Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám megértetni a...

Hogyan tudnám megértetni a lányommal hogy többet nem tudok/akarok tenni? 39. /f

Figyelt kérdés

Sajnos 14 évvel ezelőtt történt egy nővel egy "balesetem" mert sajnos teherbe ejtettem.

Sajnos mire mindketten eszméltünk már a nő terhes lett.

Én próbáltam abortuszra rá beszélni de sikertelenül. Utána megmondtam neki ,hogy oké akkor most megállapodunk egy összegbe amit minden hónapban megadok ami a gyerektartás lesz mert a gyereket nem tagadhatom meg de nem fogok részt venni a nevelésében. Nekem a nyugalmam többet ér.

Ebbe megállapodtunk rendben van. Mindig megkapja ezt az összeget de a lányom már féléve folyamatosan próbál engem elérni egyszer ki is csikart egy találkozást és az anyja is ott volt.

Próbáltam az ő nyelvén elmagyarázni a dolgokat de nem értette meg hogy nekem ez nem megy. Csak tegnap volt tőle 10 nem fogadott hívásom. Telefonszámcserét nem akarok mert nagyon sokan érnek el ezen a telefonon blokkolni a számot meg valamiért nincs szívem mert mégis a lányom de nem akarok vele foglalkozni. Az lenne a legjobb ha megértené de sajnos kicsi ehhez.

Van valami ötletek hogy értessem meg vele?

Szitkozódást hagyjuk mert senki sem szent. Meggyőzni arról pedig hogy rosszul teszem amit teszek nem lehet mert nekem ez egy megkönnyebbülés hogy tudtam nyugodtan aludni,nem zavart senki a napokban, nem üvöltött senki napközben meg hétvégén és ami a legfontosabb ,hogy szabadságom volt.


2019. ápr. 8. 15:08
 171/177 anonim ***** válasza:
65%

#168, bocsi, de valahogy nem irigyellek...

#170, nagy tévedésben tetszel lenni, egy férfi nem attól lesz férfi, hogy hajlandó alárendelni a saját életét egy nő kényének-kedvének.

2019. nov. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 172/177 anonim ***** válasza:
26%
#171 Valóban nem ettől férfi egy férfi, hanem attól hogy nem a nemiszervével gondolkodik és szembe tud nézni a tettei következményével. Jelen esetben egy 14 éves lánnyal aki nem érti miért utálja az apja.
2019. nov. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 173/177 anonim ***** válasza:
81%

"hanem attól hogy nem a nemiszervével gondolkodik" - bocs, de ebben a történetben kifejezetten a nő gondolkodott a nemi szervével, neki volt fontosabb a méhe a párjánál.

A férfi itt kifejezetten korrekt volt - mint már említettem - időben elmondta a nőnek a saját hozzáállását ehhez a terhességhez. (tudod, a nem korrekt férfi az hitegeti a nőt, majd a terhesség végén, vagy szülés után lép le, amikor már a nőnek nincs választása)

És mivel a nő döntött mégis a szülés mellett, ebben a helyzetben bizony az ő dolga lenne elmagyarázni a helyzetet a lánynak. (A férfi ha akarná, se tudná elmondani a lánynak, hogy az anyja miért miért szülte meg ilyen helyzetben... ez az egyik. A másik, hogy ha a férfi ilyenkor találkozna a lánnyal, és feketén-fehéren elmondaná neki, hogy mi a pálya, na attól lenne csak igazán szétakadva anyuci - meg általában az AB ellenesek...)

2019. nov. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 174/177 anonim ***** válasza:
0%

Bezzeg az ilyeneknek nincsen meddőségi problémájuk...


Bocsi, de a családomban ez gyakori, így picit felmegy bennem a pumpa, hogy bezzeg, akik nem tervezik, így összejön.


Remélem, a lányodnak pár év múlva több esze lesz, mint Nektek és nem fog egy gyereket megszülni azért, hogy egy phaszit magához láncoljon, mert ritka mocsok húzásnak tartom.

2020. jan. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 175/177 anonim ***** válasza:
43%

Mond meg neki, hogy utálod. Hajrá.

De remélem azóta nem keféltél senkivel!

2020. ápr. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 176/177 anonim válasza:
37%

2 évvel vagyok idősebb a lányánál így inkább az ő szemszögéből látom a dolgokat. Maga az apja akire egy lánynak nagyon nagy szüksége van az életében és mivel nem foglalkozik vele természetes hogy keresi és hiányzik neki. (Azt nem értem miért baj ha találkozott önnel)


Az én apám se foglalkozott velem se hugommal és meg is lett a következménye.


Oké hogy nem akarta de megtörtént, megszületett. Nem tehet róla. Szerintem próbálja megérteni őt és ne csak a saját igényeit figyelembe venni. Később még lehet hogy bánni fogja hogy nem foglalkozott vele. És ez az ő életét is tönkre teheti. Egy lánynak az első példa a férfiakra az az édesapja. Ha magát ilyennek ismeri lehet hogy nagyobb korában nem lesz normális kapcsolata.


Mielőtt teljesen elszeparálná magától a lányát tegye fel magában a kérdést hogy szereti-e.


(Az emberben ez ösztöni szinten is meg van és az állatok is foglalkoznak az utódaikkal:)Ezt is vegye figyelembe)

2020. aug. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 177/177 anonim ***** válasza:
28%

#176, ez egy nagyon régi kérdés, a Kérdező is lelépett már rég


De igazad van.

Váltam már el én is, de az haloványan se jutott eszembe, hogy a gyerekektől is válnék.

Elég sokba volt még az is, hogy a környékükön tudjak maradni, de így egyszerűen átsétálhattak.

Most 16 a kisebbik lány, és a karantén előtt gyorsan ideköltözott, csak a hétvégén megy az anyjához.

Pedig beteg, öreg vagyok.


Az a kislány valami eseti helyzetből származik, hát nem tudom, én mit tettem volna az ilyen helyében.


De soha nem szexeltem olyan nővel, akivel végig ne mernék menni az utcán.

2020. aug. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!