Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám megértetni a...

Hogyan tudnám megértetni a lányommal hogy többet nem tudok/akarok tenni? 39. /f

Figyelt kérdés

Sajnos 14 évvel ezelőtt történt egy nővel egy "balesetem" mert sajnos teherbe ejtettem.

Sajnos mire mindketten eszméltünk már a nő terhes lett.

Én próbáltam abortuszra rá beszélni de sikertelenül. Utána megmondtam neki ,hogy oké akkor most megállapodunk egy összegbe amit minden hónapban megadok ami a gyerektartás lesz mert a gyereket nem tagadhatom meg de nem fogok részt venni a nevelésében. Nekem a nyugalmam többet ér.

Ebbe megállapodtunk rendben van. Mindig megkapja ezt az összeget de a lányom már féléve folyamatosan próbál engem elérni egyszer ki is csikart egy találkozást és az anyja is ott volt.

Próbáltam az ő nyelvén elmagyarázni a dolgokat de nem értette meg hogy nekem ez nem megy. Csak tegnap volt tőle 10 nem fogadott hívásom. Telefonszámcserét nem akarok mert nagyon sokan érnek el ezen a telefonon blokkolni a számot meg valamiért nincs szívem mert mégis a lányom de nem akarok vele foglalkozni. Az lenne a legjobb ha megértené de sajnos kicsi ehhez.

Van valami ötletek hogy értessem meg vele?

Szitkozódást hagyjuk mert senki sem szent. Meggyőzni arról pedig hogy rosszul teszem amit teszek nem lehet mert nekem ez egy megkönnyebbülés hogy tudtam nyugodtan aludni,nem zavart senki a napokban, nem üvöltött senki napközben meg hétvégén és ami a legfontosabb ,hogy szabadságom volt.


2019. ápr. 8. 15:08
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
 111/177 anonim ***** válasza:
41%
Jó, hát ha fizet eleget, a többi le van szarva, ha menni akar, menjen, nem kell találkozni se, de mondom, fizetni ne felejtsen el, mert az kötelessége. És nem minimumot, hanem értékelhetőt. Bár sokan szeretik ezt elsunnyogni, és kibújni ez alól a felelősség alól is...
2019. ápr. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/177 anonim ***** válasza:
79%

#111, annyit, amennyit a bíróság megítélt... ugye, ha a férfi döntése nem kötelezheti a nőt semmire, akkor a nő döntése se kötelezhessen a férfit semmire (munkahelyváltoztatás, másodállás, stb). De ezzel sincs gond, ma is így van, hogy az előző időszak jövedelméből számolják a tartásdíjat.


Most már csak azt kellene kitalálni, hogy itt egyesek miért, milyen alapon szidalmazzák a Kérdezőt, aki megtette a tőle elvárhatót.

2019. ápr. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/177 A kérdező kommentje:

Könyörgöm tanácsot adjatok hogy mit csináljak mert teljesen ki vagyok.

Az élettársam ma csalt meg és teljesen egyedül maradtam (barátokkal csak hétvégén találkozom)

A lányom pedig ma is hívott ötször és nem tudom mit csináljak mert valahogy úgy érzem ,hogy nincs jogom a lányomhoz.

De ha pedig nem veszem fel akkor már magamat kínzom.

Nem akarom magamat kínozni de olyat sem csinálni amihez nem lenne jogom.

2019. ápr. 11. 19:06
 114/177 anonim ***** válasza:
31%

Vedd fel a telefont, beszélgess a lányoddal !

A családi kapcsolatok rovatban vagyunk, nem a politika/törvények, jog alcsoportban...

"úgy érzem ,hogy nincs jogom a lányomhoz" -téves érzés, na mindegy, majd idővel remélem rájössz

Elég nagy ő már, nem az három éves hisztizős, akitől annyira féltél.

2019. ápr. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/177 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező, a tanács ott van a #104-ben:

" leülsz, átgondolod, alszol rá néhányat, újra átgondolod. Egyébként a két történésnek pusztán annyi köze van egymáshoz, hogy valamiért téged láthatóan szívesen palira vesznek a nők, ki nem kívánt gyerekkel, ki szeretővel... ennek az okára kellene elsődlegesen rájönnöd, és ezen változtatnod."

Én biztos, hogy nem egy ilyen időszakban döntenék a lányommal való kapcsolatomról, hanem olyankor, amikor nincs körülöttem semmiféle befolyásoló körülmény, senkit se teszünk ki a "ha nincs ló, a szamár is jó" feelingnek. Először önmagaddal jöjj tisztába, rakd rendbe a saját életedet, és utána vedd vagy épp ne vedd fel a kapcsolatot.

2019. ápr. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/177 anonim ***** válasza:
92%

#114, ja, kifejezetten alkalmas az általa egyáltalán nem ismert apja szakítás utáni vigasztalgatására... nooooormális?


Kérdező, mit rettegsz az egyedülléttől? Társfüggő vagy? Ha az ember szakít, akkor egy ideig egyedül marad, ez az élet rendje. Sírd ki magad, vagy menj el bulizni, amihez kedved van...

2019. ápr. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/177 A kérdező kommentje:

"Kérdező, a tanács ott van a #104-ben"

Mindent fogok csinálni csak azt nem mert 100-on pörgök.

Nem tudok most lenyugodni pedig már vettem be nyugtatót is.

2019. ápr. 11. 19:34
 118/177 anonim ***** válasza:
83%

"Mindent fogok csinálni csak azt nem mert 100-on pörgök." - ha szeretsz fejjel rohanni a falnak, csak tessék:)))

A döntésekhez tiszta fej kell, és ez az, amivel te most nem rendelkezel.

2019. ápr. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/177 anonim ***** válasza:
94%
Sajnálom, hogy megcsalt a párod, de nem teljesen értem, ennek mi köze a gyerekeddel való kapcsolatodhoz.
2019. ápr. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/177 anonim ***** válasza:
92%

Ha nem tudnám a részleteket, csak annyit, hogy a gyerek 13 éves koráig nem vettél részt az életében, de mostantól szeretnél, akkor azt mondanám, hogy jó.


De így, hogy eddig azt mondtad, hogy "nincsenek benned apai érzések", meg " többet nem tudok tenni", meg minden ilyesmi, DE MOST, hogy megcsalt a párod, MOST elkezded sajnáltatni magad, hogy "Jajj, nekem nincs jogom a lányomhoz" (ez azért sajnáltatás, mert általában egy ilyen mondatra az emberek biztatással reagálnak), azt mondom, hogy NE. Ne csinálj semmit.


Mert szerintem az fog történni, hogy:


-Jajj hát szia kislányom. Ne haragudj, amiért nem szerettelek eddig. Ezután jó apád leszek!

*eltelik 4 hónap*

*facebook esemény: apa kapcsolatban Kis Marival*

-Szia apa, mu a helyzet?

-Szia. Nincsenek bennem apai érzések, nem akarok többet részt venni az életedben.


Ne játsz az emberek érzéseivel, a lányodéval meg főleg nem, csak azért, mert kapcsolatfüggő vagy, és nem tudod elviselni a magányt!!

2019. ápr. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!