Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mindenképpen bele kell egyezne...

Mindenképpen bele kell egyeznem, hogy a férjem lánya hozzánk költözzön?

Figyelt kérdés
férjem lánya 13 éves,eddig az anyjával élt,most ugy döntött,hogy szeretne hozzánk jönni.nekem is van egy nagy kamasz lányom,és van egy közös fiunk.apuka nagyon szeretné,de én nem igazán lelkesedek az öttletért,ugyanis a lány és én nem igazán állunk közel egymáshoz.a másik az,hogy helyünk sincs,nem lehetne külön szobája,csak a nappaliban huzodhatna meg.férjem szerint elférünk ennyi helyen is.a másik dolog ,hogy ö reggeltöl estig dolgozik,én lennék egész nap otthon vele.egyikünknek sem lenne egy perc nyugta sem.nem hiszem,hogy ez jo ötlet,mit tegyek?hogy értessem meg vele,hogy ne egyezzen ebbe bele?anyjánál is megvan mindene,jo viszonyba vannak.ez csak egy hobort.
2018. márc. 9. 15:47
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 91/123 anonim ***** válasza:
59%
A pontozások alapján úgy látom az a "jó válasz" aki egyetért a kérdezővel, hogy nem kell a lányt befogadni. Sajnos azt látom, hogy itt érzelmekről nem esett szó, egyik gyermek, de még a szülők kapcsolata esetében sem. Itt az apának, a kérdezőnek is alaposan utána kellene járni miért is akar odaköltözni a lány. Azután beszélgetni arról, hogy hogyan tovább.
2018. márc. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/123 anonim ***** válasza:
36%
Latom jelentve lett a valaszom h nagylanyosdit akar jatszani a 13 eves kis pittsa, azt hiszi h majd neki minden jar. Na persze, soha az eletben nem engednem a sajat hazamba, meg mi az h turja ki a sajat gyereket, mas majma miatt? Vigye ahova akarja. Nem torodik a kerdezo gyerekevel. Akkor mi a problema? Nincs krizis helyzet h el kelljen jonni otthonrol..
2018. márc. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/123 anonim ***** válasza:
18%

Igen engem is lepontozott mert nem értettem vele egység

A lány jobban járna, ha nem költözne oda, ha a kérdező idegenekkel így viselkedik, hogyan fog a lánnyal? ...

2018. márc. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/123 anonim ***** válasza:
73%
Igen egy gyereknek jár anya és apa. Azt, hogy ezt milyen formában kapja meg, nekik kell eldönteni. Erre mi itt nem tudjuk megadni a választ. Minden élethelyzet más. Én sem venném magamhoz szívesen más gyerekét, de ezt letisztáznám.
2018. márc. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/123 anonim ***** válasza:
67%
Ha ez a kérdés ide került kiírásra, akkor a kérdezőnek fontos, hogy ki mit tart róla. Nem szeretné a lányt, de ugyanakkor kellene, hogy jót tartsanak róla, megerősítést vár. Kedves kérdező, mindenki más lelkületű, más élethelyzetben van. Ne csinálj presztízskérdést. Dönts az érzéseid, az eszed szerint, ne törődj másokkal.
2018. márc. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/123 anonim ***** válasza:
89%

Csak pár választ olvastam, de mielőtt a kérdezőt ekéznétek, majd gondoljatok bele, hogy ti voltatok-e már ilyen élethelyzetben.

Nem arról van szó, hogy mondjuk meghalt a férj lányának az anyja, és ezért oda KELL venni a lányt, hanem arról, hogy a lány hóbortja. Erre a hóbortra pedig simán rámehet a házasság is.

Arról nem beszélve, hogy fizikailag sincs annyi hely, hogy kapjon egy külön szobát az apjáéknál (anyjánál pedig gondolom, külön szobája van).

Gondolkozzatok már, ebben benne van a kamaszkor is vastagon: Barátnőm férjének is van egy lánya, az anyuka neveli, az is kb. 14-15 évesen hülyült meg, hogy a barátnőmékhez (tehát apjáékhoz) akar menni lakni. Ott a barátnőm a sarkára állt, mondván, hogy hétvégén, ünnepeken, nyári szünetben bármikor és szívesen, de állandó ott lakásra NEM. (És nem mellesleg becsülöm a férjét, hogy figyelembe vette a barátnőm kívánságát is.) Ilyenkor sokszor az áll a hátterében az "inkább az apámékhoz költözöm" sztorik mögött, hogy a tizenéves lánykával szemben esetleg már elvárások vannak otthon, az anyukánál. Apukánál pedig, mivel ugye vendég volt eddig, ott ki volt nyalva a seggecskéje, és addig a pár óráig minden róla szólt, hát azt hiszi, majd a hétköznapokban is így lesz. (Barátnőm is, még a kiskanalat is kivette a kiscsaj kezéből, hogy hagyd, majd elmosom én. Persze, hogy azt hitte a lány, hogy majd jön a Kánaán, ha az apjához költözik).

Egyébként egy szar mostohalány/mostohaanya kapcsolat szét tudja robbantani a házasságot (és nem kell most azzal jönni, hogy az a házasság annyit is ért, mert nem így van, neves pszichológus is elismeri, hogy gallyra tudja vágni a házasságot évek alatt.)

A kérdezőt nem hibáztatom, de a férjét igen, hogy nem áll ki mellette. A kamaszlány pedig nyilván addig megy el, addig feszegeti a húrt, amíg engedik.

2018. márc. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/123 anonim ***** válasza:
87%

73-as!

96-os vagyok, de kár volt leírnom, ugyanazt írtad, csak Te sokkal jobban megfogalmaztad, mint amit én:)

2018. márc. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/123 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező, én megértelek. Szerintem ajánld fel a válást a férjednek. De tényleg. Tehát nyugodtan mondd meg, hogy Neked nem fér bele, hogy a gyereke hozzátok költözzön, de nem akarod elszakítani apát a lányától, ezért egy kiutat látsz, a válást.

A nagyobb gyerekedet eddig is Te tartottad el, a kicsire pedig megítél majd a bíróság gyerektartást, aztán ennyi. Ekkora kompromisszumba ne menjél bele, hogy odaveszitek a lányát. Te nem vagy szemét, nem vagy gonosz, visszaadod a szabadságát, aztán pártfogásába veheti a lányát. Pl. bérelhet egy lakást, ahol majd ketten laknak.

Ezt tényleg add elő neki.

Aztán majd ő dönt, hogy az eddigi életetek, vagy az új élet lehetősége. (Mert már bocs, de ne a Te faxoddal akarja verni a csalánt.)

2018. márc. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/123 anonim ***** válasza:
0%

Megitéli majd a bíróság gyerektartást, aztán ennyi. Ja h ő is apa nélkül nőjjön fel,persze pénz az kell az apa huzzon el a képbol hisz hogy merészel a volt gyerekkel

is törödni is,annak a kukában a helye,talán nem kéne szét rugdalni mások házasságát..

2018. márc. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/123 anonim ***** válasza:
91%

99-es, szerintem fogd vissza magad, talán nem kellene vagdalkozni és ítélkezni.

Ez a lehető legkorrektebb választás, szerintem, amit írtam.

Így is a Kérdezőnek lesz rossz, mert kapni fog nyilván gyerektartást, viszont nevelheti fel egyedül. Nem értem az indulatodat, bár a szellemi sötétség most ebben a topicban különösen nagy, szóval igazából meg se lepődök.

2018. márc. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!