2. osztályától magam jöttem-mentem, ahogy az osztálytársaim nagyobbik része is. És az ugye 7 és nem 17,5 év.

Azt se tudom egyébként, hogy milyen rakás szerencsétlenség lehet az a gyerek, akinek ezt be lehet adni "a normális"-nak. Az nem beszél a saját korosztálya tagjaival?


Kérdező, olvasd el ezt a cikket:

[link]

és mindjárt megérted, honnan jön az a tömeg, aki itt a fejedet követelné. Akik számára nem hogy nem gyalázatos, de egyenesen követendő, hogy a mai gyerekeknek sokkal kevesebb valódi joga van, mint nekünk volt anno, miközben az elvárások velük szemben csak folyamatosan nőnek.

2017. nov. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/138 theradion ***** válasza:
74%

Kedves #94, számtalan olyan gyereket, kamaszt ismerek, akinek teljes magaviselete, jelleme, mindenhez való hozzáállása olyan, hogy én büszke lennék rá a szülei helyében. És akkor azt látom, hogy állandóan szembesül azzal, hogy nem bíznak meg benne. Például: velem van éppen különórája, és közben többször csorog a telefonja: az anyját hallom, amint "hol vagy, kivel és mit csinálsz?" és tudom, hogy nagyon rosszul esik neki ez. A bizalom addig tart szerintem, amíg be nem csap valamivel. Értelemszerűen utána már él a szülő a gyanúperrel. De addig amíg nincs oka rá, miért helikopterkedjen a gyermeke feje felett? Mindannyian azt szeretnénk, ha gyermekünk erős, önálló, boldoguló felnőtt legyen majd. Akkor viszont nem ellentmondás, ha kamaszkorában a legalapvetőbb bizalmat is megvonjuk tőle és megköveteljük, hogy legyen meghunyászkodó, csendes, alázatos és üljön a saját kis helyén?

Kamaszkorban fennáll még egy gond: az, hogy rendszeresen ellene fordítják az életkorát. Egyik percben "viselkedj komolyan, mert MÁR 15 éves vagy", a másik percben pedig "hallgass, mert MÉG CSAK 15 éves vagy".

2017. nov. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/138 anonim ***** válasza:
92%
"Egyik percben "viselkedj komolyan, mert MÁR 15 éves vagy", a másik percben pedig "hallgass, mert MÉG CSAK 15 éves vagy"." - pontosan így van, sajnos...
2017. nov. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/138 anonim ***** válasza:
37%

"a bizalom szülő és gyerek között ALAP addig, ameddig a gyerek nem ad okot az ellenkezőjére!!!"


Minden gyerek ad rá okot, hogy izgulhass miatta, ha mással nem, azzal, hogy nap mint nap bebizonyítja, hogy mennyire gyerek még, mennyire tapasztalatlan, sérülékeny testileg-lelkileg, figyelmetlen, stb.

2017. nov. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/138 anonim ***** válasza:
69%

"én Magyarországon általános iskola 2. osztályától magam jöttem-mentem, ahogy az osztálytársaim nagyobbik része is"


Ezerkilencszázhányban?


Ma nagyon sok szempontból sokkal önállótlanabbak az ugyanolyan idős gyerekek, mint akkoriban, amikor az egész délutánt rendszeresen egyedül/bandákban töltötték kulcsos gyerekként.

2017. nov. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/138 anonim ***** válasza:
70%
95# :nyilván csak elméletről beszélünk a gyakorlat természetesen NEM így működik, jól is néznénk ki!!!! :DD a tanár felelőssége hogy a város másik végéről hazaengedi-e lázasan /végül is max. beesik a gyerek a metró alá, stb../ sosem volt ilyen én is már másodikos korom óta gyalog járok /kemény egy utcával!:D/....ÉN írtam hogy a fiam 16-17 éves kora közt szlovák csajnak udvarolgatott folyton mászkált..egyedül..De nem 14 volt még annyi sincs a Kérdező gyereke..én nem kísérleteznék a mai felgyorsult világban..
2017. nov. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/138 anonim ***** válasza:
36%

#theradion: igen a kamaszkor nehéz de nem kikerülhető!

Na ha most elengedi jövőre már Afrikába megy szafarira???:)

Akkor hogy fog tudni egy határt meghúzni???? Az ember a kisujját nyújtja és az egész karja kell majd..

Én 14 évesen pl.dolgozni jártam /pedig nő vagyok/ nyáron, manapság ilyenre van igény a gyerekek közt????

Egy szülő-gyermek kapcsolat nem demokrácián kell hogy alapuljon pont most jön a kamaszkor mi lesz két év múlva ha mini-felnőttet nevelünk belőlük???

emlékszem anyámra hogy haragudtam amikor kiabált velem hogy kukás leszek ha nem tanulok most ugyanott tartok-ritkán - a fiammal..de 16 éves fejjel csak megsértődtem rajta!!!!! Nagy különbség!

Ez pont olyan mint hogy érettek-e a szexre..na arról is jókat szoktak ugye vitázni!:)

2017. nov. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!