Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Támogatnátok, ha a gyereketek...

Támogatnátok, ha a gyereketek albérletbe akarna költözni a kollégiumból? Ha nem, mivel lehetne meggyőzni?

Figyelt kérdés
A kollégium előnye, hogy sokkal olcsóbb, de egyedül ezt tudja felmutatni pozitívumként. Nem szeret ott lakni, mert nem tud rendesen tanulni, nem tudja kipihenni magát, nem komfortos és nem jön ki a szobatársával sem.
2019. jan. 31. 15:46
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/82 anonim ***** válasza:
90%

#69: azért az, hogy fizeted neki a koleszterin, a kaját, utazást, jegyzeteket, majdnem egy havi minimálbér... Ez nem egyenlő azzal, hogy kilököd az utcára, hogy boldogulni!

Örülök, hogy te olyan jól keresel, hogy havi 200 ezerrel tudod támogatni a gyerekedet 3,5-5 éven keresztül (szaktól függően), ezt nem mindenki engedheti meg magának. Ez egy sima bsc esetén 8,4 millió Ft!

2019. febr. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/82 anonim ***** válasza:
0%
#70: azért egy matrac nem kerül 8 millióba!
2019. febr. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/82 anonim ***** válasza:
50%
A 71-ben a "koleszterin" koleszt akart lenni, csak nem vettem észre, hogy átírta az autokorrekt
2019. febr. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/82 anonim ***** válasza:
61%

Ja, főleg, ha van két egyetemista gyereked, két külön egyetemi városban, az már 400 ezer havonta. És akkor még társbérlettel számoltam.

Ebbe belegondoltak azok, akik a full támogatás mellett kardoskodnak?

2019. febr. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/82 anonim ***** válasza:
89%
Két gimnazista gyerekkel rendelkezve átgondoltam a kérdést, és úgy látom, nem szívesen támogatnám az albérletet, ha a gyerek amúgy felvételt nyerne a kollégiumba. Még akkor sem, ha amúgy ki tudnánk fizetni, mert az a havi 40-50 ezer forint különbözet sokkal jobb helyen csücsülne a gyerek megtakarítási számláján, mint az albérletkiadó zsebében. Hacsak a kollégium nem vállalhatatlanul lepukkant és a szobatárs nem egy drogos gengszter, nem hiszem, hogy meggyőzhető lennék. Én is voltam kollégista 8 éven keresztül, nagyon vidám évek voltak, leérettségiztem és le is diplomáztam. Azokat sajnáltuk, akik nem kerültek be a koleszba, kimaradtak a közösségi életből.
2019. febr. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/82 anonim ***** válasza:
100%

Ennek a nagy részét a kollégium esetében is fizeted, felesleges idekeverni.

De én nem arról beszélek, hogy ezt mindenkinek kötelező megtenni. Minden esetben hozzáteszem, hogy ha megengedhetem magamnak. A kérdező is ezt a helyzetet vázolta fel. Egyszer sem mondtam, hogy haljon éhen a szülő, mert a gyereknek saját lakás kell.


Megint elmondom:

Ha megengedhetem magamnak anyagilag, és tudom, hogy a gyerekem olyan típus, aki esetleg nem birja a kolit, de azért megpróbálta. És persze nem egy léhűtő, mert azt én sem finanszíroznám, ha pl heti rendszerességű házibuli miatt kellene neki.


A matrac pedig elvben ugyanez a helyzet, csak nem kerül olyan sokba. Megvett valamit, kipróbálta, nem vált be, kényelem miatt többet kellene kiadni rá. Ugyanaz.

2019. febr. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/82 anonim ***** válasza:
61%
#76: és akkor is, ha nem teheted meg, csak a gyereked úgy gondolja? ;)
2019. febr. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/82 anonim ***** válasza:
82%
" azt a nézetet vallom, hogy én akartam gyereket, az a dolgom, hogy neki minél egyszerűbb legyen az élete a saját kereteinken " Én meg azt a nézetet vallom hogy így csak életképtelen kishercegeket lehet nevelni, nem önálló, erős magabiztos felnőtteket. A kérdező támogatva van már így is erősen. Pofátlanság amit elvár. Utána majd jöhet hogy ő lakást akar, a szüleinek úgyis telik rá, meg fizessék a rezsit, mert úgyis telik rá, esetleg tartsák el a nőjét\bikáját is, mert úgyis telik rá....
2019. febr. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/82 anonim ***** válasza:
19%

Tehát szerinted mindenkiből erős, magabiztos felnőtt lesz, akinek úgy kell leélnie pár évet, hogy szarul érzi magát, mert az majd mekkora motiváció lesz. Nem is értem, miért léteznek szorongó emberek.

Megint az volt az egyetlen érved, hogy TE jól érezted magad a koliban. Én meg ismerek több embert, aki két hónap után kiköltözött, mert nem bírta. Ha a te elvedet követem, akkor én is levonom a következtést, hogy ezek szerint mindenki utálja a kolit.

2019. febr. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/82 anonim ***** válasza:
75%
Na válasszuk szét ezt a dolgot. A kérdező szimplán nem akar alkalmazkodni. EZ életképtelenség. És nem, nem kötelesek a seggét nyalni a szülei, csak mert telne rá.
2019. febr. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!