Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem vagyok képes elköltözni...

Nem vagyok képes elköltözni itthonról. Szerintetek?

Figyelt kérdés

23éves vagyok dolgozom, apával élek.

Van barátom 1éve, lassan azt akarja, hogy vele éljek.

Apukám Anya halála ota egyedül nevel csak vele élek, csak egymásra számidhattunk, ő mindig velem volt.

Barátom nem kedveli,nem fogadja el munkás vs szellemi munkát végző harc van köztük.

Nem vagyok képes őt itt hagyni és ő sem akarja hangoztatja is, hogy ne hagyj el lányom miért csinálod ezt.

Barátom ide nem jöhet (vendégségbe sem) én sem költözhetek el.

Nem tudom mit tudnék tenni.

Egyszerűen imádom apámat de a barátom is.

Sokan azt mondják rám, hogy életképtelen vagyok és döntsem el végre mi legyen, de ez nagyon nehéz.

Gondolkoztam ikerházban, de apám ragaszkodik ehez a házhoz.(Telek kicsi) plusz barátom a városban él.(én mellette)

Egyszerűen nem tudom.



#család #lakás #apa #barát #kapcsolat #költözés #❤❤❤❤❤❤❤ #♡♡♡♡♡
2018. máj. 28. 18:39
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
56%
Ha így állsz hozzá maradj otthon apáddal és legyél macskás néni a párod meg engedd el, hogy normális kapcsolata/élete lehessen.
2018. máj. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 anonim ***** válasza:
53%

50: Amit a kérdező leír, teljesen átlagos magyar családi viszony, főleg ahol egyedülálló szülő van egyetlen gyerekkel. Mondom, én is ilyenben élek, egyetlen dédunoka vagyok. Butaság hozzákapcsolni a szexuális incesztust.

Te az ellenkező végleten vagy a véleményeddel, az is ugyanolyan beteges és incesztúózus, hogy egy embert, aki jobban szeretne még gyerek lenni, mint felnőtt, kiszakítanál az otthonának érzett viszonyokból gyökerestül.

Az arany középutat kéretik megtalálni.

2018. máj. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 anonim ***** válasza:
45%
Mondom akkor dobja a fiuját éljen még huszon évesen a baba szobában,nem kell kiszakadni az édes megszokott környezetből, barbizzon is néha,tévézzen apuval,a normális korabeli meg teszi ami a korához illik,és van párkacsolata egészséges,és igen leválik a családrol onnálusol és sajátja is lesz.. Ez az egészséges,fel kell nőni,baromi nehéz főleg ilyen családi háttérrel.. Ha meg nem megy 30 évesen nem kell okolni magatokon kivul a golf áramlatot is miért vagytok ott ahol,és a kortársak elhuztak melettetek..
2018. máj. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 anonim ***** válasza:
50%

53: Neked magaddal van problémád.

Mit zavar, hogy más mit választ? Talán zavar, hogy van olyan választási lehetősége, ami neked nem volt.

Hogy ennyire ragaszkodik a szüleje valakihez, mert téged bántottak, kidobtak, nem támogattak érzelmileg, nem volt összetartozásérzés. Hát a te szüleid voltak a betegebbek, nem a kérdezőé.

Ha valaki 2 lehetőség közül maga választ, szíve szerint, szerinted bánni fogja, hogy nem azt választotta, amit kevésbé akart? Ugye nem hiszed ezt el, ezt a csacsiságot, amit az előbb megfogalmaztál?:)

2018. máj. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 anonim ***** válasza:
44%

...

Anyukám halála után hazaköltöztem az idős apámhoz, hogy ne legyen tök egyedül, legyen aki ellátja, legyen egyáltalán társasága (a barátai korábban meghaltak a környéken).

Nem elég nekünk, hogy gyászolunk, hogy 25 év harc után össze kell csiszolódnunk ( a béke teremtő anya nélkül kell boldogulnunk) még itt azt is meg kell tudnom, hogy vérfertőző viszonyba fogunk lépni/ abban vagyunk.

