Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám megértetni a...

Hogyan tudnám megértetni a lányommal hogy többet nem tudok/akarok tenni? 39. /f

Figyelt kérdés

Sajnos 14 évvel ezelőtt történt egy nővel egy "balesetem" mert sajnos teherbe ejtettem.

Sajnos mire mindketten eszméltünk már a nő terhes lett.

Én próbáltam abortuszra rá beszélni de sikertelenül. Utána megmondtam neki ,hogy oké akkor most megállapodunk egy összegbe amit minden hónapban megadok ami a gyerektartás lesz mert a gyereket nem tagadhatom meg de nem fogok részt venni a nevelésében. Nekem a nyugalmam többet ér.

Ebbe megállapodtunk rendben van. Mindig megkapja ezt az összeget de a lányom már féléve folyamatosan próbál engem elérni egyszer ki is csikart egy találkozást és az anyja is ott volt.

Próbáltam az ő nyelvén elmagyarázni a dolgokat de nem értette meg hogy nekem ez nem megy. Csak tegnap volt tőle 10 nem fogadott hívásom. Telefonszámcserét nem akarok mert nagyon sokan érnek el ezen a telefonon blokkolni a számot meg valamiért nincs szívem mert mégis a lányom de nem akarok vele foglalkozni. Az lenne a legjobb ha megértené de sajnos kicsi ehhez.

Van valami ötletek hogy értessem meg vele?

Szitkozódást hagyjuk mert senki sem szent. Meggyőzni arról pedig hogy rosszul teszem amit teszek nem lehet mert nekem ez egy megkönnyebbülés hogy tudtam nyugodtan aludni,nem zavart senki a napokban, nem üvöltött senki napközben meg hétvégén és ami a legfontosabb ,hogy szabadságom volt.


2019. ápr. 8. 15:08
 131/177 anonim ***** válasza:
12%
Ezt már leírtad, nem mondom, hogy nincs benne igazság, de attól még amit én leírtam, ahhoz nem sok köze van.
2019. ápr. 23. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/177 anonim ***** válasza:
57%

„talán azért lehet ilyent írni, mert a nőnek joga van nem megnevezni apát... erre gondoltál már?”

Ez meg milyen érvelés? Joga van nem megnevezni ÉS joga van megnevezni IS. Te a saját elveidet veszed alapul, amikor azt mondod, hogy ebben az esetben a nőnek a meg nem nevezés opcióját KELL választania, különben minimum köcsög. Ez ugyanaz, mint mikor mások a gyereket nevelni nem akaró, és emiatt lelécelő apát köcsögözik le, pedig hát neki is jogában áll az anya mellett maradni ÉS elhagyni az anyát egyaránt.

És te arra gondoltál már, hogy szexelni sem kötelező? Két ember szabad akarata, szabad döntése, ahogyan hangoztatod a gyerekvállalással kapcsolatban. Aki megteszi, az egyúttal vállalja egy magzat megfoganásának a kockázatát is. Többek között erről szól a felnőttlét. Felelősséget vállalunk a tetteinkért, tudod. Akkor is, ha szarul jövünk ki belőle.

Azt meg ne te döntsd már el, kérlek, hogy ennek a lánynak megéri-e élnie így, hogy apa nélkül nevelkedett. Nekem sincs jelen az életemben apám, na bumm. Ettől még örülök annak, hogy megszülethettem. Ugyanígy arról sem lehet fingod, hogy az anyának nagyobb szívás-e abortuszra menni, mint felnevelnie egy gyereket egyedül. Az egyetlen szempont, amit figyelembe vagy hajlandó venni, az, hogy az apává válni nem akaró férfinak a magzat elvetetése a legkényelmesebb. És meg akarod magyarázni, hogy mindenki számára így a legjobb (a lóf#szt).

