Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Támogatnátok, ha a gyereketek...

Támogatnátok, ha a gyereketek albérletbe akarna költözni a kollégiumból? Ha nem, mivel lehetne meggyőzni?

Figyelt kérdés
A kollégium előnye, hogy sokkal olcsóbb, de egyedül ezt tudja felmutatni pozitívumként. Nem szeret ott lakni, mert nem tud rendesen tanulni, nem tudja kipihenni magát, nem komfortos és nem jön ki a szobatársával sem.
2019. jan. 31. 15:46
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/82 anonim válasza:
89%

Én támogatom, de először albérletbe menni úgy érdemes, ha van valaki, akivel osztozhat.Nem kell nagynak lennie, de ketten legyenek, mert úgy könnyebb fizetni. Ismerek embereket, akik így kezdték, és nekik bevált.

Egyébként a nyári (vagy esetleg tanévközbeni, de azt nagyon nehéz megoldani) diákmunka is segít a költségeknek. ;)

2019. jan. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/82 anonim ***** válasza:
50%

Mondjuk az érdekes, ha fiatalon, diákként zavarnak ezek, akkor mi lesz később?

Amikor olyan munkatársaid meg főnökeid lesznek? Hetente váltasz melót, vagy kérsz apádtól egy saját céget?

Vagy ha a lakhatásod úgy alakul, hogy szobát bérelsz, egy lakásban 4 emberrel, a 12, vagy 24 órás melód mellett?


Persze tudom, te villát fogsz örökölni, és annyi pénzed lesz, hogy nem kell másokkal laknod, és a saját főnököd leszel. Persze.

2019. jan. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/82 A kérdező kommentje:

Mindenképpen lakótárssal, pont azért, hogy a költségeket meg lehessen osztani és úgy olcsóbban kijön.


A nyáron dolgozott, azzal a pénzzel tud hozzájárulni és ennyi. Szorgalmi időszakban nem tud elmenni dolgozni, mert mindenképpen az egyetem rovására menne és azt senki sem szeretné. Ösztöndíjat pedig egyelőre nem kaphat (majd a következő félévtől már valószínűleg kap tanulmányit, 6-10 ezer forint között). Szóval egy kevés pénze van, de egyedül semmiképpen sem tudná fedezni magának. Azon pedig nem tudom, hogy mi a meglepő, ha valaki tudja, hogy a szülei mennyit keresnek és ebből hogyan élnek.

2019. jan. 31. 17:18
 14/82 A kérdező kommentje:
12-es Ez megint hülyeség. Más dolog együtt dolgozni valakivel és más dolog együtt lakni valakivel... Ezekben a dolgokban szerintem a kor sem tesz különbséget. Jelenleg pedig egy saját szobám sincsen, szóval már az is egy nagy előrelépés lenne.
2019. jan. 31. 17:21
 15/82 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem meg az lenne nagy előrelépés ha megtanulnál alkalmazkodni a körülményekhez, és nem a szüleid zsebében turkálnál.
2019. jan. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/82 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező, a szüleid mit mondanak, hogy miért nem támogatják az ötletedet? ... már amennyiben tényleg megtehetnék

Mert ez fontos lenne!

2019. jan. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/82 anonim ***** válasza:
86%

Mivel én magam is utáltam volna kollégiumot, igy biztos. De nálunk van saját szoba, kétlem hogy majd 3 ev múlva el akarna költözni. :-) Főleg osztozni vmi idegennel albérleten .

Tanuljon, ezt maximalisan segitem, dolgoznia se kell mert nehéz szakra készül, ott nonstop tanulás lesz.

2019. jan. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/82 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem az normális dolog, ha a szülő támogatni fogja a gyerekét, ha megteheti. Ha nem teheti meg, mert szűkösek az anyagiak, akkor egy 16-8 éves gyerek általában már van olyan értelmes, hogy felfogja, ez nem fog menni, sajnos. Minden más csak kitalált provokáció.

Nincs gyerekem, de a menjen el dolgozni 18 éves korában meg a nem támogatnám, mert már nagykorú és ehhez hasonló szövegelést nyomatókat jó lenne párszor megrázogatni...

2019. jan. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/82 anonim ***** válasza:
57%
Ha a megfelelő emberekkel barátkozol a koliban arany életed lehet. Mi jóban voltunk a kolesz bizottságal, akik osztották a szobákat. Ha most nem is, de augusztusban megírod, hogy kivel akarsz lenni és megoldják. Az egyetemen nem csak tanulni lehet, hanem kapcsolatokat is építeni, használni. Ez a része az életre nevel.
2019. jan. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/82 anonim ***** válasza:
46%
Érdekes.. szóval a szülő kussoljon, és fizessen fölöslegesen mert a tizenéves gyereke nem hajlandó egy szobatárshoz sem alkalmazkodni. Érdekes módon az albiban nem zavarná a lakótárs... nem lehet hogy inkább az zavarja hogy nem totális felügyelet nélkül van?
2019. jan. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!