Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Támogatnátok, ha a gyereketek...

Támogatnátok, ha a gyereketek albérletbe akarna költözni a kollégiumból? Ha nem, mivel lehetne meggyőzni?

Figyelt kérdés
A kollégium előnye, hogy sokkal olcsóbb, de egyedül ezt tudja felmutatni pozitívumként. Nem szeret ott lakni, mert nem tud rendesen tanulni, nem tudja kipihenni magát, nem komfortos és nem jön ki a szobatársával sem.
2019. jan. 31. 15:46
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/82 anonim ***** válasza:
74%
Fuldugo,szemtakaro.Ennyi.
2019. febr. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/82 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem ezt nem lehet általánosítani. Lehet, hogy jót tesz neki, lehet, hogy tönkre vágja lelkileg. Nem mindenkinek tesz jót, ha kirakjuk az erdő közepére, hogy jusson ki, ahogy tud.


Sokan átesnek a ló túlsó oldalára ezzel a "mindent a feneke alá tesznek" érvvel. A kérdező nem drága telefonert vagy márkás ruhaert vinnyog, csak szeretne normálisan lakni.


De akkor nézzük más szempontból. Ha valaki megkerdezi ezen a fórumon, hogy ellesznek-e a gyerekek egy szobában, akkor rögtön az a válasz, hogy egy tininek kell a külön szoba és a magánszféra. 18 évesen ez megszűnik? Akkor már nyugodtan lakhat egy idegennel, mert ettől edződik? Viszont a saját tesójával már nem egészséges együtt laknia?

2019. febr. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/82 anonim ***** válasza:
83%

#62: nem. De ha külön szobát szeretne, esetleg valamit tegyen is érte.

Pl. a szülők fizetik a kaját, a hazautazás költségeit, a jegyzeteket, bérletet, meg a kollégium díját (azért azt ne felejtsük el, hogy ez már önmagában közelít egy havi minimálbért, sokan ezt se engedhetik meg maguknak), a gyerek meg szépen fizesse ki a kollégium és az albérlet közötti különbséget.

Ez vidéki városban, ha ketten bérelnek egy kétszobás lakást, max 50 ezret jelent havonta. Egy ösztöndíj mellett kb. havi 2-3 nap meló. Aki ennyit nem képes ezért megtenni, az meg sem érdemli a szülők támogatását!

2019. febr. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/82 anonim ***** válasza:
50%

Tényleg nem kötekedni akarok, de ezek szerint csak ez a vízválasztó. 17 éves koráig a szülő a béna, ha nem tud külön szobát biztosítani a gyereknek, aztán amint ugyanaz a gyerek egyetemre megy, onnantól az ő sara, ha ugyanazt az életet akarná folytatni, amit megszokott.


Nem tudom, mivel lesz valaki életképesebb, ha tanulás helyett a tescoban pakolja a polcot.

2019. febr. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/82 anonim ***** válasza:
79%

A kérdést így kéne föltenni:

Akarod-e azt a plusz kényelmet, amit az albérlet ad a kollégium helyett? Igen? És mit vagy hajlandó tenni érte? Hajlandó vagy-e érte dolgozni és havonta X ezer forintot csak erre a célra rászánni? Nem? A kényelem kéne, de amit érte tenned kéne, azt meg nem vállalod?


Egyszerűen immorális dolog azt várni, hogy a szülő fizesse ezt. A lakhatása biztosítva van, normális körülmények között. Nem fűtetlen pajtában, nem is késdobálók között. Még csak nem is minden éjjel a szobában bulit rendező, link egyetemisták között.


#62-ben írtad: "Ha valaki megkerdezi ezen a fórumon, hogy ellesznek-e a gyerekek egy szobában, akkor rögtön az a válasz, hogy egy tininek kell a külön szoba és a magánszféra."

De nem az én válaszom!

Én azt írom ilyen esetekben, hogy külön nemű gyerekeknél ha egy mód van rá, biztosítsa. Azonos neműeknél jó, ha biztosítja, de ha nem tudja, nem szabad ebből problémának lennie. Le is szokták pontozni az efféle válaszaimat rendületlenül. :DDDD Nyilván azok az idegemberek, akik egy kislámpa fényénél sem bírnak elaludni. :DDDD

2019. febr. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/82 anonim ***** válasza:
73%

Még annyit: 61-es kiváló választ adott a problémára!


És mennyivel olcsóbb megoldás, mint egy albérlet!


Nos, kérdező, ehhez nem kell elmenned dolgozni sem, mi a véleményed róla?

2019. febr. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/82 anonim ***** válasza:
37%

De miért idegember attól, hogy mások az igényei? Sokféle ember van, és attól, hogy valaki pl introvertált, nem hisztigép.

Egyesek ledőlnek egy padra a pályaudvaron és ott is tudnak aludni, mások meg szeretnek egyedül lenni. Szerintem alapesetben ismeri az ember a saját gyerekét annyira, hogy tudja, mit képes vállalni.

Aztán majd azért lesz idegember, mert a pénz miatt belekényszerítik olyan helyzetben, amiben évekig rosszul érzi magát.

Mert keménykedünk, hogy ez neki akkor is jó lesz.

Nem ismerem a kérdezőt, hogy milyen típus. Én a saját gyerekemet ismerem, és ha ebben a helyzetben lenne, megérteném. Nem luxust akar, csak egy szobát.

2019. febr. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/82 anonim ***** válasza:
75%
"Egyesek ledőlnek egy padra a pályaudvaron és ott is tudnak aludni, mások meg szeretnek egyedül lenni. " Az élet nem arról szól hogy mit szeretünk, mi az ideális-pláne nem más terhére elvárva az ideálist- hanem hogy mihez vagyunk képesek alkalmazkodni. A kérdező nem is akar, egyszerűbb megoldás hogy "dógozninemtudok, fizesse már más a kényelmi dolgaimat." Csakhogy ez ku.rvára nem alap. És nem, nem köteles a szülő erre plusz pénzt kidobni, mikor azzal a saját időskori biztonságát is védhetné-
2019. febr. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/82 anonim ***** válasza:
24%

Nem köteles. Eldönti magának. Azt is el tudja dönteni, hogy a saját gyereke érdemes-e rá. Én azt a nézetet vallom, hogy én akartam gyereket, az a dolgom, hogy neki minél egyszerűbb legyen az élete a saját kereteinken belül, nem az, hogy kilökjem a házból, mert 18 lett, aztán csináljon, amit akar. Aki igy gondolkodik, annak nem tudom minek a gyerek.


Ti komolyan ezt a szöveget nyomnátok a saját gyereketeknek is? Vagy csak itt olyan könnyű másokat osztani?

2019. febr. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/82 anonim ***** válasza:
24%

"dógozninemtudok, fizesse már más a kényelmi dolgaimat."


Ez komoly? Mondjuk a 16 éves gyerekednek nem kényelmes a matraca és szeretne egy másikat, neki is azt mondanád, hogy húzzál el dolgozni és vegyél magadnak, mert ez csak kényelmi dolog, nekem meg kell a pénz nyugdíjas koromra? Mert ez kb ez a kategória. Van neki matraca, minek neki másik? Az meg le van szarva, de esetleg fáj tőle a háta, majd elmegy diákmelózni, ha másikat akar.

Megint csak gratulálni tudok. Nem lennék a gyereketek.

2019. febr. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!