Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A fiam el akar utazni egyedül....

A fiam el akar utazni egyedül. Engedjem, mi a véleményetek? 14 éves.

Figyelt kérdés
Interneten összeismerkedett egy lánnyal (szintén 14 éves lesz), aki meghívta magához Németországba Lipcsébe. Már fél éve beszélgetnek és 4napra meghívták. Persze a szülei is. Egyedül nevelem férfiként, nem tudom kivinni, meg kimenni vele a munkám miatt. Nagyon elhatározott, hogy kimegy egyedül vonattal. Már megnézett mindent. Talpraesett gyerek, de én féltem ilyen fiatalon egyedül. Persze én is stoppal mentem a Balatonra 15 évesen, de az valahogy más világ volt. Úgy nevelem, hogy tudjon viselkedni, komolyabb tiltások nélkül is, de ez most kicsit sok nekem.
2017. nov. 11. 13:24
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/138 anonim ***** válasza:
71%
Én biztosan nem engednèm el. Mi is Németországban élünk és egyáltalán nem veszélytelen a vonatozás. Az én fiam 16 éves, de őt is nagyon nehezen engedem el, hogy egyedül menjen haza. Pedig ő a nagyszüleihez megy repülővel, nem idegenekhez.
2017. nov. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/138 anonim ***** válasza:
57%
Akkor engedd el, leszarom, de ha bármi baja lesz a te felelősséged és ha meggyilkoják a lelkiismereteden túl még ülhetsz is pár évet.
2017. nov. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/138 anonim ***** válasza:
73%

Milyen nyelven beszélgettél a szülőkkel? És miről? Miket kérdeztél te, ők?


A másik oldalról nem gondolsz bele, hogy azt mondják, "hmm, idén karácsonykor nem megyünk a nagyihoz, mert a 13 éves kislányom a házhoz rendelt egy kanos kelet-európai fügyit".

2017. nov. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/138 anonim ***** válasza:
28%
"mert a 13 éves kislányom a házhoz rendelt egy kanos kelet-európai fügyit"." - itt gondolom önmagadról beszélsz...
2017. nov. 12. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/138 anonim ***** válasza:
35%

"Lett volna lehetőségem még annó cserediákként menni akkori Szovjetúnióba" - ez ismerős Kérdező, csak nekem is pont olyan gondolkodású - természetesen "csak jót akaró" - szülők jutottak, mint az itteni átlag, úgyhogy más utazott, akinek normálisabb szülőt dobott a sors...

Szerintem van még időtök, nézz utána alaposan, körültekintően, és ha nincs komoly, épkézláb ellenérv, akkor engedd el.

2017. nov. 12. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/138 anonim ***** válasza:
68%

"mert a 13 éves kislányom a házhoz rendelt egy kanos kelet-európai fügyit"." - itt gondolom önmagadról beszélsz..."


Nem tudom, melyik részre érted, mert se lányom, se fütyim.


De ha szerinted életszerű, hogy egy idegen kisfiúval akarják tölteni a karácsonyt...

2017. nov. 12. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/138 anonim ***** válasza:
73%

A vonatnal mar csak a telekocsi rosszabb otlet. A maradek eszed is elment?

Szerintem te a gyerek vagy, felnott ferfi nem lehet ilyen agyament.

2017. nov. 12. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/138 anonim ***** válasza:
62%

de, lehet felnőtt férfi is agyament... na mindegy is.


egyébként elvált/külön élő szuloknel kiskorú külföldre való utazáshoz nem kell a másik szülő beleegyezése is? nekem úgy rémlik....

2017. nov. 12. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/138 anonim ***** válasza:
73%
#78, csak ha huzamos időre, vagy letelepedési célból... erre egyik eset se áll.
2017. nov. 12. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/138 A kérdező kommentje:
Nem vagyok agyament, se a gyerek. Németül beszéltem a kislány szüleivel skypeon. A gyerekek angolul kommunikálnak, mert mindketten helyesen beszélnek. Véleményem szerint el kell, hogy fogadjam, vagy fogadjuk, egy internetes kapcsolat -vagy nevezzük barátságnak- épp olyan tud lenni, mint a valós életben szőtt kötődések. Minden nap videón tartják a kapcsolatot, talán több időt is, mint egy helybéli ismerőssel. Nem hiszem, hogy az a felelős szülő, aki mindenben a legrosszabb végkimeneteli lehetőséget látja. Elrabolják, megeszik, kiveszik a veséjét stb. Nyilván vannak valós esetek is, meg minden, de fel tudom mérni, hogy ez nem az. Az út persze jelent veszélyt, de ennyi erővel versenyre se engedjem külföldre, vagy belföldre más soförrel. Mert szoktak úgy menni. Egy telekocsis sofőrt is annyira tudom, hogy jó vagy nem, mint egy másik szülőt. Egyiket sem tudom kifaggatni lelkiállapotáról, vezetési rutinjáról, sőt egy telekocsis akinek ez a szakmája még megbízhatóbbnak tűnik. Nem azért akarom elengedni, hogy jófej apa legyek a szemében, hanem, úgy gondolom jobb lesz neki, ha nem egy "gyere fogom a kezed tipusú" ember lesz belőle.
2017. nov. 12. 07:41
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!