Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Támogatnátok, ha a gyereketek...

Támogatnátok, ha a gyereketek albérletbe akarna költözni a kollégiumból? Ha nem, mivel lehetne meggyőzni?

Figyelt kérdés
A kollégium előnye, hogy sokkal olcsóbb, de egyedül ezt tudja felmutatni pozitívumként. Nem szeret ott lakni, mert nem tud rendesen tanulni, nem tudja kipihenni magát, nem komfortos és nem jön ki a szobatársával sem.
2019. jan. 31. 15:46
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/82 anonim ***** válasza:
72%

Elképesztő és bicskanyitogató ez a kérdés meg az egész thread. Egy négy fős kollégiumi szobában laktam, mert az havonta 6000Ft-tal olcsóbb volt, mint a két fős. Egy forintot soha nem kaptam otthonról, így dolgoztam egyetem mellett, pesig Tündérkém, nekem 2 főszak és 2 minor mellett kellett ezt csinálnom, így elég gyakran aludtam heti nettó 20 órát. Ja, meg egyetem alatt tanultam meg további 3 nyelvet C1 környékére. Az az igazság, hogy alkalmazkodási készség zéró, tanulni csak ideális körülmények között vagy hajlandó, a munka meg simán büdös neked és elvárod, hogy a szüleid tartsanak el. Így is eltartanak. Nekem annyira volt szegény akkoriban a családom, hogy 5000Ft-ot sem tudtam volna kérni. Ételre. És ezzel simán nem én voltam a legrosszabb helyzetben. Egyik kedves barátom heti 5000Ft-ból élt, nagyjából 7 évvel ezelőtt, az akkor sem volt sok pénz és ebből már finanszíroznia kellett hazafele a buszjegyét. Ha nem tetszik a kolesz, tessék elhúzni és dolgozni heti 10 órát, ha annyi is a tanulás rovására megy, akkor egész egyszerűen nem vagy egyetemre való, ha el is végzed, nem lesznek olyan kompetenciáid, amelyekkel a munkaerőpiacon valóban tudnál érvényesülni.


Az összes olyan ember, akit a koleszból ismerek és küzdenie kellett a megélhetésért, mára kimondottan sikeres. A hozzás hasonló crybaby-k meg ücsörögnek otthon, anyu napi kétszer megeteti őket, meg meghallgatja, hogy a hetedik multinál is milyen szemét áskálódó kollégái voltak. Vezetőként interjúkon a hozzád hasonlókat szoktam elsőként kiszűrni.

2019. febr. 1. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/82 anonim ***** válasza:
36%

Utolsó, ez a nagy baj Magyarországon, hogy ilyen agresszív, nulla empátiával rendelkező emberek lesznek főnökök. Sajnos én is sokkal találkoztam. Nagyon jellemző rajuk ez a "én vagyok az ász és mindenki más, aki másképp gondolkozik vagy más típusú ember, az semmit sem ér" hozzáállás. Csak sajnálni tudom a beosztottaidat.

Amellett, hogy nem hiszem el, amit leirtál.



Kérdező, alapvetően mindegy, hogy mi mit írunk, mert a szüleidet ezek szerint nem izgatja, hogy te hogy érzed magad.

Nekem nem lenne kérdés, hogy ha látom, hogy a saját gyerekemnek valami ennyire nem fekszik és anyagilag belefér, akkor segítenék neki. Nem is értem ezt a sok acsarkodó hozzászólást. Szép kis szülők lehettek ezzel a "18 vagy, tartsd el magad meg mit pattogsz" szöveggel.


Nekem igenis célom, hogy megfelelő életkörülményeket teremtsek, és segítsek a gyerekemnek, hogy ezt majd felnőttként magának is fenn tudja tartani. És ez nem ott szűnik meg, hogy csinált egy érettségit, aztán menjen, ahova akar.

De hát ez attól függ, ki mit hozott magával. Kár, hogy a "ha nekem szar, legyen másnak is az" nézet az elterjedt.

