Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám megértetni a...

Hogyan tudnám megértetni a lányommal hogy többet nem tudok/akarok tenni? 39. /f

Figyelt kérdés

Sajnos 14 évvel ezelőtt történt egy nővel egy "balesetem" mert sajnos teherbe ejtettem.

Sajnos mire mindketten eszméltünk már a nő terhes lett.

Én próbáltam abortuszra rá beszélni de sikertelenül. Utána megmondtam neki ,hogy oké akkor most megállapodunk egy összegbe amit minden hónapban megadok ami a gyerektartás lesz mert a gyereket nem tagadhatom meg de nem fogok részt venni a nevelésében. Nekem a nyugalmam többet ér.

Ebbe megállapodtunk rendben van. Mindig megkapja ezt az összeget de a lányom már féléve folyamatosan próbál engem elérni egyszer ki is csikart egy találkozást és az anyja is ott volt.

Próbáltam az ő nyelvén elmagyarázni a dolgokat de nem értette meg hogy nekem ez nem megy. Csak tegnap volt tőle 10 nem fogadott hívásom. Telefonszámcserét nem akarok mert nagyon sokan érnek el ezen a telefonon blokkolni a számot meg valamiért nincs szívem mert mégis a lányom de nem akarok vele foglalkozni. Az lenne a legjobb ha megértené de sajnos kicsi ehhez.

Van valami ötletek hogy értessem meg vele?

Szitkozódást hagyjuk mert senki sem szent. Meggyőzni arról pedig hogy rosszul teszem amit teszek nem lehet mert nekem ez egy megkönnyebbülés hogy tudtam nyugodtan aludni,nem zavart senki a napokban, nem üvöltött senki napközben meg hétvégén és ami a legfontosabb ,hogy szabadságom volt.


2019. ápr. 8. 15:08
 151/177 anonim ***** válasza:
31%

Borzasztó teher úgy élni, hogy az egyik szülőm azt se akarta, hogy megszülessek,akár pénzt is adott (vagy adott volna) az abortuszra.

Hiába tudod a józan eszeddel, hogy ez nem személy szerint neked szólt, hiszen téged nem is ismert az illető, ő úgy általában "gyereket" nem akart, az a bizonyosság, hogy jó vagyok, értékes, szerethető ember ezen a ponton erősen megbillen.

És erre csak ráerősít, ha a szülő nem tart kapcsolatot, érzelmileg a továbbiakban is teljesen elzárkózik a gyereke elől. Nem hiszem, hogy pszichoterápiás segítség nélkül egészséges lelkű felnőtt nő lehet ebből a kislányból.

Szóval egy jó pszichológus elérhetőségét add meg az anyukának, és az összeget amit eddig küldtél, fejeld meg a kezelés árával. 1-2 éven át heti egy alkalommal számolhatsz. Megnéztem a neten, 8-10 ezer forint az óradíj.

Eze

2019. okt. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 152/177 anonim ***** válasza:
22%
Egyetértek, hogy fizesd a pszichoterápiát a lányodnak.
2019. okt. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 153/177 anonim ***** válasza:
27%
De ez az ökör már nincs is az oldalon, törölte a regisztrációját a kérdező. Gondolom, nem tetszettek neki a privát üzenetek. Ami meg nem tetszik a kényelmének, ott lezár mindent.
2019. okt. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 154/177 anonim ***** válasza:
76%
#151, ügyes próbálkozás egy cc. 1 millás lehúzásra... valójában a területi pszichiátriai gondozón keresztül ingyenes (NEAK finanszírozott) a pszichológus, ha valakinek valóban szüksége van rá.
2019. okt. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 155/177 anonim ***** válasza:
44%

Szóval tisztázzuk:

Megcsináltad a gyereket, aztán meg akartad öletni. Nem vagy hajlandó felvenni vele a kapcsolatot, nem vagy hajlandó részt venni a nevelésében. Nem arról van szó hogy kicsi ahhoz hogy megértse a helyzetedet. Egyszerűen nem érti hogy mi a jó Istennek csináltad meg ha nem foglalkozol vele. Fáj neki hogy apa nélkül nőtt fel, hogy nincs apja, hogy nincsen mögötte egy férfi akire számíthat. Tudod milyen érzés amikor 8 évesen játszotok az iskolaudvaron, a barátnődért jön az apja, megöleli, megpörgeti, te meg állsz ott és azon gondolkodsz hogy a te apukád egyáltalán hol lehet? Tudod milyen amikor valami paraszt összetöri a szíved és mindennél jobban vágysz arra hogy apád megöleljen de nincs ott, mert fontosabb neki a saját kényelme mint az hogy van egy lánya? Nem? Hát én tudom.


A te apád felnevelt téged, vigyázott rád. Te meg annyira nem vagy képes hogy 2-3 hetente egyszer fél órát rászánj valakire aki a hülyeséged miatt sír át éjszakákat.

14/L

2019. nov. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 156/177 anonim ***** válasza:
37%
"Megcsináltad a gyereket, aztán meg akartad öletni." - idáig olvastam...
2019. nov. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 157/177 anonim ***** válasza:
36%
#156, hibáztál. Az a kislány az egyik legértékesebb hozzászóló.
2019. nov. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 158/177 anonim ***** válasza:
0%
#156 Miért? Nem így van?
2019. nov. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 159/177 anonim ***** válasza:
22%
#157 Köszönöm
2019. nov. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 160/177 anonim ***** válasza:
59%

#156, nem, nem így van, egy embrió (ráadásul jogszerű) abortálása köszönő viszonyban sincs egy gyermek megölésével. Tudod, az egyik egy nőgyógyászati kisműtét, rutinbeavatkozás a nem kívánt terhesség megszakítására, a másik meg akár életfogytig tartó fegyházbüntivel is "honorálható" erőszakos köztörvényes bűncselekmény.

Ami a kettőt össze próbálja mosni, nos az meg egy méretes demagógia. Tudod megölni csak azt lehet, aki megszületett, nem olyan nehéz ezt megjegyezni.

2019. nov. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!