Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Emiatt rossz anya lennék?

Emiatt rossz anya lennék?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves kislányom, és egy 11 hónapos kisfiam. A férjemmel évenete párszor el szoktunk menni ketteseben 1, max 2 hetes nyaralásra/síelésre/kirándulásra. 2 hétre csak akkor megyünk, ha messzebb van a célállomás, esetleg másik konitenesen,- de ilyen esetben nem is éri meg 1 hétre menni. Az évi többi napján sok időt töltök a gyerekeimmel, mert vállalkozó vagyok, és úgy osztom be az időmet ahogy szeretném, valamint otthonról is tudok dolgozni. Férjem is viszonylag sokat dolgozik, örül ha el tudunk menni kettesben valamerre. Nagyon jó apuka, ő is minőségi időt tölt el a gyerekekkel, viszont érthető hogy vágyunk csak egymás társaságára is. Azért nem visszük magunkkal őket, mert egy 11 hónapossal nem sok helyre lehetne menni, főleg hogy mi általában aktívan pihenünk. Ilyenkor anyósomék nagyon szívesen vigyáznak a gyerekekre, meg én is jó kapcsolatot ápolok velük, úgyhogy megkérni sem probléma őkét. Anyukám is el tudja őket vállalni pár napra, eetleg 1 hétre. A gyerekek nagyon szeretnek a nagyszülőknél lenni, és nyáron ők is eljöhetnek a közös nyaralásra. Ez nálunk mindigis így volt a lányommal 1.5-2 éves korától. A gyerekeimet imádom, mindenben ők az elsők nekem, bárkivel szemben kiállok értük, és ez a normális.

Mégis meglepő módon sokan megszólnak emiatt, vagy furcsállják hogy otthon hagyom a 11 hónaposom. Még olyanok is akitől nem várnám, főleg hogy tisztában vannak vele milyen erős a kapcsolatom a gyerekeimmel. A férjemmel nagyon jó a kapcsolatom, még mindig ég bennünk a tűz, aminek feltétele a kettesben töltött idő. Változtatni ezen nem szeretnénk, amíg mindenkinek megfelel ez a felállás, szimplán csak kíváncsi vagyok ki mit gondol erről.

Szerintetek tényleg akkora bűn lenne hogy néha a férjemmel is kettesben vagyok?


2019. márc. 10. 14:39
 11/92 anonim ***** válasza:
81%
Az emberek csak irigyek! Jót tesz a gyerekeknek is,hogy kiegyensúlyozott harmonikus a kapcsolata a szülőknek ehhez pedig kellenek ilyen kiruccanások :)
2019. márc. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/92 anonim ***** válasza:
17%
Én 2 hónapos voltam amikor a szüleim elindultak egy európia körútra. Vittek engem is és a 2 éves testvéremet is.
2019. márc. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/92 anonim ***** válasza:
56%

A vélemény olyan, mit a s-gglyuk, mindenkinek van, a másiké igaziból senkit nem érdekel. Nem kell foglalkozni azokkal, akik leszólnak. A ti életstílusotok az összes résztvevő számára jó, jó a nagyszülőknek, a gyerekeknek és nektek is. Innentől kinek kell még megfelelni? Senkinek.

Jobban csináljátok, mint unokatesómék pl. Ők nem voltak kettesben azóta, hogy a most 6 éves lányuk megszületett, kívülről gyönyörűen látszott, ahogy megszűntek párnak lenni, gyakorlatilag lakótársak egy közös gyerekkel. Ők pl. biztos leszólnának titeket, hogy az a normális, ha a gyerek öt évesen még nem alszik el este máshol, csakis a saját ágyában, és ott is csak akkor, ha az anyja fogja a kezét.

2019. márc. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/92 anonim ***** válasza:
15%
igen, szerintem az vagy, de ha neked jó, hogy nem látod két hétig a kicsi gyerekeidet, csináld.
2019. márc. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/92 anonim ***** válasza:
3%
És ha baj van a gyerekkel? Nem tudsz rohanni egyszerre. Kiskoromban én is szerettem a nagyszüleimnél lenni, de annyira hiányzott anyukám, hogy 1 napnál nem bírtam többet. Elég undorító dolog lepasszolni 2 hétre a gyerekeket a nagyszülőknek, nem nekik szülted őket.. Gondolom ők sem gondolták, hogy öregkorukra gyereket kell nevelniünk, mert ti enyelegni akartok, vagy vidd magaddal őket, vagy el se menj. Gyereket csak akkor vállaljon az ember, ha felelősséget érez.
2019. márc. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/92 anonim ***** válasza:
62%
Legalább ti éltre neveltek,lehet látni ma a 14 15 éves egy vajas kenyeret nem képes megkenni mert anyu fut,mert más célja sincs csak a gyereke körül ugrálni,20 évesen is körbe ugrálja a gyerek meg tesze tosza v menekül előle,ti vagytok a normálisak..
2019. márc. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/92 anonim ***** válasza:
74%

A kérdésednek arra a részére, hogy az elítélendő-e, ha a férjeddel kettesben szeretnétek lenni néha, mégpedig nem csak napi fél órákat, hanem huzamosabb ideig, ami valóban fel is tölt és a kapcsolatotoknak is határozottan jót tesz, a válaszom egyértelmű nem.


De 11 hónapost én még nem tudnék két hétre a legcsodásabb nagyszülőre sem bízni, főleg úgy, hogy egy másik kontinensen vagyok akár. Én ezt maximum nagykamasz gyerekkel tudnám elképzelni. Ettől sem vagy rossz anya, másképp gondolkodsz a veszélyekről, mint a többség, meg arról, hogy milyen gyorsan akarsz a gyerekedhez rohanni, ha mégis történik vele valami.

2019. márc. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/92 anonim ***** válasza:
76%
Az a normális h nem fulladnak bele a gyerekbe aminek a válás a vége v totál életkeptelen gyerekek a mai funkcionális analfabéták aki mindent mástol várnak maguktol képtelenek bármit rettegnek attol h vmit önnáloan tegyenek.
2019. márc. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/92 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem egy hónap távollét rengeteg idő ilyen korú gyerekeknél. Szerintem nem az idősödő nagyinak kéne egy kerek hónapig vigyázni évente a gyerekekre. Szerintem nem vagy rossz anya de egy gyerek óriási felelősség. Ezt évente 1 hónapra hárítod. Ennyi
2019. márc. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/92 anonim ***** válasza:
79%

Amikor gyereket vállaltál, nem az vállaltad el, hogy feladd az életed és a házasságod.

Dolgozol, gyereket nevelsz, ennyi azért igazán jár neked is, akárki akármit is mondjon. Nem hiszem, hogy ez bármennyire is befolyásolná, hogy mennyire vagy jó anya. Sőt, a külön töltött idő csak segít abban, hogy jó anya legyél. Legalább nem leszel egy idegroncs tíz év múlva, és nem egy szar házasságban fogsz élni.

Egyébként meg a gyerekek nem fognak rajtad csüngeni, és megtanulnak egy kicsit talpraesettebbnek lenni.

Ha szerető nagyszülők vannak, akkor a gyerekek valószínűleg

2019. márc. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!