2019. febr. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/82 anonim ***** válasza:
17%
Azért látszik, hogy elsősorban csóró prolik járnak erre az oldalra :D
2019. febr. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/82 anonim ***** válasza:
42%
Igen utolsó hisz itt vagy☺️
2019. febr. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/82 anonim ***** válasza:
72%
De miért is kène támogatniuk a szüleidnek ha neked csakxelvárásaid vannak de tenni nem vagy hajlandó semmit a hisztin és a sirnyákoláson kívül?
2019. febr. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/82 anonim ***** válasza:
72%
"Utolsó, ez a nagy baj Magyarországon, hogy ilyen agresszív, nulla empátiával rendelkező emberek lesznek főnökök. " Hát a munkakerülő kifogásgyáraknak biztos rossz. Azoknak nem akik akarnak dolgozni.
2019. febr. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/82 A kérdező kommentje:

37-es A te vergődésedet még mindig nem értem.

38-as A kollégiumban nem igazán látom, hogy mégis hogyan lehetne kapcsolatokat építeni, mert mint mondtam nincsenek közösségi programok és emberrel is ritkán találkozni, csak azt ismerem és csak azzal találkozom, akivel együtt lakom. Ezen kívül is bőven meg lehet oldani az ismerkedést és kapcsolatépítést, sőt. Igen, így is lehet tanulni, de nekem egyáltalán nem könnyű, illetve azért nem csak tanulásból áll az élet.

39-es Lusta vagyok vagy sem, nem tudok elmenni dolgozni. Tudom, hogy valaki 20 gyerek mellett, 5 egyetem alatt is dolgozott egyszerre 9 munkahelyen.... én nem tudok elmenni dolgozni. Nem tudom, hogy miért lenne jobb, ha pl. nem járnék be vagy nem készülnék és akkor sorra buknám a tárgyakat, mert igen, akkor ez lenne és nem azért, mert annyira hülye lennék. Ösztöndíjat egyelőre nem kaphatok, mert első éves vagyok és ilyenkor még nem adnak tanulmányit, következő félévtől majd kaphatok. Szociális alapon járó ösztöndíjra pedig nem vagyok jogosult.

40-es Nem szeretnék levelezőre menni és diákhitelt sem fogok úgy felvenni, hogy a szüleim maximálisan el tudnak tartani és mindenben támogatni tudnak. Adott esetben az albérletet is ki tudnák fizetni, nem a pénzzel van a problémájuk (ki tudnák fizetni és mint mondtam nekem is van nyári munkákból megkeresett pénzem, amivel be tudnék szállni, de nem kell nekik az sem, azt mondták, hogy tegyem el magamnak és költsem, amire akarom). Eleve nem egyedül szeretnék albérletbe menni, ezt már leírtam többször.

41- Ilyen meséket sokat lehet hallani és igazából cseppet sem érdekel. De akkor én most megdicsérlek, hogy nagyon okos és ügyes voltál...most jobb? Ezen kívül nem sok értelme volt a hozzászólásodnak, ne haragudj.

45-es A szüleim felnőtt emberek, használható végzettséggel, jó fizetéssel és saját maguk mondták, hogy ők tartanak el addig, amíg nekem szükségem van rá, mert ők ezt kötelességüknek érzik. Ez így történt a testvérem esetében is, akinek szintén mindenét fizették a szüleim a jogosítványtól kezdve, autón át az albérletig, mindent. Nekem ezt szintén megmondták és szintén eszerint cselekednek, egyedül most az albérlettel csinálnak úgy, mintha korábban sosem merült volna fel.

2019. febr. 1. 11:31
 48/82 anonim ***** válasza:
100%

A kollégiumot meg kell becsülni, mert általában nagy a túljelentkezés, és ha holnap kikerülnél 5en tuti lennének a helyedre. Amúgy meg kolesz helyet visszamondani az egyik legnagyobb butaság, mivel aki kikerült, azt már nemigen veszik vissza. Legalább is nálunk ez volt a helyzet.