2019. ápr. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/177 anonim ***** válasza:
78%
". Te a saját elveidet veszed alapul, amikor azt mondod, hogy ebben az esetben a nőnek a meg nem nevezés opcióját KELL választania, különben minimum köcsög. " - und? Te is a saját elveidet vetted alapul a fentiek leírásánál...
2019. ápr. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/177 anonim ***** válasza:
22%
Csakhogy nem én kötöttem bele azokba korábban, akik a saját elveiket veszik alapul véleményformáláskor, hanem te, mintha ilyet sose csináltál volna. Hipokrita vagy, ennyi a baj.
2019. ápr. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/177 anonim ***** válasza:
69%
Utolsó, nekem evidencia, hogy bármely élve megszületett ember bármely érdeke előbbre való egy zigótánál/embriónál/magzatnál. És minden élve megszületett ember érdeke pedig egyenlő egymással. És ennek bizony hangot is adok adott esetben, mert így gondolom helyesnek. Pont ahogy mások meg örökösen az anyukákat fényezik, vagy éppen a magzatot védik minden erővel. Nincs ebben semmiféle hipokritizmus...
2019. ápr. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/177 anonim ***** válasza:
100%
"És minden élve megszületett ember érdeke pedig egyenlő egymással." => Aha... Jól van. Ha az egyik fél akarja, neki ez az érdeke, hogy megszülessen, a másik nem akarja (igaz, lett volna lehetősége tenni ellene, akár nő, akár férfi, tehát nemtől függetlenül nézzük, de) neki az az érdeke, hogy ne... Akkor ha egyenlően kell figyelembe venni, akkor mi a megoldás?
2019. ápr. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/177 anonim ***** válasza:
9%

#135

Ezt írtad több oldallal ezelőtt:

„Aztán egy dolog a törvényi kötelesség, amit elvárhatsz mindenkitől - és ezt a Kérdező teljesítette is a leírás szerint - és egy másik dolog az erkölcsi nézőpont, amit meg leginkább csak önmagadtól várhatsz el.”

Magadra szemlátomást nem akarod vonatkoztatni. Ezért vagy hipokrita, nem önmagában azért, mert megosztottad velünk a szubjektív nézeteidet.

2019. ápr. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/177 anonim ***** válasza:
78%

"Ezért vagy hipokrita, nem önmagában azért, mert megosztottad velünk a szubjektív nézeteidet." - ebben nincs semmi szubjektív, attól mert néhány embernek az a makacs téveszméje, hogy erkölcsöt kényszeríthet másra, attól még kikényszeríteni csak a hatályos jogot lehet - ha az erkölcscsőszök a fejük tetejére állnak is...

Ez szimpla tény, nem több, és nem kevesebb.

Én nem tartozom az említett téveszmések közé, én tudom, hogy az anya - sajnos - nem kényszeríthető rá, hogy ne nevezze meg az apát, és ne tartsa a markát gyermektarháért. Ettől még az olyan nőkről megvan a véleményem, akiknek egy magzat fontosabb a párjuknál, és akkor is ráerőltetik az apaságot, ha az illető előre szólt, hogy nem akar apa lenni. És ehhez pont ugyanúgy jogom is van, mint másnak ahhoz, hogy a férfiról legyen véleménye, mert az nem hajlandó alárendelni a saját életét és sorsát az exe babázási vágyainak, se az ebből származó, általa nem kívánt gyereknek.

2019. ápr. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/177 anonim ***** válasza:
9%
De te először, bár nem akartad, elfogadtad a tényt, hogy apa leszel, és együtt is maradtatok, utána gondoltad meg magad. Akkor gyakorlatilag a törvénynek azt is el kéne fogadni, ha a gyerek x éves korában akar apuci jogi abortuszt, mert ez a SZABAD DÖNTÉSE?.....
2019. ápr. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 140/177 anonim ***** válasza:
83%
#139, nem, a jogi AB javaslata nem terjed ki az ilyen esetekre.
2019. ápr. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!