Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A fiam el akar utazni egyedül....

A fiam el akar utazni egyedül. Engedjem, mi a véleményetek? 14 éves.

Figyelt kérdés
Interneten összeismerkedett egy lánnyal (szintén 14 éves lesz), aki meghívta magához Németországba Lipcsébe. Már fél éve beszélgetnek és 4napra meghívták. Persze a szülei is. Egyedül nevelem férfiként, nem tudom kivinni, meg kimenni vele a munkám miatt. Nagyon elhatározott, hogy kimegy egyedül vonattal. Már megnézett mindent. Talpraesett gyerek, de én féltem ilyen fiatalon egyedül. Persze én is stoppal mentem a Balatonra 15 évesen, de az valahogy más világ volt. Úgy nevelem, hogy tudjon viselkedni, komolyabb tiltások nélkül is, de ez most kicsit sok nekem.
2017. nov. 11. 13:24
 81/138 anonim ***** válasza:
41%

Vonattal-Lipcsébe-14 évesen-egyedül - nem beszélve hogy idegenek..hát persze lelkes a kicsike, de fogadjunk felteszed a vecsési buszra egy óra múlva sírva telefonál hogy elhagyta a jegyét, lekéste a csatlakozást, benézett valamit....mondom úgy hogy a fiam egy évig járt 16-17 éves kora közt külföldre udvarolni igaz 2,5 órás út volt háztól házig... Közben eszembe jutott a barátnőm ő 14 évesen ment ki egyedül! Amerikába a rokonaihoz de felrakták a repülőre, volt vele kísérő és várták lent a rokonok!

Még ha az utazást megoldod is engem a többi része aggasztana!! És ha beteg lesz??? stb..ne adj isten lázasan utazgat egyedül vissza pl.?? Hidd el nem tudsz mindent előre kivédeni az én fiam is már Párizsba akar menni /már 18 lesz jövőre tehát csak nézhetem.../ kormányunk is mindent elkövet pl. elhintették hogy ingyenes lesz a vonat a fiataloknak az EU-n belül...mutass egy gyereket aki ne akarna vonatozgatni.Én mondta a fiamnak ha feltétlenül egy menekülttáborban akar ébredni nyugodtan mehet Szegedre..nem volt semmi csak a vonat állt négy órát fűtés nélkül, éjjel, kajája sem volt már- baleset volt a vonalon:(

Később nem tudtok ketten elutazni, jövőre?

2017. nov. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/138 anonim ***** válasza:
25%

"A kérdező kommentje:


Nem tudom megoldani, hogy én is menjek, de valójában nem is akarom. Igen, el akarom engedni egyedül. " - előző, pont arról szól a történet, hogy a Kérdező _nem akarja_ folyamatos kontroll alatt tartani a gyerekét. Ami szerintem abszolút pozitív.

2017. nov. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/138 anonim ***** válasza:
20%

Nem kell ennyire sz.arni mindentől. 14 éves, nem 5. Én is voltam kint fiatalon egyedül, pedig én lány vagyok. Komolyan azt hiszitek, hogy majd fényes nappal a tömegben valaki megöl? Szerintem a gyerek meg nem annyira hülye, hogy a cukros bácsi furgonjába beül, mert azt ígérte, hogy hazaviszi. Ilyen emberek gondolom a házukból se teszik ki a lábukat, mert jaj lehet elüt az autó. Németország meg ezerszer biztonságosabb, mint Magyarország.


A kérdezőnek meg csak annyit mondok, hogy gondolj arra, hogy lehet idősebb korában kiköltözik hozzá. Én dettó így voltam. 14 évesek voltunk, ő egy barát volt Németországból, éveken át tartottuk a kapcsolatot. Aztán több lett csak barátságnál és véglegesen ide költöztem. Jobb ha már most kezdesz hozzászokni a gondolathoz, hogy véglegesen kiköltözik, mert az én szüleimnek ez egy sokk volt és eltelt pár év mire megszokták.

2017. nov. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/138 anonim ***** válasza:
44%

"Elrabolják, megeszik, kiveszik a veséjét stb. Nyilván vannak valós esetek is, meg minden, de fel tudom mérni, hogy ez nem az."


Akkor miért is tetted fel itt a kérdést?

2017. nov. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/138 anonim ***** válasza:
57%
És miről beszélgettél a szülökkel?
2017. nov. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/138 theradion ***** válasza:
69%

Szerintem két szempont van: valamilyen módon (pl. Skype) győződj meg róla, hogy a kislány valóban kislány s a szülőket is ismerd meg.

Ha ez megvan, azt kérdezd meg önmagadtól, hogy adott-e valaha okot a fiad arra, hogy ne bízz meg benne? Mert ha nem, akkor inkább arra hajlok, hogy engedd el. A "túl messze" nem igazán érv: ha valaki hülyeséget akar csinálni, ahhoz nem kell messze menni. Tanárként sok dolgom volt kamaszokkal és többször tapasztaltam, mennyire fáj nekik a szülők bizalmatlansága akkor, amikor ők arra soha nem adtak okot.

2017. nov. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/138 anonim ***** válasza:
51%

84# Németország ezerszer biztonságosabb???? :DD

[link] ha beírod a gugliba...még számtalan ilyet találhatsz..

Most hogy jön a karácsonyi vásár, soroljam??..pfff.


nem akarja kontroll alatt tartani?? Nem akarat kérdése mint szülőnek kötelessége a 17,5 éves fiamat a suliból sem engedik egyedül haza még kivételesen valaki a gyerek érdekeire is gondol itt...??? Ha bármi történik bizony apu sittre megy anyu hozzájárulása is kell gondolom azért tette fel a kérdést hogy megerősítést várjon, de egy anyát nem fog tudni meggyőzni...lehet most még jópofa, meg zsír, meg trendi de ha valami történik nem fogja a gyerek megköszönni!..:)


Kérdező mesélnél arról miben önálló a gyerek? megy a nagyszüleihez pl. egyedül?? Vagy haverokkal buliba...?

Mire alapozod ezt a bizalmat? Megérzés? Optimizmus?

2017. nov. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/138 theradion ***** válasza:
37%
Kedves előző, a bizalom szülő és gyerek között ALAP addig, ameddig a gyerek nem ad okot az ellenkezőjére!!!
2017. nov. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/138 anonim ***** válasza:
57%
Azért egy verseny más, mert ott van FELNŐTT, ISMERŐS KÍSÉRŐ itt meg nincs, te lusta vagy foglalkozni a gyerekeddel, és legalább addig sincs a nyakadon míg csajozik, és szexel. Csoda hogy él még a gyereked ha ilyen felelőtlen és rossz szülő vagy. De nem baj, nyírasd csak ki a fiad majd csinálsz másikat helyette igaz?:-)
2017. nov. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/138 anonim ***** válasza:
62%
Nagyon felelőtlen vagy, ha elengeded. 14 éves. Gyerek. Nagyon gyerek.
2017. nov. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!