Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám megértetni a...

Hogyan tudnám megértetni a lányommal hogy többet nem tudok/akarok tenni? 39. /f

Figyelt kérdés

Sajnos 14 évvel ezelőtt történt egy nővel egy "balesetem" mert sajnos teherbe ejtettem.

Sajnos mire mindketten eszméltünk már a nő terhes lett.

Én próbáltam abortuszra rá beszélni de sikertelenül. Utána megmondtam neki ,hogy oké akkor most megállapodunk egy összegbe amit minden hónapban megadok ami a gyerektartás lesz mert a gyereket nem tagadhatom meg de nem fogok részt venni a nevelésében. Nekem a nyugalmam többet ér.

Ebbe megállapodtunk rendben van. Mindig megkapja ezt az összeget de a lányom már féléve folyamatosan próbál engem elérni egyszer ki is csikart egy találkozást és az anyja is ott volt.

Próbáltam az ő nyelvén elmagyarázni a dolgokat de nem értette meg hogy nekem ez nem megy. Csak tegnap volt tőle 10 nem fogadott hívásom. Telefonszámcserét nem akarok mert nagyon sokan érnek el ezen a telefonon blokkolni a számot meg valamiért nincs szívem mert mégis a lányom de nem akarok vele foglalkozni. Az lenne a legjobb ha megértené de sajnos kicsi ehhez.

Van valami ötletek hogy értessem meg vele?

Szitkozódást hagyjuk mert senki sem szent. Meggyőzni arról pedig hogy rosszul teszem amit teszek nem lehet mert nekem ez egy megkönnyebbülés hogy tudtam nyugodtan aludni,nem zavart senki a napokban, nem üvöltött senki napközben meg hétvégén és ami a legfontosabb ,hogy szabadságom volt.


2019. ápr. 8. 15:08
 141/177 anonim ***** válasza:
21%
Akkor meg főleg nem a saját nyomorult példádból kéne ötletet meríteni a hülyeségeidhez, amiket hirdetsz... A hozzáállásodhoz persze jogod van, az a te dolgod... De nem muszáj hirdetni, már mindenki kívülről tudja, elmondtad, sztem az egész gyk unja (a fanatikus magzatvédők háborognak. A többiek csak szimplán unják.)
2019. ápr. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/177 anonim ***** válasza:
72%

Látod-látod, csak kibúvik a szög a zsákból, éppen most vitatnád el egy másik ember (jelen esetben én, de ez mellékes) vélemény-nyilvánításához, gondolati és lelkiismereti szabadságához való jogát.

Velem példáulozni meg eleve abszurd, abba a tök tipikus hibába esel, amikor a jövő gondolkodása alapján akarják megítélni a múltat -a releváns kérdés legfeljebb az lett volna az imént, hogy ha anno adott lett volna a jogi abortusz lehetősége, én éltem volna-e vele - mert az ember döntési lehetősége mindig a döntéskor meglévő alternatívákra szűkül. Ami ép gondolat ilyenkor az az, hogy az ember azért tegyen, hogy a jövőnek már legyen ilyen döntési lehetősége is.

2019. ápr. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 143/177 anonim ***** válasza:
28%

Senki nem akar megfosztani a vélemény-nyilvánítás jogától, de te burkoltan buzdítanád itt az embereket erre-arra, az meg már nem éppen vélemény... De mindegy.

A kérdező a még meg nem született gyerektől lépett meg.

Te viszont a meglévő, x ideig veled élő gyerekedet tagadó meg, az kicsit cikibb... Ott már a jogi abortusz valóban nem megoldás. De te ezt is kijátszottad, ügyes vagy, hogy meg tudtad oldani, segíts hát másoknak is, hogy bújjanak ki x év után az apaság alól 👍👍👍👍👍

2019. ápr. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/177 anonim ***** válasza:
70%
"l, de te burkoltan buzdítanád itt az embereket erre-arra, az meg már nem éppen vélemény... De mindegy." - ennek tükrében mi lehet a véleményed azokról, akik nem is túl burkoltan buzdítanak erre meg arra... például a férfit, hogy áldozza be a saját életét egy magzatért... vagy a magzatvédők, akik a nővel szemben fogalmaznak meg gátlástalan elvárásokat... stb...
2019. ápr. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 145/177 anonim ***** válasza:
37%

"például a férfit, hogy áldozza be a saját életét egy magzatért..." => Ezt nem áldozatnak hívják, hanem felelősség-vállalásnak. De nevezhetjük, ahogy akarod.

