Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A fiam el akar utazni egyedül....

A fiam el akar utazni egyedül. Engedjem, mi a véleményetek? 14 éves.

Figyelt kérdés
Interneten összeismerkedett egy lánnyal (szintén 14 éves lesz), aki meghívta magához Németországba Lipcsébe. Már fél éve beszélgetnek és 4napra meghívták. Persze a szülei is. Egyedül nevelem férfiként, nem tudom kivinni, meg kimenni vele a munkám miatt. Nagyon elhatározott, hogy kimegy egyedül vonattal. Már megnézett mindent. Talpraesett gyerek, de én féltem ilyen fiatalon egyedül. Persze én is stoppal mentem a Balatonra 15 évesen, de az valahogy más világ volt. Úgy nevelem, hogy tudjon viselkedni, komolyabb tiltások nélkül is, de ez most kicsit sok nekem.
2017. nov. 11. 13:24
 111/138 anonim ***** válasza:
74%
#110, nem találtam benne semmi feltűnőt - egyébként meg engem is többször véltek itt 15 évesnek - pedig tényleg 53 vagyok... tudod, van egy szülőtípus, aki a gyereknevelését a "csak a te érdekedben, most még nem érted, de majd ha nagy leszel, majd hálás leszel érte" hiedelemre építi, nos az ő egész önazonosságukat kérdőjelezné meg, ha elfogadnák azt a tényt, hogy az ember még 30 vagy épp 50+ évesen se okvetlenül lelkesedik a "rendpárti-tekintélyelvű" felfogásért, sőt. Ha ugyanis ezt elfogadnák, akkor kénytelenek lennének azt is elfogadni, hogy sokszor pont nem a gyerekük érdekében, hanem a saját érdekükben, a gyerekük ellen cselekszenek... és, hogy ezt valószínűleg nem hála formájában fogják majd visszakapni. Szóval az emberek valahogy betegesen irtóznak attól, hogy a saját hiteikkel tökéletesen ellenkező dologgal kelljen szembesülniük, inkább becsapják önmagukat. Így lesz a vitapartnerük az ő hiteikben tizenöt:)
2017. nov. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/138 anonim ***** válasza:
31%

Utolsó, szerintem mindegy hány éves vagy, mert a súlyos "rend értékpárt" fóbiád, és az ezredjére fennakadt lemezed súlyosan kezelendő. Nem is csoda hogy 15 évesnek néznek, mivel nem rendelkezel azzal a képességgel, amivel egy valóban intelligens felnőtt ember igen:mérlegelési képességgel. Ezzel a "szegény gyereknek folyton igaza van, és folyton elnyomják, és igazából nem is érdekelnek a részletek mert akkor is csináljon amit akar" című történet pont olyan kártékony és szánalmas mint az "azt csinálsz amit én mondok, mert én vagyok a felnőtt, meg amúgy is én adok neked enni" című förmedvény. Egyik 19 másik 1 híján 20.

Most is adott volt egy történet (most hagyjuk hogy kamu vagy nem), amibe rögtön bele kellett szőni a "rend és értékpártot" meg a te gyerekkori sérelmeidet meg a gonosz anyádat (így már hányadjára is? 10000?).

Pont nem volt szó sem szerelemről, sem fiú-lány kapcsolatról, sem szexről, sem bulikról, piáról sem semmiről, ami neked a vesszőparipád, mert kiélheted a gyerekkori sérelmeidből fakadó dühödet, újra és újra és újra.....

Itt csak józan észről volt szó (az ellen tábor részéről), meg hogy mi a veszélyes, és mi nem. Nyilván ha a szomszéd városba akarna elmenni az is tök más lenne, mint egy vad idegen országba. (És nem még véletlenül sem a migráncsok miatt, ez nem az a lemez, és nem is hallgatom:))

Az hogy te felhozod azt ez mellé, hogy gyerekként egyedül mentél haza suliból, azt inkább nem is minősítem :) Ja pont ugyan az valóban.

Lényeg a lényeg külünbséget kellene olykor tenni dolgok között, ha már olyan okos felnőtt, józangondolkodású ember vagy :) Elvileg.

Mondom ezt 29 évesként, tehát nem vagyok kamaszokat terrorizáló gonosz szülő. Mielőtt még....