Jézusisten, néha elgondolkoztok azon, mit írtok le? Tényleg ilyen beteg az elméd?

2018. máj. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 anonim ***** válasza:
18%
64 milyen választásom nem volt,eszem ágában nem volt apámmal leélni az életem társ nélkül család nélkül a babaszobában.. Sosem voltunk betegek.. Teljes rendben vagyok családanyaként feleségként,a kérdezőt probáljuk ráébreszteni a valoságra,de látom mások is élnek félre nevelve,és el is hiszik h ez a legjobb dolog az életükben.
2018. máj. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 anonim ***** válasza:
69%
56: Elmezavarban szenvedsz, mert ez neked a ráébresztés kategória. A valóság az, hogy te bántalmazod, megalázod és földbe taposod a kérdezőt és a többi fórumozót, és ennek nem vagy tudatában.
2018. máj. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 anonim ***** válasza:
38%
Befejeztem,éljen az édesapjával,pasi meg talál magának barátnőt aki vele akar élni.. Ennyi. Az nem elmezavar szerintem h a felnővő lány,leválik és a párjával fog élni,saját családot alapit majd,de a kérdező inkább kidobná mert olyan szinten megzsarolták az egyedül marad az apuci mesével,h az már fáj. Normális ember felnő és párja lesz ,családja,ha ez elmezavar elég sokan vagyunk elmezavarosak,akik nem a szülőkkel szeretnének együtt magányosan megöregedni,és otthon ülni,és szidnia fujjogni a kortársakra..
2018. máj. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim ***** válasza:
49%
Te leszel az a tipikus megkeseredett elhízott 40-es, aki még mindig az apjával él, se kutyája, se macskája és csendben, teljesen elszigetelten éldegéltek kettecskén egy faluba. Biztosan ezt akarod?
2018. máj. 29. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 anonim ***** válasza:
82%

Most elmondom neked, hogy én ugyan ebben a helyzetben voltam. Csak nálunk Anya elköltözött, szét mentek elég csúnyán. Én Apával maradtam, tartottam benne a lelket, én is depressziós voltam. Aztán lett párkapcsolatom, később én össze akartam költözni pedig nagyon fájt egyedül hagyni Apát. Ő is sokat járt akkoriban a kocsmába, de arról ha maga nem akar leszokni, én nem tudtam... Amikor lett párja, akkor már kevesebbet jár azóta. Én pedig elköltöztem idő közben és SOSEM mondott nekem ilyet, hogy hálátlan és hasonlók. Nekem mindig azt mondta ez az élet rendje.

Ne haragudj meg, de a te apád zsarol keményen érzelmileg. Párommal csinálta ezt az anyja... Azért költöztem én hozzájuk. Láttam milyen az! Ő is kb így van emiatt, hogy a családja bármit megtehet, megbánthatnak engem is őt is, mert a vérség bla bla... Ez nem ment fel minden alól! De úgy bele nevelték belé is, hogy bár külön élünk, még mindig isszuk a levét. Emiatt a hozzá állás miatt sok a vita.

Gondold át! Nem a ti hozzáállásotok a normális. Egész életedben nem lehetsz otthon, apádnak nem szülhetsz gyereket! Ne hagyd már magad te is zsarolni! Nem kötelez semmire a vérség, mert a tetteken múlnak a dolgok! Persze attól még család, de nem mentség! Ne mentsd fel apádat minden alól! Az ivás helyett másképp is megbirkózhatott volna ő is a dolgokkal! Ki fogsz égni majd idővel ebben. Te döntésed!

Nekem sem volt könnyű elköltözni. Most is sokszor sirva jövök el otthonról mert bűntudatot érzek mert magára hagytam, bár ez az élet rendje. De megtettem, mert a saját életemet is élni akarom. Lehetőségekhez képest sokszor haza megyünk. De neki is meg van azóta a saját ritmusa.

2018. máj. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!