Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám megértetni a...

Hogyan tudnám megértetni a lányommal hogy többet nem tudok/akarok tenni? 39. /f

Figyelt kérdés

Sajnos 14 évvel ezelőtt történt egy nővel egy "balesetem" mert sajnos teherbe ejtettem.

Sajnos mire mindketten eszméltünk már a nő terhes lett.

Én próbáltam abortuszra rá beszélni de sikertelenül. Utána megmondtam neki ,hogy oké akkor most megállapodunk egy összegbe amit minden hónapban megadok ami a gyerektartás lesz mert a gyereket nem tagadhatom meg de nem fogok részt venni a nevelésében. Nekem a nyugalmam többet ér.

Ebbe megállapodtunk rendben van. Mindig megkapja ezt az összeget de a lányom már féléve folyamatosan próbál engem elérni egyszer ki is csikart egy találkozást és az anyja is ott volt.

Próbáltam az ő nyelvén elmagyarázni a dolgokat de nem értette meg hogy nekem ez nem megy. Csak tegnap volt tőle 10 nem fogadott hívásom. Telefonszámcserét nem akarok mert nagyon sokan érnek el ezen a telefonon blokkolni a számot meg valamiért nincs szívem mert mégis a lányom de nem akarok vele foglalkozni. Az lenne a legjobb ha megértené de sajnos kicsi ehhez.

Van valami ötletek hogy értessem meg vele?

Szitkozódást hagyjuk mert senki sem szent. Meggyőzni arról pedig hogy rosszul teszem amit teszek nem lehet mert nekem ez egy megkönnyebbülés hogy tudtam nyugodtan aludni,nem zavart senki a napokban, nem üvöltött senki napközben meg hétvégén és ami a legfontosabb ,hogy szabadságom volt.


2019. ápr. 8. 15:08
 161/177 anonim ***** válasza:
0%
#160, akármiről van szó, aki a "jogszerűség"ből indul ki, az leginkább gazember. Én nem az vagyok, de tán még ki se mondtam ezt az ócskaságot.
2019. nov. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 162/177 anonim ***** válasza:
75%
#161, én a mindenféle vallási agymenésekből kiindulókról bírok egészen hasonló véleménnyel... de tiszteletben tartom mindenki lelkiismereti szabadságát, ha az illető is tiszteletben tartja az enyémet.
2019. nov. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 163/177 anonim ***** válasza:
7%

Az utolsónak ennyit írnék: Az élet az anyaméhen belül kezdődik. Aki él azt meg lehet ölni. Ha a te gondolatmenetedet követem akkor azok a gyermekek akik elvetéltek nem is léteztek? Vagy nem is éltek? Az anyaméhen belül voltak mégis meghaltak. Megölte őket egy genetikai/fejlődési hiba/mutáció.


Azok a "férfiak" akik engedtek/szorgalmaztak már abortuszt, azok nyugtatják magukat azzal, hogy csak a méhen kívül kezdődik az élet.

2019. nov. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 164/177 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, az előzőt a #156osnak szántam
2019. nov. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 165/177 anonim ***** válasza:
82%

"akkor azok a gyermekek akik elvetéltek nem is léteztek? Vagy nem is éltek?" - embrióként léteztek, emberként (személyként) nem, de ezt szerintem magad is tudod. A terhes nő szubjektív módon érezheti a gyerekének persze, de nem, nem az. Az egy embrió, majd késöbb magzat, se több, se kevesebb. Majd ha élve megszületik, akko lesz az EGY magzatból A gyerek.


"Azok a "férfiak" akik engedtek/szorgalmaztak már abortuszt, azok nyugtatják magukat azzal, hogy csak a méhen kívül kezdődik az élet." - szerinted miért kéne bárkinek is a saját életét a mások véleménye szerint élve elszúrnia? Ez az állításod meg ab ovo ostobaság, nyilván egy embrió is él... tudod, egy sárgarépa is él, mégis kihúzom a földből és belefőzöm a levesbe mindenfééle lelkiismereti aggály nélkül... te nem?

2019. nov. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 166/177 anonim ***** válasza:
10%

Ha te képes vagy egy embert egy sárgarépához viszonyítani akkor nagy gondok vannak. Gondolhatsz akármit, írhatsz akármit, én tisztában vagyok egy ember értékével. Te csak azt látod hogy feldugnak egy nőnek valamit aztán volt embrió, nincs embrió.

Ez nyílván fordítva is igaz, írhatok neked bármit, soha nem leszel képes felfogni hogy mi is az élet. Mindegy, szerintem ITT FEJEZZÜK BE mert tök más a látásmódunk, nem fogjuk megérteni egymást és egyébként is offos témáról vitázunk. Végig sem olvastad amit írtam, csak belekötöttél az első mondatomba.

2019. nov. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 167/177 anonim ***** válasza:
68%

"Ha te képes vagy egy embert egy sárgarépához viszonyítani akkor nagy gondok vannak." - nem egy embert, egy embriót, és mint említettem, ez ég és föld:)

Egyébként elolvastam azóta a többit is... és abban sincs igazad, a Kérdező az első perctől fogva korrektül megmondta, hogy "Utána megmondtam neki ,hogy oké akkor most megállapodunk egy összegbe amit minden hónapban megadok ami a gyerektartás lesz mert a gyereket nem tagadhatom meg de nem fogok részt venni a nevelésében. Nekem a nyugalmam többet ér." - és a nő ennek tudatában, így vállalta be a gyerekszülést.

Szóval, ha a gyereknek az a problémája, hogy "nekem miért nincs apám", akkor egy valakit okolhat ezért: azt, aki így vállalta be, hogy megszüli.

Ez pont ilyen egyszerű, akié a döntés, azé a felelősség is. Miért kellene egy férfinak áldozattá válnia azért, mert egy nő nem tud uralkodni az anyai ösztönein?

2019. nov. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 168/177 anonim ***** válasza:
24%
#167 szégyellem hogy egy nembe tartozom két ilyen esztelen barommal. nekem megadatott a rendes család és a normális apa aki arra nevelt hogy válaljam a tetteim következményét. Ha lusta volt gumit húzni a farkára legalább lenne annyi bátorsága hogy a lánya elé áll! te meg egy 14 éves "kislányal" vitatkozl akinek több élet tapasztalata és felelösség tudata van mint neked.
2019. nov. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 169/177 anonim ***** válasza:
72%
Egyébként csak mellékesen megjegyzem: Aki ezt a kérdést feltette már törölte magát, szóval csak egymás vérét szívjuk hasztalanul mert úgysem látja amit írunk.
2019. nov. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 170/177 anonim ***** válasza:
29%

Köszi #168

Jó olvasni hogy van még néhány férfi, nem csak hímek.:)

2019. nov. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!