Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Támogatnátok, ha a gyereketek...

Támogatnátok, ha a gyereketek albérletbe akarna költözni a kollégiumból? Ha nem, mivel lehetne meggyőzni?

Figyelt kérdés
A kollégium előnye, hogy sokkal olcsóbb, de egyedül ezt tudja felmutatni pozitívumként. Nem szeret ott lakni, mert nem tud rendesen tanulni, nem tudja kipihenni magát, nem komfortos és nem jön ki a szobatársával sem.
2019. jan. 31. 15:46
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/82 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, látom nem érted a szüleidet!


Egészen más, hogy a gyerekünket nem veszik föl koleszba, és fizetjük az albérletét, minthogy a gyerekünket fölvették koleszbe, de nem szeret ott lakni és emiatt okoz nekünk sokezer forintos pluszkiadást.

Értsd már meg! A szüleid húzódozása mögött nem anyagi, hanem elvi megfontolások vannak! Ha nem vesznek föl koleszba, akkor nem a te döntésed, hogy ezt a pénzt ki kell adniuk. Ha fölvesznek, de te nem vagy hajlandó ott lakni, az a te döntésed.

És egyszerűen pedagógiai okokból én is azt mondanám a helyükben: kifizetjük azt, amennyibe a kolesz került volna. A különbséget teremtsd elő te, és felőlünk akár egy rózsadombi villát is bérelhetsz magadnak.

A döntéseidért felelősséget kell vállalnod, erre próbálnak rászorítani a szüleid. Egyáltalán nem a pénzről van szó.

2019. febr. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/82 anonim ***** válasza:
33%

46-os, látod, be is mutattad, amiről beszéltem. Aki nem akar heti 20 órát aludni, mint ahogy te tetted, az munkakerülő kifogásgyár. Jellemző a magyar főnökök mentalitására. Gratulálok.


Én komolyan nem értelek titeket. Ez nem olyasmi, mint egy nyári tábor, hogy két hetet bárhol kibir. Legalább 3 évről beszélünk. Ti tényleg éveken keresztül elnéznétek, hogy a gyereketek szarul érzi magát, pedig megengedhetnétek magatoknak, hogy változtassatok rajta? Nevelő szándékból hadd kínlódjon?

Tényleg olyan nehéz elképzelni, hogy egyes embertipusnak nem való a kollégium? Én sem bírnék ott lakni, és nem vagyok munkakerülő.


Szégyen ez a hozzáállás. Lehet megint lepontozni.

2019. febr. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/82 anonim ***** válasza:
65%

@52 Heti 20 órával 2.5 évet toltam le. Nem várom el, hogy más ezt csinálja. Azt tartom bicskanyitogatónak, hogy heti nagyjából 10 órát nem képes bevállalni azért, hogy a kolesz és az albérlet közötti különbözetet kifizesse. Sőt, leírja, hogy nem csak tanulásból áll az élet, ergó tényleg lenne is ideje melózni. Egy darab szombat meg egy random szerda délután simán belefér. Helyette hisztike, meg nekemezjár. Hát fenéket jár. Annyi az igazság, hogy már 20 évesen sem képes alkalmazkodni emberekhez, ami munkahelyen virtigli katasztrófa, az ilyen ember sehol nem állja meg a helyét, mert később meg az fogja zavarni, hogy hangosan beszél a telefonon a mellette ülő Regike, Bencus meg erősebben klimpírozik a billentyűzeten, mint az őkelmének elfogadható volna. A beosztottjaim köszönik, általában szeretnek, igyekszem mindent megtenni értük, ha vasárnap délben van valakinek lelki válsága, akkor buszra pattanok és beszélek velük szívesen.


A kifakadásom nem emberség kérdése, hanem kimondottan utálom, amikor valaki nem tudja, hogy az ország javához képest milyen rohadt szerencsés. Megy a nyafnyaf, hogy koleszban kell lakni, miközben sosem kellett megtapasztalnia, hogy milyen az, amikor kikötik a villanyt, amikor apu hazajön részegen és az osztálytársam szeme láttára vizel be vagy épp karácsonykor nem hogy ajándék, de fa sincs. Az ország harmada él így, a hercegnőnek meg az is baja, hogy valaki kap egy SMS-t a szomszédban. Halálhörgés, siralom.


Ha nem tetszik dolgozz másfél napot hetente, a kutya úristenit neki. Rég voltam ilyen mérges, ráadásképp meg implicite megkapom, hogy szociopata diktátor vagyok. Fenéket.

2019. febr. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/82 A kérdező kommentje:
Hol vállalsz be heti nagyjából 10 órát, pláne úgy, hogy abból a pénzből ki tudj fizetni több tízezer forintot? Oké, a diákmunkák lazábbak, de azért ennyire rugalmas állásajánlattal én még soha életemben nem találkoztam...
2019. febr. 1. 14:26
 55/82 anonim ***** válasza:
79%
@54 Én például nyelveket tanítottam. Mikor mire volt igény, angol, francia, spanyol, később norvég meg orosz. Rugalmas beosztás vagy simán magánóra vagy nyelvsuli vállalkozóként. Egy nyelvet úgyis kell beszélned C1 szinten mostanra, ha valaha akarsz értelmezhető munkát ebben az országban, azzal meg lehet tanítani, egy mezítlábas angollal is legalább 3k-t el lehet kérni egy órára, ha van heti 6 tanítvány (ez kb 10 munkaóra órára készüléssel) az is 80k körüli pénz havonta, ritkább nyelvekkel 100-140k. De ezen kívül csomó egyéb diákmeló ad értelmezhető pénzt és flexibilis is, bármilyen infós csicskamunkára adnak 1500 körüli nettót legalább, az is minimum havi 60k. Nem olyan nehéz ez.
2019. febr. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/82 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, én nem nagyon látok ilyen munkákat. A nyelvtanítás viszont jó ötlet, csak kell is hozzá jelentkező.


