Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Támogatnátok, ha a gyereketek...

Támogatnátok, ha a gyereketek albérletbe akarna költözni a kollégiumból? Ha nem, mivel lehetne meggyőzni?

Figyelt kérdés
A kollégium előnye, hogy sokkal olcsóbb, de egyedül ezt tudja felmutatni pozitívumként. Nem szeret ott lakni, mert nem tud rendesen tanulni, nem tudja kipihenni magát, nem komfortos és nem jön ki a szobatársával sem.
2019. jan. 31. 15:46
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/82 anonim ***** válasza:
50%
Akkor meg érjék be a kollégiummal, ne a szüleiket pumpolják. Elég hogy annak ellenére pénzelik, hogy csak kínlódva tud tanulni. Akkor meg melózhatna is helyette.
2019. jan. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/82 A kérdező kommentje:
Nem, nem tudnék elmenni úgy dolgozni, hogy az ne menne a tanulmányaim rovására (amivel egyébként köszönöm szépen minden rendben van, jól sikerült az összes vizsgám és nem kínlódtam egyikkel sem). Nem orvosin tanulok és elhiszem, hogy az sokkal nehezebb, de attól még nem csak az orvosin kell bejárni az órákra és nem csak az orvosin kell tanulni. Az előző félévben is minden nap voltak óráim, ez most is így lesz és sajnos elég kesze-kusza elrendezésben (vagy reggeltől késő délutánig folyamatosan egymás után vagy több órás szünetekkel közöttük). Az előző félévben egy kivétellel az összes órám katalógusos volt, valószínűleg ez most sem fog sokat változni, mert elég sok lesz a szeminárium. Eddig egyik órán sem kaptunk ki semmilyen anyagot (pl. jegyzet, diák), szóval már ezért is érdemes volt bejárni. Nem azt mondom, hogy ebbe bele kell halni vagy, de azért ilyen körülmények mellett nem egyszerű munkát sem találni, főleg végzettség nélkül, vidéki városokban.
2019. jan. 31. 20:21
 33/82 anonim ***** válasza:
33%
Pont hogy egyszerű, csak nem kell irreális fizetést elvárni. Persze kifogásokat keresni könnyebb.
2019. jan. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/82 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, szerintem azért nem olyan könnyű. Mármint persze, biztosan találnék munkát, ha úgy indulnék neki, hogy akkor majd alvás és tanulás helyett inkább dolgozom, de az nekem nem érné meg...
2019. jan. 31. 20:27
 35/82 anonim ***** válasza:
61%

Kérdező #25:

"Viszont megmondom őszintén, hogy még a legjobb barátaimmal sem költöznék össze egy szobába"


Te öregem, hogyan akarsz párkapcsolatot, együtt élést?

Vagy vele is külön hálószobában lennél?

2019. jan. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/82 A kérdező kommentje:
Szerintem van különbség párkapcsolat és barátság között.
2019. jan. 31. 23:41
 37/82 anonim ***** válasza:
84%

Te nagyon fogyatékos vagy! Hiába írod ki sokadszorra a troll kérdésedet,senki nem támogatja az önző magatartásod, nem veszed észre? Veled van a gond! A szüleid pénztárcájához meg semmmi közöd! Elmúltál 18, minden a saját felelősséged.


Menj el dokihoz, kérjél xanaxot és örülj, hogy egyáltalán járhatsz egyetemre!

2019. febr. 1. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/82 anonim ***** válasza:
81%

Erre azt tudom mondani h ket gyerek munka haztartas mellet diplomaztam le muszaki karon ...


Ehhez kepest a te kellemetlensegeid piti dolognak gondolom

A kollegium kapcsolat epitesre valo kozossegi eletre ...

Tanulni ha akarsz ott is tudsz

2019. febr. 1. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/82 anonim ***** válasza:
83%
Hát figyelj..ha már lusta vagy dolgozni az a minimum hogy úgy tanulsz hogy megkapd a legmagasabb tanulmányi ösztöndíjat, ami 20-25 ezer körül van, és ha már azt beleadod a szobabérlés árába, akkor a szüleid is engedékenyebbek lennének mert látnák teszel is valamit nem csak a követeléseket nyújtod be meg a listát hogy mit miért nem tudsz megcsinálni.
2019. febr. 1. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/82 anonim ***** válasza:
71%

Ha csak hétvégén elmész dolgozni, plusz ösztöndíj, az vidéken már simán fedezi az albérlet és a rezsi költségeit.

De tanulhatsz levelezőn is munka mellett.

Betársulhatsz más mellé... Ketten, egy kétszobás lakásban. Az is csökkenti a költségeket.

Vagy ott a diákhitel...

Több lehetőség is van.

2019. febr. 1. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!