Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más is úgy szereti a kutyáját,...

Más is úgy szereti a kutyáját, macskáját, mintha a gyereke lenne? (Anyám féltékeny).

Figyelt kérdés

Van egy már 6 hónapos kiskutyám,elvileg nem is az enyém lett volna,hanem húgom a pasijától kapta(azóta szakítottak),és "rám maradt" a kutyus nevelése,gondozása.


Alapvetően eddig macskás voltam,nagyon sok cicánk volt eddig,több generáció is megélt nálunk,úgy gyerekkoromtól mostanáig,de ugye a cicák sokkal függetlenebbek,főleg mikor már megnőnek,annyira nem kötődnek az emberhez,mint a kutyák.


Most viszont nagyon a szívemhez nőtt ez a kutyus,már-már olyan,mintha a gyerekem lenne.


Anyámnak szoktam mondani,hogy "nézd,itt a kisunokád":D

Erre féltékeny,hogy én a kutyát jobban szeretem,mint őt...


29/f


2017. nov. 22. 04:35
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:
27%

"Ha a gyerek csapkodni, rugdalni kezdi a kutyát akkor nem szól rá"

- azért most egy kicsit túlozni tetszik újbudai kutya-anyuka, ugye?

Újbudán nem szokták rugdalni a kölkök a kutyákat. 2017-ben sem előtte sem. Voltak hírek, bűnügyi téma, ahol állatokat bántalmaztak kölkök - de azért ez nem jellemző sehol. Ez bűnügy. 2017...


Az az érzésem, hogy túlragoztuk ezt a kicsit viccesnek szánt kérdést. "nézd,itt a kisunokád":D -írja a kérdező, és anyukájának nincs humorérzéke. Ez ennyi.

Talán na kérdező szólhatna egy-két jó szót hozzánk.

2017. nov. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 anonim ***** válasza:
76%
Azok meg a gyerekbuzerantok, akiknél a gyerek a minden, ugyanaz mint a kutyabuzerantok... az a baj, hogy az emberek nem tudják megtalálni az egészséges egyensúlyt, hanem elmennek a szélsőségek felé, és túlságosan feketén és fehéren látják a világot. És erről mit tehet az a szerencsétlen kutya, vagy az a szerencsétlen gyerek? Csak a kretén gazdája/szülője tehet róla, hogy nem helyén kezeli őt.
2017. nov. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim ***** válasza:
75%
63: pedig megtörtént, csak nyilván nem is olyan formában ahogyan te most megpróbálod kiforgatni a dolgot, hogy a végén neked lehessen igazad (nyilván az életben elnyomnak vagy nem tudom). Szerintem egy pár éves gyerek is fel tudja fogni, hogy amiről én beszélek nem az, hogy agyba-főbe üti a kutyát a kisebbségi pulya. Egy 2-3 éves gyerek már tud csapni és rúgni is (btw egymást is szokták az oviban). Természetesen nem tud kárt tenni a kutyában, ó formán meg se érzi, DE! nekem és a kutyámnak sem kell eltűrni. Pont.
2017. nov. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim ***** válasza:
21%
Ha nap mint nap találkozom ezzel, akkor nem történt meg...? Valami itt nem Okés nálad. Nem kéne ennyire antiszociálisnak lenni. 20 éve élek itt btw, de biztos jobban tudod ha "megfordulsz erre". 😉
2017. nov. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 anonim ***** válasza:
54%
Ez nagyon szomorú, viszont attól még, hogy valaki nem emel emberi szintre egy állatot még igenis szeretheti a kutyákat, és nem kell feltétlen végletekbe esni és gyerekmániásnak nevezni. Ha pollenallergia miatt kéne szednie, az teljesen más tészta, az ellen nem tudok semmit sem tenni. De ha kutya miatt, azzal már tudok mit kezdeni. Nyilván nem így álltam hozzá az elején, szeretem a kutyámat, évekig hármasban éltünk, de nem a gyerekem, hanem egy háziállat, egy ÁLLAT, akinek megvan a maga szerepe a családban.
2017. nov. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 A kérdező kommentje:

Bolognese kiskutyáról van szó.


Eddig még ilyen szobakutyánk nem volt sosem,gyerekkorban sem.

Csak németjuhászok voltak.Őket is szerettük,de ők kint voltak.

A macsekok is kint voltak,illetve ők egy idő után már annyira nem szeretik állandóan az ember társaságát,megsimogathatod,de egy idő után már az is zavarja,ha felnőtt cica,hogy folyton piszkálod.


Ellenben a mostani kiskutyám ha választani kell a kaja és a társaságom között,akkor engem választ:D


Amúgy nem,nem kakil be a lakásba.Gyakran ki van engedve(bár télen annyit nem lesz),de estére egy mellékhelyiségbe szoktam bezárni,ahol szintén van fűtés,így nem zavar senkit sem,meg ő is jobban tud éjszaka pihenni,nem kel fel arra,hogy mászkálunk wc-re mondjuk.


Volt olyan,hogy faleveleket sepregettem és 1 percre kikerült a látóteremből,és meglógott,kiosont a kapun,és nagyon megijedtem,hogy hol van,mintha egy gyerek lett volna.


Hát kövezzetek meg,de én is inkább őt menteném meg a süllyedő hajóról,mint egy idegen embert:D


Persze ha valakinek van saját gyereke,akkor nyilván nem úgy szereti,mint a gyereket,de ettől még őket is lehet gyerekként szeretni.

Anyám pl szokott hangosabban,erélyesebben is beszélni,és tőle tartja is a két lépés távolságot.

Szóval nagyon intelligens,megérzi,hogy ki az aki szereti őt,és ki az akivel meg kell tartani a távolságot!


Mondtam is Anyának,hogy ha lehet a kutya jelenlétében nem legyen vitatkozás,hangoskodás,mert ő ettől fél,mert eleve még csak 6 hónapos,olyan,mint egy kisgyerek.

2017. nov. 22. 17:21
 57/61 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem magadat mentéd először egy süllyedő hajóról. :) (nem kötekedésből :D)
2017. nov. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 A kérdező kommentje:

Hát ezeket a kutyusokat direkt erre tervezték,hogy a család részei legyenek.

Még a macskák sem félnek tőle,lopják tőle a kaját,annyira ártalmatlan:)

2017. nov. 22. 20:27
 59/61 anonim ***** válasza:

"kövezzetek meg,inkább őt menteném meg a süllyedő hajóról, mint egy idegen embert"


Rendben van, megkövezünk.

2017. nov. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 anonim ***** válasza:
45%

#Hát kövezzetek meg,de én is inkább őt menteném meg a süllyedő hajóról,mint egy idegen embert:D#



Gyere! Én dobom rád az első téglát!

2017. nov. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!