Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más is úgy szereti a kutyáját,...

Más is úgy szereti a kutyáját, macskáját, mintha a gyereke lenne? (Anyám féltékeny).

Figyelt kérdés

Van egy már 6 hónapos kiskutyám,elvileg nem is az enyém lett volna,hanem húgom a pasijától kapta(azóta szakítottak),és "rám maradt" a kutyus nevelése,gondozása.


Alapvetően eddig macskás voltam,nagyon sok cicánk volt eddig,több generáció is megélt nálunk,úgy gyerekkoromtól mostanáig,de ugye a cicák sokkal függetlenebbek,főleg mikor már megnőnek,annyira nem kötődnek az emberhez,mint a kutyák.


Most viszont nagyon a szívemhez nőtt ez a kutyus,már-már olyan,mintha a gyerekem lenne.


Anyámnak szoktam mondani,hogy "nézd,itt a kisunokád":D

Erre féltékeny,hogy én a kutyát jobban szeretem,mint őt...


29/f


2017. nov. 22. 04:35
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
26%
* az első mondat után nem pontot akartam írni, hanem xD
2017. nov. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 anonim ***** válasza:
88%
Én olyan emberrel nem is barátkozom, aki nem szereti az állatokat és ellenséges velük. Az egy veszélyes ember és a többi emberre is veszélyt jelenthet. Nyilván megvannak a határok és nem kell átmenni "dilis" állapotba, miközben valaki a kutyáját vagy macskáját csókolgatja, de mikor valaki ellenségesen reagál az állatokra, netán még bántaná is őket, az számomra nem ember. Ezeket a rideg, bunkó, nyers embereket ki nem állhatom, külön szigetre valók.
2017. nov. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:
64%
Lol, nem értem, ha egy idegen gyerek és a saját kutyám között kellene választanom, hogy melyik éljen, akkor miért kellene vadidegent választanom, aki nekem senki. :D
2017. nov. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim ***** válasza:
34%
Van kutyám, nagyon szeretem és nagyon sokat foglalkozok vele, de még mindig egy állatról beszélünk, nyilván az ő élete nem egyenértékű egy emberével. Azt se értettem soha, amikor családtagnak tekintenek egy kutyát. Nem az. Egy gyerekkel meg pláne eszembe se jutott soha összehasonlítani. Persze, van akinél gyerekpótlék szerepét játssza egy kutya, különböző okokból.
2017. nov. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 anonim ***** válasza:
45%
Utolsó két válaszoló is hozza a "színvonalat". Még szerencse, hogy felénk nem magyar nő a választék. Ezerszer értelemesebb népek közül lehet feleséget választani.
2017. nov. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 anonim ***** válasza:
38%
Akkor válassz onnan. :)
2017. nov. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim ***** válasza:
30%
43, milyen színvonalat te agyhalott? :D Felétek kutyákat vesztek feleségül? :D (mert ugye a kutya mindenkinél többet ér, még a családtagjainknál is :D)
2017. nov. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim ***** válasza:
29%
43, amúgy nem vagy képes felfogni, hogy az állatbuzeráns, meg az állatutáló között van egy hangyányi szakadék? Tehát aki nem él hal az állatokért, csak szimplán szereti őket, és a helyén kezeli őket, az rossz ember ugye? Rossz ember vagyok, mert a gyerekemet választanám, egy kutya helyett? :D
2017. nov. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim ***** válasza:
90%
Pontosan mit nem értesz azon hogy valahol családtag? Nálam ez ezt jelenti : bejöhet a házba, minden nap foglalkozom vele, közös programokra ő is jön, nyaralni ő is jön, ha fáj valami neki akkor ugyanúgy kezelem mintha nekem fájna és viszem orvoshoz, normális neki való kaját kap. Ezek közül mindegyiknek tök alapnak kéne lennie ha valaki kutyát vállal, ugyanis az nem kötelező.
2017. nov. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:
26%
Igen, én is ezt értem azalatt, hogy szeretem és foglalkozom a kutyámmal. De nem családtag, nem egy a gyerekeim közül, mivel nem ember. Hanem egy állat. Az égő házból nyilván a gyerekeimet mentem először, nem a kutyámat.
2017. nov. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!