Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szuleim utaljak a 15evvel...

A szuleim utaljak a 15evvel idosebb baratomat es az apam azt akarja valasszak a baratom vagy o?

Figyelt kérdés
Meg csak 1eve vagyunk eggyutt tudom az nem tul sok persze de en nagyon ragaszkodo vagyok akit szeretek hat az apukamat nagyon szerettem imadtam regen de egy 3eve nagyon megvaltozott nem tul jo a viszonyunk..nagyon kozonseges lett es hat az esti palinka es 1uveg bor kihagyhstatlan nem nagyon szeretek vele lenni most azzal probalt zsarolni hogy nem ad penzt a baratomjol keres es hst ha 18leszek konnyebben talalok munkat is de nemtudom mit tegyek mert a szuleim tenyleg amit csak akartam mindent megkaptam de nem vagyok olyan esetlen nem fogok nyalizni es elturni mindent spamnak csak mert penzt ad mit kellene tennem terheljem magammal a baratomat most mutik a 2szor az edesanja is beteg es o latja el az edesapja is most halt meg nemtudom mit tegyek..
2018. márc. 23. 15:31
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/85 anonim ***** válasza:
79%

#67, és ha egy 16 körülit? És ha 17 körülit? Mert ugye a Kérdezőről annyit tudunk, hogy 14+ és 18-...

Másrészt a beleszólás egy tág fogalom... ha azt takarja, hogy lelkére kötni a védekezést - egyetértek. Ha azt takarja, hogy ne menjen a kapcsolat a kötelességei rovására - egyetértek. Ha kategorikus tiltást - nos azzal természetesen NEM értek egyet. És itt se olvastam egyetlen RACIONÁLIS okot se arra, hogy miért kellene a szülőnek tiltani egy egyébként teljesen törvényes dolgot.

2018. márc. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/85 anonim ***** válasza:
37%

Ha egy harmincplusszos pasas gerjed egy tinire, az nem normális. Pszichés problémái lehetnek a srácnak, talán nem kéne hagyni, hogy tönkretegye a gyereked lelkét, de csak egy tipp. Vagy családja van, és amellett dug félre, talán ezt sem kéne hagyni, több okból sem.


Mint írtam, volt ilyen nálunk, hülye tesóm fejét elcsavarta egy idősebb férfi (nem szexeltek hál istennek, csak találkozgattak). Édesapám felkereste, hogy beszéljenek. Nyilván beszart és soha többet nem jelentkezett. Tesóm már lassan 40, de mai napig áldja a szüleimet, hogy ennyire figyeltek ránk. Ha nem tudod végiggzongorázni magadban, hogy mi baj származhatott volna egy naiv tizenéves kislány és egy aljadék férfi összejárkálásából, akkor baj van.

2018. márc. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/85 anonim ***** válasza:
55%
"Ha nem tudod végiggzongorázni magadban, hogy mi baj származhatott volna egy naiv tizenéves kislány és egy aljadék férfi összejárkálásából, akkor baj van." - olvasd fel magadnak légyszi az #5-öt.
2018. márc. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/85 anonim ***** válasza:
0%
Te tényleg nem akarod megérteni miről beszélek :) Nyilván nem a pozitív példákról.
2018. márc. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/85 anonim ***** válasza:
56%

#74, és azt honnan tudod előre, hogy valaminek mi lesz a végkifejlete??? Tudod, BÁRMILYEN emberi kapcsolatban benne van az is, hogy jó vége lesz, az is, hogy rossz. Te itt az előbb megint előítéleteket írogattál... "nem normális, pszichés problémái, tönkretegye a gyereked lelkét" stb... szerinted ha életkor szerint diszkriminálsz, az mennyivel jobb, mint ha származás, bőrszín, vagyoni helyzet (stb) szerint teszed?

Tudod mitől félnek valójában az érintett szülők? Attól, hogy elvesztik a KONTROLLT a gyerekük felett. Ez ennyi és nem több.

(mi a második randin feküdtünk le egyébként először:))

2018. márc. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/85 anonim ***** válasza:
29%

wow, itt aztán vannak aggasztó dolgok dögivel...

- a gyerek a szexuális szabadság nevében dugjon dupla annyi idős felnőttekkel?

-legyenek akár egy éjszakás kalandjai is, hiszen végül is van rá esély, hogy nem fogja tönkretenni mentálisan?

Kérlek ti ne szaporodjatok...


Egy felnőtt csináljon, amit akar, hiszen ő már nagy valószínűséggel ismeri magát és a határait annyira, hogy ne legyen problémája később (bár így is fájdalmasan sokan használják a szexet arra, hogy magukat büntessék) de egy tininek ilyesmit tanácsolni őrültség.

[link]


65% attól, hogy te csináltál valami ártalmasat magaddal, és nem lett belőle bajod, még nem azt jelenti, hogy tisztességes ezt az életmódot ajánlani egy gyereknek. A te példádra jut vagy 100 olyan, ahol a tini lelki sérülésekkel és kihasználva jött ki egy ilyen kapcsolatból, és még több, ahol a felnőtt, aki kikezdett vele tényleg deviáns beteg állat volt. Mert az a 30 év körüli, aki tinivel kezd más nagyon nem is lehet.


Ha egy tinilány feltétlenül szexelni akar, akkor talál magának tucatjával olyan korabeli fiúkat, akiknek nincs dupla annyi élettapasztalatuk (= nem borul fel drasztikusan az erőegyensúly) és akikkel ezáltal nagyobb esélye van normális kapcsolatra. Lehet, hogy nem fog örökké tartani, de legalább nem alapjaiban beteges maga a kapcsolat.