2017. nov. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/138 anonim ***** válasza:
66%

Kedves előző, tudod, a vitákban mindig akkor kerül elő a másik személye, amikor elfogy az észérv... (ezt a gyakorlatot egyébként az amcsi bíróságokon fejlesztették tökélyre, ha a tanú kellemetlent mond, akkor "bezzeg a tanú 20 évvel ezelőtt...")

Tartalmilag meg annyit, hogy az iskolát nem én hoztam fel, hanem a "nem akarat kérdése mint szülőnek kötelessége a 17,5 éves fiamat a suliból sem engedik egyedül haza" már-már Orvell-i állításra reagáltam, ahogy a "rend és értékpárt" is előzményekkel bír, mondjuk:

- "A kiskorú veszélyeztetés fogalmát simán kimeríti, hogy egyedül, külföldre elengeded idegenekhez."

- "remélem, az anyja megtudja és a nyakadra küldi a gyámhatóságot, te idióta, felelőtlen hülye."

- "Egy szülő-gyermek kapcsolat nem demokrácián kell hogy alapuljon"


Egyébként meg az egész vitán végigfut korunk egy jellemző szubjektív téveszméje, a "persze anno sokkal biztonságosabb világ volt" - amikor valójában ma van jóval kevesebb erőszakos bűntett. Csak anno nem öntötte 40 TV-csatorna + az Internet a nyakunkba realtime 5 világrész minden mocskát. Csak a tények kedvéért.

Tudod, a "szabadság" és a "biztonság" általában egymás antonimái, egy tengely 2 végpontja, ahol a maximális biztonság = 0 szabadság, illetve a másik végén a maximális szabadság = 0 biztonság, a biztonság növelése mindig a szabadság sérelmére valósul meg. Na, és az ember ezen a tengelyen keresi az optimumot...


""Mondom ezt 29 évesként, tehát nem vagyok kamaszokat terrorizáló gonosz szülő. Mielőtt még...." - remélhetőleg, mire odakerülsz, a gyerekeid majd jól megnevelnek:)))) - ugyanis odáig jutni egy folyamat, ahol a felek kölcsönhatnak egymásra már tizenéve...

2017. nov. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/138 anonim ***** válasza:
58%

"valójában ma van jóval kevesebb erőszakos bűntett. Csak anno nem öntötte 40 TV-csatorna + az Internet a nyakunkba realtime 5 világrész minden mocskát. Csak a tények kedvéért."


Hol vannak azok a tények, amik alapján állítod, hogy ma van jóval kevesebb erőszakos bűntett?

2017. nov. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/138 anonim ***** válasza:
57%

#111: úristen de csavaros a "logikád" én speciel nem kísérleteznék a gyerekemmel , majd jussak eszedbe ha a sajátod a fejedre nő..olyan is előfordulhat hogy fordul a kocka!! Bezony! És igenis ha egy szülőnek nincs tekintélye akkor eláshatja magát mert az lesz amit a gyerek akar és lehet nem fogja megköszönni hogy hagyták kallódni stb..csak mert épp rajtuk van a hoppáré..:)


És nem a gyerek bőre alá rejtettem a pénzt természetesen..:) -valaki kérdezte...de megfontolom legközelebb egy jó nyomkövetőt pl. rárakok :DDD

2017. nov. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/138 anonim ***** válasza:
55%
..és ha már itt tartunk akkor azon is elmélkedjünk el mi mivel játszottunk- ugrókötél, gumi kihúzva/nem olyan!!/, kutyát sétáltattunk, commodore-64..most meg nézem a 13 éves keresztfiam a GTA-n mindenkit kinyír..tehenek robbannak fel..mondom neki mióta játszol te ezzel??? Nem véletlen értekeznek arról hogy miért hiszik a gyerekek azt is a való életben hogy így működik..:(((
2017. nov. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/138 anonim ***** válasza:
38%

#114, az megfelel, hogy Magyarországon az ezredfordulót megelőző időkben általában évi 300+ emberölés volt, az elmúlt 10 évben meg sose ment 200 fölé a számuk?


" #111: úristen de csavaros a "logikád" én speciel nem kísérleteznék a gyerekemmel , majd jussak eszedbe ha a sajátod a fejedre nő.."

30+

"olyan is előfordulhat hogy fordul a kocka!! Bezony!"

- bármi előfordulhat a világban...

"És igenis ha egy szülőnek nincs tekintélye akkor eláshatja magát mert az lesz amit a gyerek akar"

- fú, ezt a drámát:)))

"és lehet nem fogja megköszönni hogy hagyták kallódni stb.."

