Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A fiam el akar utazni egyedül....

A fiam el akar utazni egyedül. Engedjem, mi a véleményetek? 14 éves.

Figyelt kérdés
Interneten összeismerkedett egy lánnyal (szintén 14 éves lesz), aki meghívta magához Németországba Lipcsébe. Már fél éve beszélgetnek és 4napra meghívták. Persze a szülei is. Egyedül nevelem férfiként, nem tudom kivinni, meg kimenni vele a munkám miatt. Nagyon elhatározott, hogy kimegy egyedül vonattal. Már megnézett mindent. Talpraesett gyerek, de én féltem ilyen fiatalon egyedül. Persze én is stoppal mentem a Balatonra 15 évesen, de az valahogy más világ volt. Úgy nevelem, hogy tudjon viselkedni, komolyabb tiltások nélkül is, de ez most kicsit sok nekem.
2017. nov. 11. 13:24
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/138 anonim ***** válasza:
72%

Mi kívülállóként annyit látunk, hogy a 14 éves gyerekedet el akarod engedni egy neten pár hónapja megismert egyénhez, 800 km-re, egy másik országba.


Erre egy normális ember sem fog bólogatni, hogy milyen faja ötlet, mert nem az. Nagyon kockázatos.

2017. nov. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/138 anonim ***** válasza:
72%

Ha valakinek olyan pocsék az angoltudása mint nekem, itt az a videó magyar felirattal. Érdemes megnézni, mert tényleg ennyi lehet egy gyerek élete...


Szóval: Szülők, csak óvatosan, ehhez elég ha egy órára elmentek otthonról, nem kell külföldre engedni a gyereket, ahol esélyetek sincs megmenteni az életét...


https://www.youtube.com/watch?v=VpYiH8HCwxY&ab_channel=datti..

2017. nov. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/138 anonim ***** válasza:
75%

63# : nem semmi videó köszi!

Annó barátnőmnek be sem kellett volna ülnie megállt mellette egy sötét üveges furgon egy térképpel magyarázott a srác neki...arra kérte hogy hajoljon be..majd megcsapta ott a kloroform szaga!!! Annyi esze volt hogy azonnal rohanjon haza szerencsére már a ház előtt voltak..15 éves volt akkor egy nagyon dekoratív kislány...lehet kifigyelték előtte..

2017. nov. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/138 anonim ***** válasza:
58%
Miért nem jönnek ők, vagy csak a lány 4 napra Magyarországra? A németek jobban állnak anyagilag, nem hiszem el, hogy ne férne bele a lánynak + egy felnőtt kísérőnek, hogy eltöltsenek Magyarországon pár napot.
2017. nov. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/138 anonim ***** válasza:
62%
Biztos is. Nekem anno az osztálytársnőmmel próbáltak hasonlót. Csinos szőke csajszi volt... óriási szerencsével hogy segítettek neki mikor az a két csávó megpróbálta berángatni a kocsijába. Amúgy nem kapták el a pasikat.
2017. nov. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/138 anonim ***** válasza:
61%
A kiskorú veszélyeztetés fogalmát simán kimeríti, hogy egyedül, külföldre elengeded idegenekhez.
2017. nov. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/138 anonim ***** válasza:
73%

Azt írod, hogy te nem tudsz menni a munkád miatt. Ha azt írnád, hogy anyagilag nem fér bele, megérteném.

De hagyjuk már ezt a munkára való hivatkozást. Ha hirtelen eltűnne a fiad, érdekes, rögtön sikerülne pár napra hanyagolni a munkát. Csak most nem megy, mi? Tudod, ki hiszi ezt el.

2017. nov. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/138 anonim ***** válasza:
66%
remélem, az anyja megtudja és a nyakadra küldi a gyámhatóságot, te idióta, felelőtlen hülye.
2017. nov. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/138 anonim ***** válasza:
70%

Kedves Kérdező!

Szerintem elgondolkodtató amiket itt írtak a többiek.

Javaslom, hogy mutasd meg a fiadnak az itteni válaszokat, majd ha végig olvasta kérdezzed meg tőle, hogy még mindig el akar-e menni?!

2017. nov. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/138 anonim ***** válasza:
55%

Amilyen felfordulás van mostanában Németországban, vonattal nem hiszem, hogy elengedném. Telekocsi... hát, kérdéses: ki tudja, ki ül a volánnál... nem hiszem, hogy rábíznám a fiam egy idegenre.

A repülő vagy nemzetközi busz, ami csak 2-3 helyen áll meg más, ebből a szempontból sokkal biztonságosabbak, úgy elengedném.

2017. nov. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!