Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A fiam el akar utazni egyedül....

A fiam el akar utazni egyedül. Engedjem, mi a véleményetek? 14 éves.

Figyelt kérdés
Interneten összeismerkedett egy lánnyal (szintén 14 éves lesz), aki meghívta magához Németországba Lipcsébe. Már fél éve beszélgetnek és 4napra meghívták. Persze a szülei is. Egyedül nevelem férfiként, nem tudom kivinni, meg kimenni vele a munkám miatt. Nagyon elhatározott, hogy kimegy egyedül vonattal. Már megnézett mindent. Talpraesett gyerek, de én féltem ilyen fiatalon egyedül. Persze én is stoppal mentem a Balatonra 15 évesen, de az valahogy más világ volt. Úgy nevelem, hogy tudjon viselkedni, komolyabb tiltások nélkül is, de ez most kicsit sok nekem.
2017. nov. 11. 13:24
 101/138 theradion ***** válasza:
42%
Kedves #101, van olyan, hogy józan ész. Nem azt mondom, hogy bármi szabad és lehet. Nyilván a szafari kívül esik a józan észen. Vonattal Lipcséig pár napra megbízható (!!!) helyre és vissza szerintem határeset, amiről csak a szülő döntheti el, hogy a józan ész határának melyik felére esik. És ehhez több dolgot mérlegelnie kell, a gyerek életrevalósága, önállósági hajlama, józan esze, önfegyelme stb mellett azt, hogy bízik-e benne. És ez az utóbbi nagyon fontos, erre céloztam csupán. Nem azt mondom, hogy durr bele, engedd, miért is ne, hanem azt, hogy amennyiben nem tudsz értelmes érvet felhozni arra, hogy miért ne, akkor esetleg fontold meg, hogy igen. Ne csak zsigerből döntsd el, hogy márpedig nem. Egyébként szerintem pont ez a helyzet, hogy a kérdező nem biztos, másképpen nem itt érdeklődne. Felsoroltam én is a magam érveit, más is a magáét, szerintem mostanra jól összezavartuk, hát legalább ennyi...
2017. nov. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/138 A kérdező kommentje:

Össze nem lettem zavarva, tudom mit akarok. Talán csak kis hasonló gondolkozásu megerősítést vártam. Nyilván nem jó helyen és inkább nem jól megfogalmazva tettem fel a kérdést. Véleményem szerint régebben is voltak cukrosbácsik, talán több is, mint most. Autók is voltak az úton, jóval kevesebb, mint most persze, de jóval rosszabb ható fékkel, tükörre kopott gumikkal stb. A veszély régen is megvolt, de nem nyomták a pofánkba a nemtudom tévén, facebookon keresztül. Akkor is történtek rossz dolgok, de nem folyt a csapból is. Ezért nem a "mi rossz történhet" volt a szemünk vagy a szüleink szeme előtt ennyire. Máskülönben ennyi erővel edzésre sem engedhetném (kajakozik), mert nyáron beleeshet a vízbe, ami történetesen folyó, elsodorlya, megeszik a halak stb stb. Nincs felelőségem, mert engedem edzeni? Ha mindenben a legrosszabb dolgot veszem, akkor kb ki kellene kötöznöm itthon amíg 18 nem lesz és akkor felelős apa vagyok?

Ez ugyan úgy véglet, mint ahogy mindenbe a legrosszabb végkimenetelt beleképzelem. De köszönöm aki megértett. Gondolhattam volna, de nem akartam ekkora felfordulást csinálni. Részemről lezártam. Gondolkozunk még rajta, aztán meglátjuk mi lesz.

2017. nov. 12. 18:36
 103/138 anonim ***** válasza:
32%

"Egy szülő-gyermek kapcsolat nem demokrácián kell hogy alapuljon"


Szerintem sem. De ő egyedül neveli (ha jól figyeltem, nem tudni, miért). Bármi legyen is az oka, az boríthatja a normál szülő-gyermek viszonyt...

2017. nov. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/138 anonim ***** válasza:
56%

"több dolgot mérlegelnie kell, a gyerek életrevalósága, önállósági hajlama, józan esze, önfegyelme stb mellett azt, hogy bízik-e benne"


Meg főleg azt, hogy mindazokban az emberekben bízik-e, bízhat-e, akik az úton kapcsolatba kerülhetnek a fiával.

