Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Emiatt rossz anya lennék?

Emiatt rossz anya lennék?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves kislányom, és egy 11 hónapos kisfiam. A férjemmel évenete párszor el szoktunk menni ketteseben 1, max 2 hetes nyaralásra/síelésre/kirándulásra. 2 hétre csak akkor megyünk, ha messzebb van a célállomás, esetleg másik konitenesen,- de ilyen esetben nem is éri meg 1 hétre menni. Az évi többi napján sok időt töltök a gyerekeimmel, mert vállalkozó vagyok, és úgy osztom be az időmet ahogy szeretném, valamint otthonról is tudok dolgozni. Férjem is viszonylag sokat dolgozik, örül ha el tudunk menni kettesben valamerre. Nagyon jó apuka, ő is minőségi időt tölt el a gyerekekkel, viszont érthető hogy vágyunk csak egymás társaságára is. Azért nem visszük magunkkal őket, mert egy 11 hónapossal nem sok helyre lehetne menni, főleg hogy mi általában aktívan pihenünk. Ilyenkor anyósomék nagyon szívesen vigyáznak a gyerekekre, meg én is jó kapcsolatot ápolok velük, úgyhogy megkérni sem probléma őkét. Anyukám is el tudja őket vállalni pár napra, eetleg 1 hétre. A gyerekek nagyon szeretnek a nagyszülőknél lenni, és nyáron ők is eljöhetnek a közös nyaralásra. Ez nálunk mindigis így volt a lányommal 1.5-2 éves korától. A gyerekeimet imádom, mindenben ők az elsők nekem, bárkivel szemben kiállok értük, és ez a normális.

Mégis meglepő módon sokan megszólnak emiatt, vagy furcsállják hogy otthon hagyom a 11 hónaposom. Még olyanok is akitől nem várnám, főleg hogy tisztában vannak vele milyen erős a kapcsolatom a gyerekeimmel. A férjemmel nagyon jó a kapcsolatom, még mindig ég bennünk a tűz, aminek feltétele a kettesben töltött idő. Változtatni ezen nem szeretnénk, amíg mindenkinek megfelel ez a felállás, szimplán csak kíváncsi vagyok ki mit gondol erről.

Szerintetek tényleg akkora bűn lenne hogy néha a férjemmel is kettesben vagyok?


2019. márc. 10. 14:39
 71/92 anonim ***** válasza:
25%
🤣 Viccessek itt egyesek.
2019. márc. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/92 anonim ***** válasza:
34%
76 - két hétről volt szó, nem hetekről, bár, való igaz, hogy a kettő már többesszám. Talán ha többen fordítanának minőségi időt a párkapcsolatukra (ahogy te fogalmaztán: nyugodt dugásra), maguk kipihenésére , feltöltődésre, akkor nem menne gallyra annyi kapcsolat a kisgyermekesek körében, és nem lenne annyi kiégett szülő sem. Ha pedig elfogadnák az emberek, hogy nemcsak az ő értékítéletük sezrint lehet élni, és nem kellene ekézni azt, meg megpróbálni lelkiismeretfurdalást kelteni abban, aki esetleg máshogy gondolja, és láthatóan nekik így jó...
2019. márc. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/92 anonim ***** válasza:
59%

A fröcsögő, irigy és gonosz hozzászólásokról eszembe jutott a család jóbarátjának egy mondata, amit egy nőrokonnak mondott, amikor ő azzal jött, hogy nem másnak szülte a gyereket, ezért nem megy a férjével kettesben sehová. A nőci épp azt ecsetelte, hogy nem másnak szülte, ne más nevelje, a pasi meg megjósolta neki, hogy álma valóra fog válni, hamarosan senki más nem fogja nevelni a gyereket, csak ő egyedül. Két év múlva úgy is lett.


Kérdező: ne azon gondolkodj, hogy rossz anya vagy-e, pláne ne kérdezz ilyet soha senkitől, mert mint látod, anyatársaid gonoszak, és nem fogják kihagynia lehetőséget, hogy beléd döfjenek. Csak arra válaszolj magadnak, hogy az önfeláldozó anyák aranyérmese szeretné-e jobban lenni, vagy egyedülálló anya. AZtán lépj eggyel tovább, és kérdezd meg magadtól azt is, hogy mitől sérül jobban a gyerek, attól, ha a nagyszüleihez "le van passzolva" évente 1,5 hónapra, vagy ha elválnak a szülei és utána se normális anya, se normális apamintája nincs, arra meg pláne nem kap mintát, hogy hogyan kell egyben tartani egy működő házasságot? Mit szeretnél neki inkább örökségül hagyni: egy olyan mintát magadról, amiben teljesen feláldozod magad és a házasságod, vagy olyat, amiből azt is megtanulja, hogy ő majd hogyan legyen jó férj/feleség.


Az emberek, de főleg a nők irigyek, és nincs nagoybb boldogságuk, mint más örömét megmételyezni, ha erre lehetőséget kapnak. Mindig ebből indulj ki, ha olyantól kapsz kritikát, akinek a feltétlen szeretetében és jószándékában nem vagy biztos.