Amúgy ha nem lett volna egyértelmű, akkor nem azért írtam, hogy még az SMS is áthallatszik, mert engem az is zavar, hogy valaki SMS-t kap és kvázi él mellettem, hanem ezzel szerettem volna szemléltetni azt, hogy minden apró kis hülyeség áthallatszik, mindig, ami szerintem rohadtul zavaró. Én elhiszem azt is, hogy ezekre érzékenyebb vagyok vagy ilyesmi, de nekem azt ne mondja senki sem, hogy soha nem érezte még úgy, hogy szeretne egy kicsit egyedül lenni, csendben és nyugalomban. Na ilyen a koliban nincsen. Napközben végig emberek között vagy, nagy a hangzavar és utána arra mész "haza", hogy hallgathatod, ahogyan a szobatársad a szerelmi bánatait ecseteli az anyukájának órákon keresztül, a szomszéd szobában éppen mosogatnak és csörömpölnek a tányérokkal, a feletted lakó dörömböl a lábaival és húzogatja a széket a padlón stb. Ez napi szinten számomra igenis zavaró! Ahogyan az is zavaró, ha te már aludnál, de a szobatársad még égeti a villanyt hajnalig, mert tanul vagy éppenséggel hevesen kalapál a billentyűzeten, mert még időben be kell fejeznie a beadandóját. Én tudom és megértem azt, hogy mindenkinek van saját dolga és élete, ezért nem is cseszegetek senkit és tudom, hogy én is ugyanígy zavarom őket, mert máskor pedig én égetem a villanyt hajnalig, én mosogatok, én gépelek és így tovább. Viszont ezek a dolgok ettől még zavaróak.

2019. febr. 1. 14:40
 57/82 anonim ***** válasza:
68%

Visszatérve oda, hogy megy a vita, hogy kislámpa éghessen, meg még 5 percig nyomtathasson, meg kattoghasson a billentyűzet a másnapi leadandóhoz, meg a szomszédból áthallatszik az SMS, meg reggel készülődik a korán induló, mikor a másik még alszik.


Nos: aki ilyen apró zavarások mellett nem tud aludni, az nem is fáradt! Vagy olyan idegbajos, aki teljesen arra van beélesítve, hogy mi zavarhatja, amit miatt másnap cirkuszolhat. Én értem, hogy nem egyedül a kérdező ilyen, mert a szobatársai is ilyenek miatt felébrednek és "nyűgösek, mérgesek".

Sajnos azt kell mondjam: sokaknak Magyarországon megártott a jólét. Alkalmazkodóképességük nulla, azt lesik, mikor min akadhatnak fönn. És elhitetik magukkal, mint 52-es, hogy "nem bírnák ki", ha ezt el kéne viselniük.

Komolyan mondom, sok mai fiatal (habár 25 éve is akadt ilyen, csak kevesebb) olyan, mint egy rigolyás vénember.


Egy kicsit lazábban kéne élni az életet, egy kicsit rugalmasabbnak kéne lenni, nektek is könnyebb lenne!

2019. febr. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/82 anonim ***** válasza:
54%

De nem érted, hogy épp az az empátia, amikor felfogod, hogy nem mindenki egyforma és nem mindenki a te hátteredből jött?

Ne mondd már, hogy neked nem lett volna jobb simán csak a tanulásra figyelni a sok meló helyett.

Felfogtam, neked szar volt, de nem értem, mi köze a kérdezőnek a te karácsonyfádhoz.

Van, aki szar helyről jött, más meg nem, lehetnek más igényei. Ettől neked miért kell dühösnek lenni?

Neked így kellett végigcsinálni, mert nem volt más lehetőséged, de neki lenne. Miért fáj ez neked? Mindenki megpróbálja a lehető legjobbat kihozni a helyzetéből.

Nekem nem fáj az sem, ha kastélyban akarna lakni, mert meg tudom érteni, hogy nem mindenki akar idegenekkel együttélni. Ennek semmi köze ahhoz, hogy később milyen lesz neki a munkahelyen. Vagy te ott ugyanúgy érzed magad, mint otthon?


Továbbra is tartom, hogy megtennék ennyit a gyerekemnek, ha megengedhetem magamnak és nem hagynám, hogy évekig szarul érezze magát, csak mert majd ebből jól megtanulja az életet. Ugyan már.

2019. febr. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/82 anonim ***** válasza:
53%
#58: szép az okfejtésed. Csak egyet ne felejts el: az olyan fiatalokból, akiknek mindent a popsijuk alá tolnak, sokkal nagyobb arányban kerülnek ki az életképtelen felnőttek, mint azokból, akik úgy lettek nevelve, hogy ha olyat kérnek, ami alap, természetes nekik, hogy valamit ők is hozzáadnak, és nemcsak elvárnak...
2019. febr. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/82 anonim ***** válasza:
51%

* ha olyat kérnek, ami nem alap


Az 59-esben ez kimaradt.

2019. febr. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!