Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A fiam el akar utazni egyedül....

A fiam el akar utazni egyedül. Engedjem, mi a véleményetek? 14 éves.

Figyelt kérdés
Interneten összeismerkedett egy lánnyal (szintén 14 éves lesz), aki meghívta magához Németországba Lipcsébe. Már fél éve beszélgetnek és 4napra meghívták. Persze a szülei is. Egyedül nevelem férfiként, nem tudom kivinni, meg kimenni vele a munkám miatt. Nagyon elhatározott, hogy kimegy egyedül vonattal. Már megnézett mindent. Talpraesett gyerek, de én féltem ilyen fiatalon egyedül. Persze én is stoppal mentem a Balatonra 15 évesen, de az valahogy más világ volt. Úgy nevelem, hogy tudjon viselkedni, komolyabb tiltások nélkül is, de ez most kicsit sok nekem.
2017. nov. 11. 13:24
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/138 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem engedd el.
2017. nov. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/138 A kérdező kommentje:
Ez a telekocsis megoldás ez valóban jóbb ötletnek tűnik. Sokkal nem kell, hogy jobban aggódjak, mintha a város másik felébe töltené ezt az időt, oda meg elengedném. De még van idő, mert a karácsonyi szünetben akar menni.
2017. nov. 11. 15:26
 43/138 anonim ***** válasza:
69%
Nagy felelőtlenseg lenne toled.
2017. nov. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/138 anonim ***** válasza:
64%
Dec. 25-26. eleve munkaszüneti nap. Sok helyen gyakorlatilag már dec. 24. is. Egyetlen napot se tudnál kivenni? Ha nem, akkor tudj nemet mondani! Vagy a fiadnak, vagy a főnöködnek. Ha már most bejelented, hogy neked márpedig szükséged lesz dec. 23-ra vagy 27-re, akkor elég jó eséllyel egy napra nélkülözni tudnak az ünnepi uborkaszezonban, és máris van egyben négy napod, amikor mehettek együtt.
2017. nov. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/138 anonim ***** válasza:
39%
Egyébként meg attól, hogy négy napra szól a meghívás, el lehet fogadni csak két napra is, mégpedig dec. 25-26-ra. Magyarázd el a lány szüleinek, hogy te csak akkor érsz rá. Ha nekik így nem jó, akkor sajnos elmarad, ha meg jó, akkor anélkül találkozhatnak, hogy szabit kéne kivenned vagy hogy egyedül kelljen elengedned.
2017. nov. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/138 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem, ha rendesek a lány szülei, akkor simán ki lehet engedni. De neked kell tudni, hogy ők milyenek.
2017. nov. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/138 anonim ***** válasza:
69%

Az interneten mindenki azt mondd magáról, amit akar.

Nem hiszem el, hogy felnőttként ennyi eszed van. Bárki kiadhatja magát a lány szüleinek.

A válaszolók 80%-a azt mondja, hogy nem engedné, de meg sem fontolod a dolgot. Akkor minek tetted fel a kérdést, ha így is-úgy is elengeded?

2017. nov. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/138 anonim ***** válasza:
64%
Itt nem a vonattal vagy a telekocsival van a probléma, nem is utazással,hanem azzal,hogy kikkel találkozna ott németben.En csak akkor bizok meg valakiben,ha személyesen is megtapasztalom,hogy kik is õk,de még akkor sem teljesen.14 éves a fiad.
2017. nov. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/138 anonim ***** válasza:
68%
Biztos, hogy nem engedném el egyedül. Nem ismeritek sem a lányt, sem a szüleit - simán lehet emögött átverés. Akár az is, hogy az a lány nem is létezik, sem a szülei...
2017. nov. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/138 anonim ***** válasza:
44%
Úristen normális vagy?? Mész majd börtönbe is ha valami baja lesz , neten, "lányt" pffff... úristen...verjétek ki a fejetekből sürgősen!! Jöjjön ide a lány!!! Azért Lipcse egy idegennel nagy különbség mint a Balaton a haverokkal..
2017. nov. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!