2018. márc. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/85 anonim ***** válasza:
78%

#76, már bocsi, de voltaképp elismételted a témával kapcsolatos paleokonzervatív közhelyszótárat... de továbbra sem írt senki semmi kézzelfoghatót, hogy micsoda szörnyűség leselkedhet így a lányra, ami nem leselkedne, ha... mi indokolná a személyes szabadsága korlátozását...

(az amcsi példákat meg hagyjuk... annál patologikusabb gondolkodás és jogrend nemigen van a világon... aki képes megszavazni azt, hogy valaki 18 évesen nyugodtan meghalhat "a hazáért" DE 21 éves korig nem ihat alkoholt, DE 8 évesen büntethető - nos az megérett a gumiszobára, azt hiszem)

2018. márc. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/85 anonim ***** válasza:
24%

A baj nem az hogy 14-15 évesen szexel valaki, erre fel lehet készíteni, anya elég korán beszélgetett velem a szexről, 12 évesen már tudtam hogy mik a veszélyei, miért és hogyan kell védekezni, persze ettől még nem csináltam csak a pubertáskori kíváncsiságom kiszedte belőle. Ha egy 14 éves pontosan tudja hogyan kell védekezni, ezt rendesen csinálja is (jó tudom minden tini retardált stb stb de azért egy kotont felhúzni nem atomfizika bakker) akkor oké, ha neki ez jó hát csinálja.

A bajom azzal van hogy kérdezőt egy olyan felnőtt, 30-as férfi húzogatja akinek pár év híján a KISLÁNYA lehetne a csaj, kb mintha a nálad pár évvel fiatalabb haverod odajönne hozzád hogy "szevasz, ja, képzeld dugom a lányod" nem hiszem hogy jól esne vagy hogy normálisnak találná bárki.

2018. márc. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/85 anonim ***** válasza:
26%

#77 Egy tanulmány nem "amcsi példa". Nincs köze semmiféle ott megszavazott jogrendekhez, pusztán ahhoz, hogy volt valami holdkóros, akinek valamiért eszébe jutott megvizsgálni, hogy milyen hatása lehet a túlzott szexualitásnak a tinikre. Linkelnék magyar tanulmányt is, ha ebben kelethez túl közel lévő kis pöcegödörben érdekelne bárkit is a téma eléggé ahhoz, hogy tanulmányozza, de sajnos a "14 év a legális korhatár!!!" földjén az emberek első számú prioritása az, hogy beférkőzhessenek a kiskorúak bugyijába.

Amúgy nem kell nagy intelligencia ahhoz, hogy felmérjük, hogy miért alapjaiban rossz az ilyen. Ez nem atomfizika. Tényleg nem. Az egyikük gyerek, a másik meg felnőtt.

A kontrollmánia, mint érv meg azért baromság, mert mégis ki nekem Kérdező? Nem a lányom, nem is a rokonom, de még a barátom sem (24 éves felnőttként amúgy sem nagyon barátkozom tinikkel) de mégsem hagy hidegen a helyzet amiben van, azért, mert ő még csak egy tini, akivel kikezdett egy felnőtt.


Egyébként 65% számodra mit jelentenek a határok? Mi az, ami még neked is szélsőséges? A gyerekekben általában 12 éves koruk körül ébred fel a szexuális vágy, szóval nekik is hallgatniuk kéne az ösztöneikre és a vágyikra?


A baj az, hogy sokan összekeverik a józan észt és a konzervativizmust. Attól nem leszel betegesen régimódi, hogy nem akarsz egy olyan világot, ahol a gyerekek egymás között nőnek fel, a felnőttek pedig a saját szintjükről választanak párt, hiszen egy egészséges felnőtt nem érdeklődik tinik iránt.

2018. márc. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/85 anonim ***** válasza:
62%

Nézd utolsó, azt, hogy az általad linkelt cikk milyen szellemiséget, látásmódot, gondolkodást képvisel, nos ahhoz elég megnézni a linkelt portál főoldalát: [link]

(nincs benne semmi ördöngősség:))

Az én látásmódon ehhez képest teljesen más, nagyon nem olyan világban szeretnék élni, mint amit ez a szemlélet képvisel.

"A kontrollmánia, mint érv meg azért baromság, mert mégis ki nekem Kérdező?" - ???? Ki mondta, hogy te akarnád kontrollálni a Kérdezőt? Sajnos a linked által itt megjelenített gondolkodás egyre inkább a rohadt kontrollra épít, és ez tény, az élet minden területén és vonatkozásában. Nekem még sokkal szabadabb gyermekkorom volt, mint a mai gyerekeknek akár Magyarországon is, és Magyarországon milliószor szabadabb életük van a tizenéveseknek, mint az USA azon részein, amelyeket ez a kontrollmániás borzalmas gondolkodás az uralma alá hajtott. Tudod, ahol nem lehet a gyerek tizenéves koráig egyedül, ahol bűncselekmény, ha megiszik egy sört, ahol nyugodtan lehallgathatják a telefonját, stb.

Nem, általában nem az a tizenéves gyerek valódi érdeke, amit a szülő annak gondol, és hatalmas önhittség az utóbbiak részéről, hogy ha el tudják hitetni magukkal, hogy tényleg ők tudják jobban, mi a jó annak a fiatalnak, és nem a fiatal maga.

2018. márc. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!