2019. márc. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/92 anonim ***** válasza:
32%

Itt már csak egy hozzáfűznivaló van: boldog embernek nem fáj más boldogsága és nem akarja azt elrontani. Méltatlanul pocskondiázó lett a hangnem itt és nagyon mély indulatok jöttek fel emberekből, ami mögött minden lehet, csak boldogság nem. De ebből is látszik, hogy van, akinek semmi más öröme nem maradt a kisgyermekes lét mellett sajnos, mint az az illúzió, hogy bár majd' belepusztul, bár már rég ráment a házassága, csak még nem váltak el, de ő legalább "jó" anya (kérdés, lehet-e úgy igazán jó anya valaki, ha ennyi irigység, rosszindulat dolgozik benne), mert 0-24 órában a gyerekével van.


Nincs ezen a kérdésen mit ragozni tovább, a hozzászólók a stílusukkal, a sorokból kiolvasható jó-vagy rosszindulatukkal mindent elmondtak a témában.

2019. márc. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/92 anonim ***** válasza:
53%
74es, ha apu ilyen könnyen megy más nőhöz, még én segítenék neki csomagolni elhiheted, ilyen emberre nincs szükségem:-D De jó látni, hogy neked az a jó nő aki hetekre elhagyja a gyerekeit hogy téged kielégíthessen. Egészségetekre:-) Az én nemi életem otthon is tökéletes, nem kell emiatt elutazni a világ másik végére, vagy megszabadulni a gyerekeimtől hetekre.
2019. márc. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/92 anonim ***** válasza:
0%

Azért nem csak dugni mennek el!

Amúgy meg felesleges ezen vitázni.

Senki nem fog senkt meggyőzni, mindenki a saját igazat hajtja.

Itt meg ilyeneket kérdezni bűn. Itt mindenki tökéletes anya, jó a házasságuk és ejjel nappal a mellűkön csüng a gyerek.

Nem ezen múlik ki milyen szülő!

2019. márc. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/92 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, főleg #73-nek, sok dologra rávilágítottál.:-)


Köszönöm, hogy vettétek a fáradtságot és válaszoltatok, ez azoknak is szól akik nem velem értenek egyet, esetleg "lehordanak". Semmi probléma ezzel, én nem veszem magamra, és tiszteletben is tartom a véleményeteket, elvileg ezért kérdeztem. Viszont szeretném, ha az egymással való vitázást felfüggesztenétek, mert tényleg nincs semmi értelme! A kérdéshez persze hozzáfűzhettek bármit, a másik számonkérése/sértegetése nélkül! Köszönöm.

2019. márc. 13. 18:13
 78/92 anonim ***** válasza:
35%

Nah, ezért volt az, hogy az elmúlt jópár évben megsem tudom számolni, hogy hány házas férfi kezdett ki velem (vagy olyan, akinek éppen terhes volt a felesége.. sajnos ilyen több is volt), mert a feleségnek csak a gyerek létezett. Lehet itt rinyálni, de lehet, hogy éppen a te férjed akart volna megdugni, mert már unalmas vagy, miközben itt fröcsögsz a gyakorin.


25/L

2019. márc. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/92 anonim ***** válasza:

Azt csak addig könnyű mondani, hogy az olyan férj nem is kell, aki fél-egy év szexmentes, vagy zavartalan szex mentes élet után félrelépne, meg hogy te magad csomagolnál neki, amíg nem találod magad ebben a helyzetben.


Eszméletlenül nehéz, de egy nőnek egyensúlyt kell teremtenie a különböző szerepei között. akinek sikerül, az érdekes módon nem fröcsög itt, aki meg képtelen rá, vagy olyan naiv, hogy azt hiszi, vele nem történhet meg, hogy félrekacsint a férje, amikor midnent meg tudnak oldani a gyerekek mellett is (értsd: a házaséletet többnyire elkezdik és félúton befejezik, mert felébred a gyerek, vagy gyorsan, rutinból lezavarják, de legalábbis néma csendben, nehogy felébresszék, étterembe is gyerekkel mennek, ahol a romantika abból áll, hogy egyikük a gyereket eteti, a másik a felborított, szanaszét szórt ételt szedegeti össze utána, nyaralni is viszik a gyerekekt, így a nyaralás csak kétszer olyan fárasztó, mint otthon maradni, mert smemi nem esik kézre, a gyerekek meg felpörögnek a sok élménytől, és még jobban vadulnak, mint otthon).


Elég sok nőt ismertem, aki elhitte, hogy büfifoltos pólóban, lenőtt hajjal és mostalan arccal is ugyanolyan vonzó a férje számára, mint a gyerekek születése előtt, aztán kiderült, hogy a férj nem így gondolta. Nem fogja egykönnyen elhagyni a családját, nyugi, mert imádja a gyerekeit. De könnyne lehet, hogy esténként a gyors, rutinszerű és néma együttlétek alatt mást képzel a helyükbe. szabad összecsomagolni neki, persze. És akkor valóra válik legalább az álmotok: nem másnak szültétek a gyereket, ne nevelje más, csak ti egyedül. mindig.

2019. márc. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/92 anonim ***** válasza:
Mintha a pasik nem vennék fel az aputestet szülés után. Őket ugyanúgy csalják a feleségeik, csak a nők jobban tudnak hazudni.
2019. márc. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!