- ja. Vagy esetleg azt nem fogja megköszönni, hogy nem hagyták a saját életét élni, elvettek tőle egy rakat számára fontos dolgot és lehetőséget. Igaz?

2017. nov. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/138 anonim ***** válasza:
34%

67%-os jajj de kis pipák lettünk.

Mi az talán fáj az igazság? Ne haragudj de már többen megjegyezték neked ezen az oldalon, hogy folyton ugyan azt hajtogatod mint a papagáj. Most ezen mit kell kiakadni, és ilyen stílusban nekem támadni?

Ha zavar, akkor ne írj ide, vagy esetleg lépj ki a kis világodból amiben létezel. Tudod aki erre az oldalra véleményt ír, az a kritikát is vállalja. De úgy látom, te a kritikát csak akkor szereted, ha te adhatod :)

Ez nem személyeskedés-vs észérvek esete, de tény van ilyen is.

És igen büszkén vallom, hogy egy jó szülő ismeri a NEM és az IGEN szavakat is.

És igen aki 50+ évesen direktbe hozza a lázadó kamasz figurát, és ide írogatva már gondolatba legyilkolta az anyját milliószor, az ne akarjon "okos" szülőnek látszani, mert pont olyan "értelmes" mint az ellentábor akit nagyon utál.

A "jókívánságoddal" kapcsolatban meg: most ki személyeskedik? :) Ja értem neked szabad. Bár ha én hoztam volna fel a Te gyerekedet, és vettem volna a számra az gondolom nem tetszene úgy.

2017. nov. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/138 anonim ***** válasza:
29%

"Vagy esetleg azt nem fogja megköszönni, hogy nem hagyták a saját életét élni, elvettek tőle egy rakat számára fontos dolgot és lehetőséget. Igaz?"


Igen mert ha a szülő !!néha!! ki meri mondani a NEM szót, akkor ő már elvette a gyerek komplett életét. Ha nem akarja hogy belebattyogjon a veszélybe akkor is elvette a komplett életét.

Csodás, gratulálok az eszmefuttatásodhoz.

Őszintén szánlak hogy életed legcsúnyább időszakát azt a bő 3 évet ami a kamaszkorod volt, így nem tudtad se kiheverni, sem behozni. Mit csináltál 18 éves korodtól 50+ éves korodig? Az nem kis idő. Mert ugye gondolom 18 évesen szépen elköltöztél csúnya apucitól és csúnya anyucitól akik elvették az addigi életed :)


Nem tudom régen milyen veszélyes világ volt, mert nem éltem még akkor, de ma viszont van olyan dolog hogy internet. Az meg a debilek, és retardáltak melegágya. Nincs is annál bizalomgerjesztőbb, mintha egy 14 éves beszélget VALAKIVEL, aki elmondja magán VALAKINEK, és uccu neki a kis 14 éves már utazik is keresztül országokon, bele a vakvilágba, reménykedve abban, hogy tényleg az várja a célban, akit ő maga is remél. Ugye?

És visszatérve a jó szülő rossz szülő dilemmára. Ha egy ilyen sztorit hallanék olvasnék, hogy rosszul sült el, akkor nem az lenne az 1. gondolatom hogy húúú az a hülye 14 éves, hanem hogy húú az a hülye szülő! Hogy hol volt ő ekkor, és miért hagyta, miért nem volt annyi esze, ami már egy felnőttől elvárható.

Tudod ha már a szülők kötelessége. Mert hogy nekik is van. Felelősséget vállaltak a gyerekért, mikor megcsinálták.

2017. nov. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/138 anonim ***** válasza:
90%

Megeszik a halak...


Mindig vannak és voltak veszélyek. De az internettel egyes veszélyek megnőttek. Régen max. valamiféle levelezés alapján találkozhatott két ismeretlen idegen - azt mondjuk nem tudom hogy, talán újsághirdetések? Nemzetközileg?


Mindig azt mondják, ennyi erővel ne menj ki, mert... a fejedre esik a tégla, beléd csap a villám. Csakhogy az internetes átveréseknek sokkal nagyobb a valószínűsége. A tégla meg a villám olyan ritka, hogy bemondják a híradóban.


Engem továbbra is az érdekel, miről beszéltek a felnőttek. Ennyivel el lehetne itt mindenkit kussoltatni.

2017. nov. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!