Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A fiam el akar utazni egyedül....

A fiam el akar utazni egyedül. Engedjem, mi a véleményetek? 14 éves.

Figyelt kérdés
Interneten összeismerkedett egy lánnyal (szintén 14 éves lesz), aki meghívta magához Németországba Lipcsébe. Már fél éve beszélgetnek és 4napra meghívták. Persze a szülei is. Egyedül nevelem férfiként, nem tudom kivinni, meg kimenni vele a munkám miatt. Nagyon elhatározott, hogy kimegy egyedül vonattal. Már megnézett mindent. Talpraesett gyerek, de én féltem ilyen fiatalon egyedül. Persze én is stoppal mentem a Balatonra 15 évesen, de az valahogy más világ volt. Úgy nevelem, hogy tudjon viselkedni, komolyabb tiltások nélkül is, de ez most kicsit sok nekem.
2017. nov. 11. 13:24
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/138 anonim ***** válasza:
20%

Úgy, hogy a szülökkel is beszéltél, minden további nélkül. Egyedül az utazás módja nem feltétlen jó, mert a vonaton lehetnek, akik esetleg meglopják, mivel azért ilyen hosszú úton csak elalszik.

Ha a repülö nem megoldható - mert ott az utaskísérö tud figyelni rá, akkor a telekocsi rendszer jobb, mert ott nálatok a háznál beül a gyerek és a lányéknál a háznál száll ki.


Az utolsó meg igencsak primitív ember, akinek egy 14 éves fiú "kanocska"!!!!

2017. nov. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/138 anonim ***** válasza:
78%
21es, nem vagyok primitív, de járok diszkóba, és látom hogy a 7-8 osztályosok miket művelnek, és a gyomrom forog.
2017. nov. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/138 anonim ***** válasza:
81%
Én biztos, hogy nem engedném el. Mondom ezt hasonló korú fiúként, aki évekig élt Németországban.
2017. nov. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/138 anonim ***** válasza:
24%
Ha bejön, nagy kaland lesz. Ha megszívja, abból is tanul. Legyen nála annyi pénz elrejtve, vagy hitelkártya, hogy ha bármi van, haza tudjon jönni. Én elengedném.
2017. nov. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/138 anonim ***** válasza:
76%

Elég hihetetlenül hangzik, hogy egy német családban a 13 éves lányukhoz meghívjanak egy neten pár hónapja megismert "balkáni kanocskát".


Nekem átverésszagú az egész, de ne legyen igazam.

2017. nov. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/138 anonim ***** válasza:
78%

"De nem átverés beszéltem én is a szüleivel, teljesen normálisak, nagyon barátságosak. "

Ez most komoly ? Azt hittem egy felnőtt férfi értelmesebb ennél. Telefonon vagy akár Skype-on is mindenki azt mond, amit csak akar. Simán színészkedhet szülőket egy ember rabló, szervkereskedő banda. Akár a "tini lány" is benne lehet. Vannak olyanok, akik sok évet letagadhatnak és tininek néznek ki. Csak akkor engedné el egy normális ember a gyerekét, ha előtte ő a maga is meggyőződne ÉLŐBEN rajta, hogy megbízható, nem kamu családról van szó.

2017. nov. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/138 anonim ***** válasza:
59%
Kérdező, úgy írsz, mint egy bot. Kamuszagot érzek.
2017. nov. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/138 anonim ***** válasza:
71%

Nem engedném el, vagy mennék vele.

14 éves GYEREK, aki NEM tudja mérlegelni, hogy mi baja lehet és ha bajba kerül nem tud segítséget hívni.


Talpraesettség ide vagy oda, váratlan helyzetben még én sem tudok rögtön hidegfejjel dönteni 28 éves nőként.

2017. nov. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/138 anonim ***** válasza:
53%
26osnak igaza van. Én 30 éves vagyok, de ha nincs rajtam három réteg vakolat, meg nincs belőve a hajam, 15nél többnek nem néznek, tehát ha megerőltetném magam, én is eljátszhatnám a 14 éves kislány szerepét. Jó, ha te nem érsz rá, nincsenek nagyszülők, vagy neked megbízható felnőtt barátod aki elkíséri?
2017. nov. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/138 anonim ***** válasza:
61%
A gyermekedért te vagy a felelős a nagykorúságáig.Ez a jogi duma.De őszintén nem aggódsz érte Naponta anélkül,hogy elutazna?
2017. nov. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!