Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A fiam el akar utazni egyedül....

A fiam el akar utazni egyedül. Engedjem, mi a véleményetek? 14 éves.

Figyelt kérdés
Interneten összeismerkedett egy lánnyal (szintén 14 éves lesz), aki meghívta magához Németországba Lipcsébe. Már fél éve beszélgetnek és 4napra meghívták. Persze a szülei is. Egyedül nevelem férfiként, nem tudom kivinni, meg kimenni vele a munkám miatt. Nagyon elhatározott, hogy kimegy egyedül vonattal. Már megnézett mindent. Talpraesett gyerek, de én féltem ilyen fiatalon egyedül. Persze én is stoppal mentem a Balatonra 15 évesen, de az valahogy más világ volt. Úgy nevelem, hogy tudjon viselkedni, komolyabb tiltások nélkül is, de ez most kicsit sok nekem.
2017. nov. 11. 13:24
 121/138 anonim ***** válasza:
100%

67 % ! Én úgy mondom mindezt hogy elengedtem a gyerekem -elég korán- külföldországra mint fentebb írtam, udvarolni.

És nem azért mert nem volt más választásom vagy ő a főnök!

Igen nálunk is van minidemokrácia..de a végső szót ÉN mondom ki hiszen ezért lett gyerekem szerintem pont ez a szülőség lényege...amúgy.. :)

Jó, Te abban hiszel hogy érdemes a határokat tágítani de nem minden család alkalmas erre ...szerintem a többség nem....

na mindegy.

2017. nov. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/138 anonim ***** válasza:
60%

#117-#118, ha itt valaki pipa lett kérlek, az TE vagy... két hosszú esszében támadsz, mert fel mertem sorolni, mertem idézni néhány - bárki által itt olvasható - tényt... a jókívánság meg idézőjel nélkül van, és megint csak egy tény - csak az egészen debil szülők - meg a gyereket még csak képen látottak - gondolhatják azt, hogy a gyereknevelés egy egyirányú folyamat - bármely tetszőleges emberi viszonyban a kettő (vagy több) fél kölcsönhat egymásra. Kivétel nincs.

Egyéb kérdéseidre, igen, 18 éves koromban elköltöztem, és úgy tűnik, te nem hallottál a "toxikus szülők" cimű problémakörröl se, ami pedig a magyar társadalom nem csekély részét érinti. Sajnos a folyamat nem áll meg ott, hogy elhussansz, sőt, még ott se, hogy felszámolsz minden kapcsolatot... utána még hosszú, hosszú idő kemény önnevelése, és önismereti munkája, hogy megszabadulj mindattól, értékrendtől-beidegződéstől-előítélettől és egyéb zacctól, amit a "csak jót akarók" beléd neveltek.

Ismerkedj meg vele: [link]

[link]

[link]

2017. nov. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/138 anonim ***** válasza:
82%
#121, én abban hiszek, hogy ugye egy szülő a kamasz-fiatal felnőtt gyereke számára szép lehet, okos nem:) És én magam sokkal nyugodtabban felvállalom annak az ódiumát, hogy mit nem tettem, miben nem akadályoztam meg - tehát a passzivitásét - mint azét, hogy mit tettem ellene, miben akadályoztam meg. De szerintem ezzel alapvetően te sem vagy másként, mert azzal büszkélkedsz - szerintem teljes joggal:) - hogy "pedig 16 évesen kiengedtem külföldre..."
2017. nov. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/138 anonim ***** válasza:
82%
Igen van kölcsönhatás. De ugye az sem úgy néz ki hogy a gyerek az Isten, és mindig az van amit ő akar. Ha így lenne, na az lenne egyirányú. Met ugye okos ember nem szereti a kettősmércézést, és ha a szülő ne legyen akaratos, akkor a gyerek sem. Ismerje mindkettő az igent meg a nemet is.
2017. nov. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/138 anonim ***** válasza:
100%

Megnéztem a linket. Igen ez durva valóban, de ez már nem a "kicsit megfontolt és kicsit szigorú szülő" példája, hanem a totál elmebajos kattant szülő példája.