Persze szar, hogy alkalmazkodni kell másokhoz, meg nem olyan "kényelmes" mint egy albérlet, de legalább olcsó. Nálunk blokkok voltak 1 blokba 2 szoba összesen 4 ember, blokkonként fürdő, wc, hűtőszekrény, bivaly internet, szintenként 2 konyha, mikróval, sütővel zárható szekrénnyel, alagsorban mosoda. Ezt havi 20 ezerért szerintem nem rossz.

Szobatársak idomulnak idővel, van aki tök semlegesen kezeli a dolgokat. Tanulni lehetett fülessel, meg ott volt a könyvtár is, ami nyár elején frankó volt, mert volt klíma és nem főttél meg, mint a szobában. A nagytöbbség hétvégére hazament, na az volt az igazi chill, kb alig voltak, akkor lehet jobban pihenni.

Előny még, hogy a suli mellett volt, így a 7:30as órára akkor is beértél, ha 7:15kor keltél :D illetve a közlekedésre se kellett költeni.

2019. febr. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/82 anonim ***** válasza:
58%
Továbbra is fenntartom: ha valakinek ekkora nehézségeket okoz a tanulás, hogy heti nyolc-tíz óra meló nem fér bele, annak semmi keresnivalója az egyetemen.
2019. febr. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/82 A kérdező kommentje:

48-as Én ezt nem is vitattam, az tény, hogy a kollégium nagyon megéri és szinte ingyen van. Jelenleg mi is 4 fős blokkokban lakunk, hasonlóan, mint ahogyan te is leírtad (max. annyi a különbség, hogy nem működik az internet). Kényelmetlen, kicsi és nem modern, de nem feltétlenül ez okozza a gondot, hanem az, hogy a szobatársammal így csak nyűglődünk egymás mellett. A mi kolink messzebb van az egyetemtől, így korábban kell kelni, tehát pl. a 8 órai kezdéshez fel kell kelni 6-kor. Más szakon tanulunk, teljesen más az órarendünk és mindig úgy jön ki, hogy amikor az egyikünk még aludhatna, akkor a másik már készülődik. Hiába próbálunk odafigyelni erre és csendben lenni (pl. direkt mindig este kikészítünk mindent, a fürdőben öltözünk, nem is reggelizünk), mindig felkeltjük a másikat, akit ez nyilván zavar és nyűgös, mérges stb. Mindig ilyeneken megy a harc, hogy pl. este még hadd égjen 5 percig a kislámpa, hadd gépeljem még be a beadandómat, kinyomtathatok-e most valamit, lehet-e kaját melegíteni a mikróban és így tovább... Kívülről is minden behallatszik, azt is hallom, hogy a szomszédban lakó sms-t kap. A tanulást eddig én is úgy oldottam meg, hogy órák után még ott maradtam az egyetemen és beültem a könyvtárba (illetve utazás közben, otthon vagy most már lesznek nagyobb szüneteim is az órák között), de erre nem mindig volt lehetőség, mert csak 6-ig van nyitva, valamikor mindenképpen a koliban kell tanulnom és az nekem nem megy olyan könnyen.


49-es Szerintem az eredmény számít és nem az, hogy én azt az anyagot csak úgy kiráztam a kisujjamból és max. egyszer átfutottam a jegyzetem a zh előtt vagy pedig egy hétig vagy napokig készültem rá. Lehet, hogy több időt töltök tanulással, mint más, de engem ez nem érdekel. Engem is felvettek, én is oda járok, én is tanulok, én is levizsgáztam, jók lettek az eredményeim, ennyi. Szerintem nincsen értelme olyasmiről beszélni, hogy valaki egyetemre való vagy sem. A másik dolog pedig az, hogy ha van is heti 8-10 órám az egyetem mellett, mégis milyen munka az, ahová felvesznek heti 8-10 órára dolgozni... én ilyet még soha sehol nem láttam.

2019. febr. 1. 12:13
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!