Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Emiatt rossz anya lennék?

Emiatt rossz anya lennék?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves kislányom, és egy 11 hónapos kisfiam. A férjemmel évenete párszor el szoktunk menni ketteseben 1, max 2 hetes nyaralásra/síelésre/kirándulásra. 2 hétre csak akkor megyünk, ha messzebb van a célállomás, esetleg másik konitenesen,- de ilyen esetben nem is éri meg 1 hétre menni. Az évi többi napján sok időt töltök a gyerekeimmel, mert vállalkozó vagyok, és úgy osztom be az időmet ahogy szeretném, valamint otthonról is tudok dolgozni. Férjem is viszonylag sokat dolgozik, örül ha el tudunk menni kettesben valamerre. Nagyon jó apuka, ő is minőségi időt tölt el a gyerekekkel, viszont érthető hogy vágyunk csak egymás társaságára is. Azért nem visszük magunkkal őket, mert egy 11 hónapossal nem sok helyre lehetne menni, főleg hogy mi általában aktívan pihenünk. Ilyenkor anyósomék nagyon szívesen vigyáznak a gyerekekre, meg én is jó kapcsolatot ápolok velük, úgyhogy megkérni sem probléma őkét. Anyukám is el tudja őket vállalni pár napra, eetleg 1 hétre. A gyerekek nagyon szeretnek a nagyszülőknél lenni, és nyáron ők is eljöhetnek a közös nyaralásra. Ez nálunk mindigis így volt a lányommal 1.5-2 éves korától. A gyerekeimet imádom, mindenben ők az elsők nekem, bárkivel szemben kiállok értük, és ez a normális.

Mégis meglepő módon sokan megszólnak emiatt, vagy furcsállják hogy otthon hagyom a 11 hónaposom. Még olyanok is akitől nem várnám, főleg hogy tisztában vannak vele milyen erős a kapcsolatom a gyerekeimmel. A férjemmel nagyon jó a kapcsolatom, még mindig ég bennünk a tűz, aminek feltétele a kettesben töltött idő. Változtatni ezen nem szeretnénk, amíg mindenkinek megfelel ez a felállás, szimplán csak kíváncsi vagyok ki mit gondol erről.

Szerintetek tényleg akkora bűn lenne hogy néha a férjemmel is kettesben vagyok?


2019. márc. 10. 14:39
 41/92 anonim ***** válasza:
16%
Oké utolsó, de az se normális hogy már 18 évesen alig várják hogy szabaduljanak a hanyagoló környezetből.
2019. márc. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/92 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem egy hét simán belefér.A gyerekek addig elvannak a nagyszülöknél.Én csak belföldre mennék, ami max 3 órás autóútra van a lakóhelyetektől.A 11 hónapos még nagyon kicsi.Az ország másik végébe csak akkor mennék,vagy külföldre nélkülük, ha már a kicsi is minimum 2-3 éves és már beszél.Nem gondolnàm, hogy rossz anya vagy azért, mert ki szeretnél kapcsolódni a férjeddel.Elsőként én egy 3-4 napos programmal kezdeném.Ha elvannak a gyerekek, akkor pár hónap múlva megint 3-4 nap .Ha minden okè, addigra úgy is jó idő lesz, akkor jöhetne az egy hét csak a férjeddel majd a gyerekekkel is.Addig meg, ha így elvannak a nagyszülőkkel, akkor plegy péntek esti vacsi az emberrel, egy mozi.. egy szinház.. másnap délután meg mentek a gyerkőcökért.Boldog, kiegyensúlyozott szülők=boldog gyerekek.
2019. márc. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/92 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.
2019. márc. 10. 18:22
 44/92 anonim ***** válasza:
79%
Neked jó, férjednek jó, nagyszülőknek jó. Mással meg ne törődj, ennyi. Gyerekeitekkel is foglalkoztok. Fejlett társadalmakban ilyenekből nem szoktak problémát csinálni. Barátnőid irigyek. Ha megtehetném én is ezt csinálnám. Nem kell az ősrégi magyar szokásokat csinálni mindenkinek.
2019. márc. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/92 anonim ***** válasza:
74%

Oké utolsó, de az se normális hogy már 18 évesen alig várják hogy szabaduljanak a hanyagoló környezetből.

Az nem hanyagolás h a szülő ember is akar lenni nő és férfi és házaspár,nem lenne ennyi szar család,ahol apu utálja a gyerekeket, és szeretőzés ha nem 0 24 ben a kölykök körül kéne ugrálni mint a majmoknak.. :(

40N

2019. márc. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/92 anonim ***** válasza:
78%
Azért láthatod kérdező, hogy megiscsak az a szaranyák, akik ezt el sem tudják képzelni, tehát itt azok a válaszolók azok, akik hápognak, hogy "jaj, nem bírnám ott hagyni". Irigyek. Látszik a pontozasból. Szóval itt a jó anya te vagy.
2019. márc. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/92 anonim ***** válasza:
79%

Igen, csak féltékenyek, mert


1. nincs rá pénzük;

2. nincs mögöttük, mellettük olyan támogató, nagyszülői légkör, akire nyugodtan rábízzák a gyereket, főleg ilyen kicsi korban;

3. megszűnnek férjnek és feleségnek lenni gyerekvállalás után, és csak apa és anya van, holott a kettő mehetne együtt.


Nagyon szerencsés vagy, gratulálok, ezt így is lehet csinálni.

2019. márc. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/92 A kérdező kommentje:
Köszön szépen utolsó!
2019. márc. 10. 19:51
 49/92 anonim ***** válasza:
47%

Én nem tudnám otthagyni a gyerekeimet ennyi időre és ok is annyira ragaszkodnak, h nagyon rosszul viselnék. Pedig már nagyok, 13 és 9 évesek.

Viszont, ha neked és a gyerekeidnek ez nem okoz gondot, akkor menj és ne foglalkozz mások véleményével. Nem vagyunk egyformák, mindenki úgy él, ahogy akar.

2019. márc. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/92 anonim ***** válasza:
52%

De van mit irigyelni, egy boldog kiegyensulyozott családot és egy csinos pozitiv nőt,ami roppant baxxa a csörét a sok véranyukának akiket a férjük 70% csal és 70 %nak a töke tele a felszinescsaláddal,meg anyukával aki antinő..

40N

2019. márc. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!