Nem tudom miért gonolod minden szülőről, hogy ő is ilyen, csak mert volt már amiben felülbírálta a gyerekét. Szerintem aki ezt mind-vagy jelentős részét- alkalmazza a gyerekén az amúgy agyilag nincs rendben, vagy valami féle rejtett agresszióval küzd, amit le kell csapni valakin. Beteg ember, és kész. Így kell felfogni.

2017. nov. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/138 anonim ***** válasza:
30%

"Igen van kölcsönhatás. De ugye az sem úgy néz ki hogy a gyerek az Isten, és mindig az van amit ő akar. " - az nem kölcsönhatás... a kölcsönhatás lényege az, hogy az együttes létezés alatt folyamatosan hat mindegyik a másikra. Amiről te beszélsz, az egy döntés, amiről én, az meg egy folyamat. Igen vicces dolog összehasonlítani, hogy mit gondolnak egyes anyukák a gyereknevelésről a gyerek születése előtt, és mondjuk a gyerek 3 éves korában - amikorra a születés előtti szilárd elveik jó részét már kikukázták, és rájöttek, hogy "A Spock" meg az összes többi hasonló épp trendi okosság max ágyláb helyett jó:) Persze vannak, akik soha se jutnak el idáig, na belőlük lesznek a toxikus szülők. Amiben persze az a durva, hogy a mindennapos megjelenésében egyáltalán nem durva - mint mondjuk egy komoly fizikai bántalmazás, éheztetés, vagy hasonló - hanem pusztán azt eredményezi, hogy a gyerek saját egyénisége és a belé nevelt "szuperego" folyamatos ellentétben lesz egymással, aminek eredményeként sose lesz egységes, homogén személyiség, és a benne magában dúló konfliktusok folyamatosan termelni fogják a kudarcokat, a pszichoszomatikus és pszichés problémákat. Kb ez a lényege annak, ha a szülő a nevelésben saját fennkölt elveihez, elképzeléseihez, légváraihoz ragaszkodik a gyerek valódi, létező személyisége helyett. Szóval ARRÓL az ominózus jóakarattal kövezett útról van szó...

Az itt feltett kérdés meg azért egy érdekes probléma, mert nem adható rá (a legtöbb egyéb helyzetben létező) kompromisszumos válasz a realitásokon belül. Ugye nincs olyan lehetőség, hogy a Kérdező vele is megy, meg nem is... a két alternatíva az, hogy az a gyerek vagy 0-24-ben kontroll alatt van, vagy a szülő képes lemondani a kontrollálási ösztöneiről. És ebből kell kiválasztani a kevésbé rosszat.

2017. nov. 15. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/138 anonim ***** válasza:
100%

123# : igen de az én fiam akkor 16-17 éves volt nem 14..!

attól mondjuk még engem vettek volna elő ha beüt a gikszer.. Kérdező gyermeke még kiskorú 14 sincs még:(

Senki nem mondja hogy otthon tologassa a kisautókat..:D

2017. nov. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/138 anonim ***** válasza:
76%
#122 : az egy jó könyv én is ajánlgatom pár éve!! Könyvtárból vettem ki döbbenetes összefüggésekről szól..:)
2017. nov. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/138 anonim ***** válasza:
34%

No, Kérdező,..hogyan döntött a családi kupaktanács?:)

Mentek? Nem mentek, mi lesz??

Írd meg légy szíves kíváncsi lennék- meg többen-..:)

:)

2017. nov. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/138 anonim ***** válasza:
24%

A nem válaszra a sok agyament tinager

Mindenkit lepontoz.Akkor sem ha belefeketedtek, akkorsem,akkorsem,

akkorsem,akkorsem,és mégsem.14 évesen

15 évesen 16évesen is egy áldozattípus mindenki egyedül.Akár fiú akár lány.Vannak olyan rémemberek

akikről azt hiszitek,hogy csak a filmekben léteznek.Pedig nem.Az alkalomra várnak,meg a gyerekekre.

Európában 25000 gyerek eltűnését jelentik be évente.Abból jó,ha 5000

előkerül.A többi is van valahol.De csak a testük ...

2017. nov. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!