Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más is úgy szereti a kutyáját,...

Más is úgy szereti a kutyáját, macskáját, mintha a gyereke lenne? (Anyám féltékeny).

Figyelt kérdés

Van egy már 6 hónapos kiskutyám,elvileg nem is az enyém lett volna,hanem húgom a pasijától kapta(azóta szakítottak),és "rám maradt" a kutyus nevelése,gondozása.


Alapvetően eddig macskás voltam,nagyon sok cicánk volt eddig,több generáció is megélt nálunk,úgy gyerekkoromtól mostanáig,de ugye a cicák sokkal függetlenebbek,főleg mikor már megnőnek,annyira nem kötődnek az emberhez,mint a kutyák.


Most viszont nagyon a szívemhez nőtt ez a kutyus,már-már olyan,mintha a gyerekem lenne.


Anyámnak szoktam mondani,hogy "nézd,itt a kisunokád":D

Erre féltékeny,hogy én a kutyát jobban szeretem,mint őt...


29/f


2017. nov. 22. 04:35
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
30%

Ha anyukádnak a kutya az unokája, akkor annak a kutyának te vagy apja?

Ha az én fiam gyerek helyett kutyát nemzett volna, elzavartam volna a háztól.

Undorító egy kutyát gyereknek vagy unokának nevezni.

2017. nov. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:
93%

Igen, más is. Végül is, olyan, mint egy gyerek. Teljesen rád van utalva, gondozni, ápolni, etetni kell. Játszani vele.

Ő meg édes, kedves, bújik, szeret.

Szerintem ebben semmi rossz nincs. És aki ennyire szereti a kutyáját, cicáját, nem zárja ki, hogy a gyerekeket is szeresse. Meg nemcsak gyerektelenek szeretik az állatokat.

Szóval nem értem, hogy itt is miért jött rögtön a gyerek-állat ellentét.

2017. nov. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:
51%
#15, aki jobban szeret egy állatot mint egy ember, szimplán letette az indokolatlan humán egóját, és belátja, hogy ez embernél gusztustalanabb és gyarlóbb lény nincs a világon. Az, hogy az emberek és az egójuk által kreált társadalmi normák szerint ez nem normális, meg nem azt jelenti, hogy ténylegesen nem az.
2017. nov. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
25%

"és belátja, hogy ez embernél gusztustalanabb és gyarlóbb lény nincs a világon." - és ezzel a "belátással" lesüllyed egy emberalatti szintre, ami nem állati szint, hanem egy démonikus szint. (lásd elmacskásodott öregasszonyok lakása és élete) Az állatban van valami elemi ártatlanság- nem, nem azt éri el. Hanem elembertelenedik.


"embernek lenni, eljátszhatatlan"


Lu Csi / ford.: Weöres S. /

A vad tigris dallamára


Szomjan sem iszom rabló forrásból,

hőben sem fekszem gonosz fa- árnyba.

A gonosz fának tán nincsen ága?

Az elszánt ember, ha szenved, állja.

Császár parancsa ültet lovamra,

felkantároztam, ostorom kézben;

tigris-barlangban verjem el éhem,

vadmadarakkal fázzam az éjben.

A napok múlnak, hőstettem nincsen,

évszakok szállnak, itt az év vége,

partról magasra nyúlnak a felhők,

ágak zenéje kopog a szélbe

hallgatva ülök titkos völgy mélyén,

hosszan fütyülök hegyen magasban,

a megfeszült húr hangja nem gyönge,

s a legszebb ütem megfoghatatlan,

embernek lenni eljátszhatatlan,

az igaz érzés dalolhatatlan,

de mert a szívem hajlíthatatlan,

nem szégyenlem, hogy merev maradtam.

2017. nov. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szeretem a gyerekeimet és nem hasonlitom össze a kutyusommal, akit nagyon szeretek.Tudni kell különbséget tenni a szeretet között.
2017. nov. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 anonim ***** válasza:
89%

Én imádom a kutyám kis menhelyes ezért lehet,hogy mégjobban,én a felé irányuló szeretetünket tudnám hasonlítani egy gyerekéhez,bár még nincs gyerekem de szeretnék majd akkor tudom,hogy változik majd ez mert a gyerek szereteténél nincs nagyobb,de nekem családtagom a kutyám és az is marad.

Mi is szoktunk a párommal viccelődni,hogy nézd mit csinál apa,vagy itt a kislányunk(kutya). Semmi undorító nincs ebben,valaki láttam írt ilyet....

2017. nov. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim ***** válasza:
22%

A macskák szobatiszták, lerakod neki a helyet, ahol alszik + macskaalom és tudni fogja, hogy oda kell szarni.

Ehhez kepest a kutya, volt olyan, hogy 10 éves volt már, állandóan rágta a padlószőnyeget, kanapéra szart. Hihetetlen milyen bűz volt a lakásban!

2017. nov. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim ***** válasza:
70%
igen van. nalam semmifele kulonbseg nem volt szeretetben az allataim es a gyerek kozott. es bizonyos okoknal fogva amibe itt nem megyek bele az allataimat jobban szeretem ma is.
2017. nov. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:
60%
22 es ki vagy te hogy eldontsd hogy mi a beteges es mi a normalis. mellesleg igen, az ehezo gyerekek kulonosebb hatast nem gyakorolnak ram de az allatokat tamogatom anyagilag is es mas vonalon is.
2017. nov. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem te szimplán rosszul értelmezed anyukád reakcióját. Nem féltékeny, inkább mérges, hogy ekkora marhaságot mondasz neki, hogy ott az unokája. Szeresd gyerekedként, kit érdekel, de ne erőltesd rá is ezt.
2017. nov. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!