Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más is úgy szereti a kutyáját,...

Más is úgy szereti a kutyáját, macskáját, mintha a gyereke lenne? (Anyám féltékeny).

Figyelt kérdés

Van egy már 6 hónapos kiskutyám,elvileg nem is az enyém lett volna,hanem húgom a pasijától kapta(azóta szakítottak),és "rám maradt" a kutyus nevelése,gondozása.


Alapvetően eddig macskás voltam,nagyon sok cicánk volt eddig,több generáció is megélt nálunk,úgy gyerekkoromtól mostanáig,de ugye a cicák sokkal függetlenebbek,főleg mikor már megnőnek,annyira nem kötődnek az emberhez,mint a kutyák.


Most viszont nagyon a szívemhez nőtt ez a kutyus,már-már olyan,mintha a gyerekem lenne.


Anyámnak szoktam mondani,hogy "nézd,itt a kisunokád":D

Erre féltékeny,hogy én a kutyát jobban szeretem,mint őt...


29/f


2017. nov. 22. 04:35
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
23%

"nem magyar nő a választék. Ezerszer értelemesebb népek közül lehet feleséget választani."

Síííírok

- és miért nem "választasz" egy "nem magyar nőt"? itt nyáladzol és szidod a magyarokat - hol élsz te, hogy az ilyen "jó hely"

2017. nov. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
28%
Vagy: tegyük fel valamelyik gyerek allergiás lenne a kutyára, és kénytelen lennék megoldást találni rá, akkor nem, nem a gyereket raknám át a nagyi kertjébe.
2017. nov. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:
9%
50-es, te szívtelen gazember :D
2017. nov. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:
100%
Hát a kutyát se kell a nagyi kertjébe rakni, hanem norális gazdát keresni neki. Plusz ha van megoldás (allergia gyógyszer pl) elsőnek az lenne kipróbálva.
2017. nov. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
100%

"Lehet szeretni egy állatot, kell törődni vele, de nem lehet jobban szeretni, mint egy embert. Két külön érzelmi kategória."


Attól függ... természetesen jobban szeretem a saját állatomat, aki az életem része, mint a szomszéd Pistikét, akihez semmi közöm.

2017. nov. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:
88%

1. Miért ne kaphatna emberi nevet? Na az az agymenés ha ezen valaki fennakad... Közöd hozzá mi a neve? Én az ilyeneken vagyok ki, hogy Bodri meg Füli. De mindenki úgy nevezi ahogy akarja.

2. Ha ágyban alszik mi történik? Lesz egy kis szőr...? Vagy mi? :D

3. Oltott, féreghajtott, egészséges kutyától egy baba sem kaphat el semmit! Semmi baja nem lesz. Annyira meg bízni kell a kutákban, hogy gyereket nem kap meg. Egész csecsemő koromban kutyák között csúsztam másztam és élek, soha semmi bajom nem lett. Csak egészséges immunrendszerem lett és már akkor megtanultam tisztelni az állatokat. Tudom, manapság a gyerek a Szent, neki mindent lehet, üvölteni a bankban, saras cipővel rúgni a széket a buszon, hisztizni, tönkretenni a parkban a játékokat...

2017. nov. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:
100%

"ha megismerkedem egy ferfival es elojon hogy van egy kedvenc, ne adj isten tobb, kutya vagy macska a haztartasaban, akit igy es ugy szeret az nalam off "


Helyes. Egy jó kapcsolat alapja, ha a felek egyformán gondolkodnak.


Nekem például alap volt, hogy az, akivel összekötöm az életemet, szeresse az állatokat. Másként nem működött volna. Az is lényeges volt, hogy egyetértsünk abban, hogy a gyereket is arra neveljük, hogy szeresse és tisztelje az állatokat. Olyan otthonban, ahol állatok vannak.

2017. nov. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
9%

"Tudom, manapság a gyerek a Szent, neki mindent lehet, üvölteni a bankban, saras cipővel rúgni a széket a buszon, hisztizni, tönkretenni a parkban a játékokat..."


Nem tudom, hogy te hol élsz öcsém, manapság éppen az dívik, hogy mindenkit lehet szidni, mindenki dögöljön meg, de ha egy kutyára rossz szót mersz szólni, akkor egy köcsög állatkínzó vagy.

2017. nov. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:
98%

"Remélem majd egyszer valakinek ha döntenie kell közted és a kutyája között, akkor a kutyáját választja, nem pedig téged."


Nem értem, hogy egy idegen embernek mi a csudáért kellene mellettem döntenie a kutyája ellenében. Nyilván neki a kutyája fontosabb, mint én, akihez semmi köze.

2017. nov. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
89%
Nap mint nap találkozom ezzel. Ha nem engedem megsimogatni a kutyámat, akkor csúnyán néz rám az anyuka mert "a gyerek azt akarja". Ha a gyerek csapkodni, rugdalni kezdi a kutyát akkor nem szól rá, mert hát kicsi és ez természetes. Ha meg azt mondom, hogyha sokáig csinálja akkor a kutya jelezni fogja hogy nem kéne (rámorog) akkor még neki áll feljebb, hogy micsoda agresszív kutya, miért nem teszek rá szájkosarat. Budapest,XI kerület, 2017.
2017. nov. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!