Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A fiam el akar utazni egyedül....

A fiam el akar utazni egyedül. Engedjem, mi a véleményetek? 14 éves.

Figyelt kérdés
Interneten összeismerkedett egy lánnyal (szintén 14 éves lesz), aki meghívta magához Németországba Lipcsébe. Már fél éve beszélgetnek és 4napra meghívták. Persze a szülei is. Egyedül nevelem férfiként, nem tudom kivinni, meg kimenni vele a munkám miatt. Nagyon elhatározott, hogy kimegy egyedül vonattal. Már megnézett mindent. Talpraesett gyerek, de én féltem ilyen fiatalon egyedül. Persze én is stoppal mentem a Balatonra 15 évesen, de az valahogy más világ volt. Úgy nevelem, hogy tudjon viselkedni, komolyabb tiltások nélkül is, de ez most kicsit sok nekem.
2017. nov. 11. 13:24
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/138 A kérdező kommentje:
Dehogy akarják elrabolni. Ha kicsit is gyanús lenne nyilván lebeszélném vagy nem engedném.
2017. nov. 11. 14:39
 32/138 anonim ***** válasza:
75%
Tuti a gyerek vagy, egy felnőttnek nem lehet ennyi esze.
2017. nov. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/138 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem is túl korai. Én is 14 évesen ismerkedtem meg interneten keresztül egy német sráccal. 18 éves voltam, amikor kiutaztam utána. Fél év interneten keresztül az kevés. Fél év élőben sok, de interneten másképp működik ez. 2 év ismerettség alatt egyik internetes barátommal sem találkoztam. Amúgy ilyen fiatalon én a vonatot sem ajánlanám, inkább repülővel akkor már.
2017. nov. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/138 anonim ***** válasza:
64%

Egy 14 éves gyereket egyedül idegenekhez még a szomszéd utcába se engednék.

Amúgy csupán technikai kérdésként érdekelne, 14 évesen hogy utazhat nemzetközi vonaton egyedül?

2017. nov. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/138 anonim ***** válasza:
76%
Én nem engedném el.
2017. nov. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/138 anonim ***** válasza:
75%
30 éve elutaztál a Balatonra, 30 éve még net se volt, ami tökéletes vadászterület a sok aberrált számára.Bizony én sem engedném. Biztos nem lehet pár nap szabit kivenni?Esetleg egyéb megbízható felügyelet? Vagy legalább kikisérni?
2017. nov. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/138 anonim ***** válasza:
69%

Miért esik ennyire nehezedre megtiltani valamit a fiadnak?


Ha mostanában nem tudsz elszabadulni a munkádtól, akkor ne mostanában menjen, hanem majd akkor, amikor neked is jó, hogy együtt mehessetek. Attól, hogy most jött a meghívás, még nem köteles el is fogadni. Tudni kell nemet mondani. Most főleg neked kellene tudnod. Nem értem, miért olyan nehéz.

Az a tök jó kaland, amiből nem akarod, hogy kimaradjon, nyáron, amikor kapsz pár nap szabit, ugyanolyan jó kaland lesz, sőt, hiszen akkor szünet lesz, most meg iskolaidőben tanulnia kell.

2017. nov. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/138 anonim ***** válasza:
69%
Nem. Jöjjenek Ők. Van itt elég szálló...ők megtehetik, Te nem. Eszedbe se jusson!
2017. nov. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/138 anonim ***** válasza:
77%

En nem engednem. Az interneten en is tudok lenni barki.... lehet neki ez a termeszetes, mert ebben nott fel, de Neked tudni kene a veszelyeket.

Nem a szomszed faluba/varosba megy, hanem 2 orszaggal tovabb....

Egyedul biztos nem engednem.

Csak gondolj abban bele, ha hivna, hogy baj van Neked a hivastol szamitott minimum 6 ora mire kiersz Nemetbe!

2017. nov. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/138 anonim ***** válasza:
79%
Nem engedném el,bárki megmutathatja magát szülõként vagy 14 éves lányként.Egy perc nyugtom nem lenne.
2017. nov. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!