A terhesség még mindig a nőnek a testében jön létre, a nő teste van kitéve ennek az egésznek, akár az abortusz, akár a szülés a végkimenetel, így a végső döntés teljesen jogosan az övé, aztán meg joga van élni a jogaival. (Szexnél a férfié a végső döntés, és bizony megszivathatja a nőt, ha megegyeznek a megszakítás van, aztán "olyan jó volt, sajnáltam kivenni, inkább bent hagytam"...)


Ez nem vélemény, ezek tények.


Meg lehet próbálni befolyásolni másokat, valakit lehet, valakit nem.


Meg lehet próbálni megmondani, ki mit csináljon, nyilván kötelezni nem lehet rá senkit.


A másik meg, ha létrejön egy terhesség, és megszületik a gyerek, ismeretlenül is jön az, hogy így akarta megfogni a palit, rá erőltette, elvette az életét, stb.

Ha otthon lakik, akkor a szülők nyakára szülte, meg egyéb megjegyzések.

Ha egyedül vállalja? Akkor az, hogy direkt megfosztja a gyereket attól, hogy rendes családja legyen.

Ha elveteti, akkor meg teljesen mindegy, mik a körülmények, jobb esetben csak felelőtlennek, rosszabbik esetben rohadt mocskos szemét gyilkosnak van titulálva.


Na erről inkább nem is akarok véleményt alkotni. Pontosan ezért szarok a társadalomra, legyen szó bármiről.

2019. ápr. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/177 anonim ***** válasza:
70%
#145, ja, a társadalomban - ha az egészséges - sokféle vélemény van jelen. Ezzel szemben az egyén megfelelési kényszeressége az, ami egy beteg dolog. Az embernek azért legkésőbb a kamaszkora végéig el kellene jutni oda, hogy ő ki, neki mi a véleménye, és ennek megfelelően kiknek a véleményére ad, és kikét engedi el a fülei mellett. Az emberek többnyire arra szoktak rászúrni, ha a beteges megfelelési kényszerüknek engedve belemennek olyan dolgokba, magukra vesznek olyan elvárásokat, amelyek egyáltalán nem gyökereznek a személyiségükben, és így csapdába kerülnek. A magyarok egyik ősi baja, hogy általában nem tudnak nemet mondani. (ez rám is igaz volt egy jó ideig)
2019. ápr. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 147/177 anonim ***** válasza:
83%
Hogy alakult azota?
2019. szept. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 148/177 anonim ***** válasza:
28%

Még egy-két évig fog ostromolni. Aztán leír a lecsóba végleg.

Látok ilyet a közelben. Csak a pasi már 60 felett, most megint találkoztak, de annyi ígéretet sem kapott, hogy elmegy majd a temetésére.

2019. szept. 13. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 149/177 anonim ***** válasza:
59%
Azért a lánnyal is vannak gondok, senkit sem hívogatunk naponta tízszer, ha nyilvánvaló, hogy nem kér belőlünk. Épeszű ember nem tesz ilyet, ez hisztéria. Ha találkozik apa és lánya, s a lány örökölte a kérdező természetét, lesz tűzijáték.
2019. szept. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 150/177 anonim ***** válasza:
0%

Vállald a tetteid következményét. Ha szex van, mindig ott a lehetőség, hogy gyerek lesz. De csináld csak, amit akarsz, úgyse lehet meggyőzni. Csak nehogy visszakapd az élettől a felelőtlenséget.

Attól még, hogy senki sem szent, még megpróbálhatja helyrehozni azt, amit elrontott, és be lehet ismerni, hogy hibáztunk, és el lehet ismerni, hogy ezt helyre kell tenni. A gyereknek meg anyára és apára van szüksége, ha tetszik, ha nem, ez lenne a normális. Hogy te ezt nem tudod tudomásul venni, az butaságra is utal, de az empátia teljes hiányára is.

2019. okt. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!