Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A fiam el akar utazni egyedül....

A fiam el akar utazni egyedül. Engedjem, mi a véleményetek? 14 éves.

Figyelt kérdés
Interneten összeismerkedett egy lánnyal (szintén 14 éves lesz), aki meghívta magához Németországba Lipcsébe. Már fél éve beszélgetnek és 4napra meghívták. Persze a szülei is. Egyedül nevelem férfiként, nem tudom kivinni, meg kimenni vele a munkám miatt. Nagyon elhatározott, hogy kimegy egyedül vonattal. Már megnézett mindent. Talpraesett gyerek, de én féltem ilyen fiatalon egyedül. Persze én is stoppal mentem a Balatonra 15 évesen, de az valahogy más világ volt. Úgy nevelem, hogy tudjon viselkedni, komolyabb tiltások nélkül is, de ez most kicsit sok nekem.
2017. nov. 11. 13:24
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/138 A kérdező kommentje:

Nem tudom megoldani, hogy én is menjek, de valójában nem is akarom. Igen, el akarom engedni egyedül. Kis megerősítést vártam volna innen, de belegondolva balga ötlet volt. Bár némely ember hasonlón gondolta.

Amióta egyedül nevelem és ezzel nem magamat akarom magasztalni, vagy az exemet elmarasztalni, de kiegyensúlyozattabb a gyerek. Nagyon jó tanuló, nyelvizsgája is van. Viszont a nevelés nem a kényszeren, kötelezettségeken vagy az aggódáson alapult. Úgymond egy minidemokrácia van köztünk és minden sokkal gördülékenyen működik. Még ezt a dolgot sem követelőzve kérte (mint ahogy eddig semmit), hanem megbeszéltük,megkért rá, hogy ő ezt szeretné karácsonyra. De valójában ő amúgyis egyedül szeretne menni. De igen, ez már nekem is fejtörést okozott.

2017. nov. 11. 15:53
 52/138 anonim ***** válasza:
38%
..írtam ez úgy hogy a 16 éves fiam egy évig Szlovákiába járt udvarolni a kiscsajhoz!!!! Én barom megbíztam benne, csak a szerencsén múlt hogy soha semmi nem lett....egy napos útjai voltak..egyedül:( #51
2017. nov. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/138 anonim ***** válasza:
45%
Akkor engedd..max csinálsz másikat ha elrabolják vagy megölik, teljesen jogos. Igazi felelősségteljes szülő vagy, gratulálok. Az anyja tudja hogy veszélyezteted a gyereket?
2017. nov. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/138 anonim ***** válasza:
67%

Nálatok a gyerek a főnök vissza fog ütni ez a nagy szabadság, ő még nem tudja felmérni a kockázatokat nulla tapasztalattal..a határaikat tudják feszegetni teljes mellszélességgel..hát nem irigyellek az én fiam kikapcsolta a határon a mobilt is folyton rettegtem mikor veszíti el a vonatjegyét, pénzét, mikor alszik el visszafelé a buszon, jött vissza sötétben a komáromi hídon gyalog, át a határon már ő is be volt ám sz...rva!..

Nincs valami megbízható rokon aki kimegy vele de akkor is idegen emberek mindig az a gyanús ami nem gyanús! Senki nem úgy indul el szerintem otthonról hogy elrabolják..:((

2017. nov. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/138 anonim ***** válasza:
44%

Nem engedném. Akkor sem, ha a szüleivel beszélnék. Úgy is lehet átvágás. Hiába talpra esett, ha valami csalás van a dologban.

Menjen máskor, amikor te ráérsz elkísérni. Esetleg rokon, testvér, aki kivinné?

2017. nov. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/138 anonim ***** válasza:
66%

Én is tudom Kérdező hogy a Gyakori..tipikusan az a hely ahol jó a buli de sok a k... , beigazolódik nap mint nap de ekkkkora állat senki nem lesz aki azt mondja hogy engedd el...!

/kivéve akit lepontozunk../

2017. nov. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/138 anonim ***** válasza:
54%
Elég nyilvánvaló hogy a kérdező nem a szülő, egy szülő nem lehet ennyire idióta módon felelőtlen.
2017. nov. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/138 anonim ***** válasza:
55%

Utolsó, mondta hogy nem akar vele menni, hisz akkor foglalkozni kéne a gyerekkel és az már nem buli..ad neki pénzt aztán megvan oldva a nagy szeretet.


[link]


Ő csak egy szülinapra indult és sosem találták meg.

2017. nov. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/138 anonim ***** válasza:
13%

58-x, nekem is kamuszagúnak tűnt,...de a mai fiatalok előtt tényleg kitárult a világ, a maga veszélyeivel.

De....Én pl. Szovjetunióba simán elengedném a gyereket!! :DD

2017. nov. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/138 anonim ***** válasza:
64%
ha te nem tudod követni ezt a dolgot azzal hogy kiviszed és megnézed hova megy, kihez, stb. akkor inkább ne engedd el, könnyen van baj
2017. nov. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!