2017. nov. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/138 anonim ***** válasza:
77%

#99 "Ezerkilencszázhányban?"

vesd össze azzal, amit az előbb írtam:

"Akik számára nem hogy nem gyalázatos, de egyenesen követendő, hogy a mai gyerekeknek sokkal kevesebb valódi joga van, mint nekünk volt anno, miközben az elvárások velük szemben csak folyamatosan nőnek."

(egyébként 1972-ben voltam 8 éves.)


#101 "emlékszem anyámra hogy haragudtam amikor kiabált velem hogy kukás leszek ha nem tanulok most ugyanott tartok-ritkán - a fiammal..de 16 éves fejjel csak megsértődtem rajta!!!!! Nagy különbség! "

- ilyesmire én is emlékszem a saját életemből, és ugyanúgy feláll tőle a szőr a hátamon, mint 40 éve... nem mellesleg meg egy ordas hazugság, amire az ember - ha véletlenül gyerekként elhitte volna - majd rádöbben az érettségi találkozókon, konstatálva, hogy semmiféle korrelancia sincs valaki általános/középiskolás teljesítménye közt, és aközt, hogy 30-40-50 évesen mennyire elégedett az életével, sőt...

És de, szerintem a családban alapvető a demokrácia.

2017. nov. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/138 anonim ***** válasza:
41%

#theradion: ...az a baj én meg mellette! nem tudok egy érvet sem felhozni ami nem érne rá később...! minél kisebb a gyerek annál nagyobb az esélye hogy valami gikszer beüt /szerintem/...fiam is nagy elánnal vágott neki 16 évesen a szomszéd országnak, aztán persze este már "anyaaa gyere elém"..stb.. múltkor a barátnője-szintén "ingázó"- elhagyta vagy ellopták? a tárcáját sajnos a vonatjegye is benne volt, nem tudott hazamenni aznap hát nem lettem volna a szülei helyében..bebújt a vonat vécéjébe mikor rájött hogy jegy nélkül utazik és úgy jött vissza Pestig, fiam ment elé este nyolckor pénzzel..jó ilyenek lesznek, és igaz régen is voltak pedók,stb...de Lipcse marha messze van így kezdésnek nem??? Semmi rutinja nincs a gyermeknek ebből semmi jó nem sül ki... szerintem.. hisz kiskorú. mi van ha a mobilját hagyja el útközben apu síkideg lenne tudom miről beszélek higgyétek el..mondjuk én azt csináltam hogy volt rejtett pénz is arra az esetre ha elhagyná mindenét..:)


Kérdező nagyon jó volt a kérdés, sokat fog segíteni hidd el, máshol is ez megy nagyon a s....ükben vana rakéta, kitárult a világ csak győzd ép ésszel:(

2017. nov. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/138 anonim ***** válasza:
0%

"mondjuk én azt csináltam hogy volt rejtett pénz is arra az esetre ha elhagyná mindenét..:) "


Hol? A bőre alatt? :)

2017. nov. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/138 anonim ***** válasza:
24%
Kedves kérdező! Áruld már el, miért adod ki magad a saját apádnak? Egy felnőtt nem igy gondolkodik mint te. És ismeri az olyan szavakat hogy " elszánt" és nem elhatározódott" . Nem a helyesírásba akarok belekötni, félreértés ne essék, de az ilyen kifejezés-tévesztés a mai tinikre jellemző, nem a felnőttekre. Az érthetetlen makacsságoddal is lebuktattad magad. Magyarán: Adott egy gyerek, aki valamiért makacsul nem akarja hogy az állítólagos kislány meg a családja találkozzon az apjával. Nézd. Én nem tudom mit kamuztál össze apádról, de legyen bármi is az, az életed, biztonságod sokkal többet mint hogy ne bukj le pár füllentés miatt.
2017. nov. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/138 anonim ***** válasza:
0%
#108, ennyire nehéz elfogadnod, hogy nem mindenkinek az a véleménye erről a helyzetről, mint neked? Semmi okot nem látok, amiért meg kellene kérdőjelezni az itt előadott történetet.
2017. nov. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/138 anonim ***** válasza:
33%
A történet akkor is igaz lehet, ha a kérdező nem az apa a történetben. Én is egyre inkább gyanakszom rá, hogy a gyerek kérdez. Nézd vissza, hogy fogalmaz... :)
2017. nov. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!