Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mindenképpen bele kell egyezne...

Mindenképpen bele kell egyeznem, hogy a férjem lánya hozzánk költözzön?

Figyelt kérdés
férjem lánya 13 éves,eddig az anyjával élt,most ugy döntött,hogy szeretne hozzánk jönni.nekem is van egy nagy kamasz lányom,és van egy közös fiunk.apuka nagyon szeretné,de én nem igazán lelkesedek az öttletért,ugyanis a lány és én nem igazán állunk közel egymáshoz.a másik az,hogy helyünk sincs,nem lehetne külön szobája,csak a nappaliban huzodhatna meg.férjem szerint elférünk ennyi helyen is.a másik dolog ,hogy ö reggeltöl estig dolgozik,én lennék egész nap otthon vele.egyikünknek sem lenne egy perc nyugta sem.nem hiszem,hogy ez jo ötlet,mit tegyek?hogy értessem meg vele,hogy ne egyezzen ebbe bele?anyjánál is megvan mindene,jo viszonyba vannak.ez csak egy hobort.
2018. márc. 9. 15:47
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 101/123 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy ezt nem értem:

",persze pénz az kell "

Miért nem kéne? Mármint a pénz.

Nem a kérdező akarja elkölteni magára, a gyerekre kapná, tehát semmi más nem történne, csak amit a törvény előír. Az apa gondoskodna a gyerekről, akit megcsinált, ennyi.

2018. márc. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/123 anonim ***** válasza:
30%
Nem csak az teheti tönkre a házasságát, ha hozzáköltözik a lány, hanem az is, ha nem. A férjnek lelkiismeretfurdalása lesz, és gondolom az ex feleség és a kamaszlány rendszeresen a fejéhez fogja vágni, hogy nem kellett neki a saját lánya.
2018. márc. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/123 anonim ***** válasza:
35%
Csak leirhatom a véleményem,amugy meg ilyen gyerekkel dolgoztam sajnos,mint lelkitöréses. Talán össze se kelett volna házasodni ilyen körülmények közt,de ma ez a divat,közben tönkretenni a gyerekeket..
2018. márc. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/123 anonim ***** válasza:
17%
Miért nem kéne? Mármint a pénz. Nem kéne,akkor kell gyerek ha fel tudom egyedül is nevelni,pénz helyett apakép kell,meg normális családi háttér.
2018. márc. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/123 anonim ***** válasza:
86%

104-es: Attól még törvényi kötelessége a pasinak gyerektartást fizetni. Ilyen alapon minden nő lemondhatna róla, és nyűglődhetne egyedül, mert csak akkor vállaljon, ha egyedül is fel tudja nevelni.

Érdekes azért a kettős mérce: A pasi lányát, aki ugye (megbeszélt dolog volt), hogy a volt feleségnél lakik és fog is, azt vegye oda a kérdező, dúlja fel a saját életét, és még tartsa is el.

A pasival közös gyerekükre pedig még gyerektartásra se tartson igényt egy esetleges válás esetén.

Egyébként mostanában ha jókat akarok röhögni, a gyakorira jövök.

2018. márc. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/123 anonim ***** válasza:
68%
103-nak: Elhiszem, hogy velük dolgozol. Én ugye mint laikus, nem látok ebbe bele. De valahogy úgy látom, hogy nem kellene szentté avatni őket, ebben a 13 körüli korban sok alattomos sunyi kölyök van köztük.
2018. márc. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/123 anonim ***** válasza:
60%
Nem kell szentté avatni,de érdekes sose Apukák irnak kérdést ide hanem mindig az uj maca csörét böki a régi gyerek, hogy Apuka néha akár fel is hivja és van láthatás is.. Volt aki nehezményezte h Apuka törödik a volt családdal,az nem volt,a gyerek sose lesz volt,hiába szeretné némelyik nő.
2018. márc. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/123 anonim ***** válasza:
84%

Igen, csak itt nem az a baja a kérdezőnek, (és nem "új maca", ő sem írt rólad tiszteletlenül, ugye?), tehát itt nem az a gondja, hogy a férj törődik a lánnyal, felhívja telefonon, stb, hanem konkrétan nem akarná magukhoz (lényegében az ő házába) költöztetni a lányt. Azért van némi különbség.

A másik pedig, hogy miért az új nőnek van vele baja, és sosem pasik írnak ide? Nagyon egyszerű, csak gondolkozni kellene: Azért, mert napi szinten mindig a nők konfrotálódnak egy együttélés során a gyerekkel (sajáttal is, férj gyerekével is). Napi szinten a nyűgök, gondok, bajok a nőn csapódnak ki.

Itt is írta a kérdező, hogy a férj reggeltől estig nincs otthon, mert dolgozik. Ami oké is, de attól még tény, hogy a napi csipcsup (de azért az életet mérgező) ügyes-bajos dolgok mindig a nőre maradnak. A saját gyerekkel kapcsolatban is, és a férj gyerekével kapcsolatban is.

Pl.: Barátnőm férje is odaviszi a lányt hozzájuk nyáron három hétre, de a barátnőm van vele egész nap, mert apuka dolgozik. És teljesen természetes, hogy az ő gyerekével az új feleség szarakodik. Neki ez így jó, hülye lenne panaszkodni a gyakorin.

2018. márc. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/123 anonim ***** válasza:
26%
Nem kell szarakodni,és itt a kislány a legkisebb gond. Én gyerekem te gyereked közös gyerek én házam én pénzem,na itt a fő gond. A kislány csak porszem a nem mükődő gépezetben. Na ha férfi lennék ilyet el se veszek akivel nem közös az otthon,nőként meg nem megyek eleve halott kapcsolatban a templomba.. A kérdező meg eltünt mert valószinű ő is rájött h a kislányra fúj ,miközben a házasságát kéne előszőr rendbe rakni..
2018. márc. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/123 anonim ***** válasza:
75%

" Na ha férfi lennék ilyet el se veszek akivel nem közös az otthon,"

Te a pasira irattad volna a házad felét?

2018. márc. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!