Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám megértetni a...

Hogyan tudnám megértetni a lányommal hogy többet nem tudok/akarok tenni? 39. /f

Figyelt kérdés

Sajnos 14 évvel ezelőtt történt egy nővel egy "balesetem" mert sajnos teherbe ejtettem.

Sajnos mire mindketten eszméltünk már a nő terhes lett.

Én próbáltam abortuszra rá beszélni de sikertelenül. Utána megmondtam neki ,hogy oké akkor most megállapodunk egy összegbe amit minden hónapban megadok ami a gyerektartás lesz mert a gyereket nem tagadhatom meg de nem fogok részt venni a nevelésében. Nekem a nyugalmam többet ér.

Ebbe megállapodtunk rendben van. Mindig megkapja ezt az összeget de a lányom már féléve folyamatosan próbál engem elérni egyszer ki is csikart egy találkozást és az anyja is ott volt.

Próbáltam az ő nyelvén elmagyarázni a dolgokat de nem értette meg hogy nekem ez nem megy. Csak tegnap volt tőle 10 nem fogadott hívásom. Telefonszámcserét nem akarok mert nagyon sokan érnek el ezen a telefonon blokkolni a számot meg valamiért nincs szívem mert mégis a lányom de nem akarok vele foglalkozni. Az lenne a legjobb ha megértené de sajnos kicsi ehhez.

Van valami ötletek hogy értessem meg vele?

Szitkozódást hagyjuk mert senki sem szent. Meggyőzni arról pedig hogy rosszul teszem amit teszek nem lehet mert nekem ez egy megkönnyebbülés hogy tudtam nyugodtan aludni,nem zavart senki a napokban, nem üvöltött senki napközben meg hétvégén és ami a legfontosabb ,hogy szabadságom volt.


2019. ápr. 8. 15:08
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
 101/177 A kérdező kommentje:
Én lennék a legboldogabb ha az lenne
2019. ápr. 11. 13:34
 102/177 anonim ***** válasza:
17%
Hoppá, akkor mégis van benned apai érzés? Eddig nem volt.
2019. ápr. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/177 A kérdező kommentje:

102. Ez most mellőzük légyszives.

Teljesen meg vagyok zavarodva és nem tudom mit csináljak.

2019. ápr. 11. 14:34
 104/177 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező, leülsz, átgondolod, alszol rá néhányat, újra átgondolod. Egyébként a két történésnek pusztán annyi köze van egymáshoz, hogy valamiért téged láthatóan szívesen palira vesznek a nők, ki nem kívánt gyerekkel, ki szeretővel... ennek az okára kellene elsődlegesen rájönnöd, és ezen változtatnod.

Egyébként most nálam is kérdőjel került a történeted hitelessége mellé, mert akinek tényleg pakoltak a nyakába nem kívánt gyereket, az tudja, hogy ehhez képest a szerető egy nagy semmi, futó kellemetlenség... mondjuk nem kell évtizedekig szerető-tartást fizetned, nem szekál a környezeted, hogy miért nem vagy képes szeretni a párod/exed szeretőjét, a szerető legalább egy hús-vér ember és nem egy embrió, nem hörög fejhangon az egész rokonság hogy miért hagyod ott a társad a szerető miatt, stb, stb...

Szóval ha nekem választanom kellene két nő között, és az egyiknek egyszerre lenne viszonya egy kosárlabdacsapattal, a másik meg határozott kérésem ellenére "ajándékozna meg" egy gyerekkel, biztos, hogy az elsőt választanám.

De ezt mindenkinek magának kell eldöntenie.

2019. ápr. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/177 anonim ***** válasza:
35%

"meg határozott kérésem ellenére "ajándékozna meg" egy gyerekkel" =>

A gyerek még mindig nem meglepi ajcsi, hanem ba$znod kell hozzá. Ahogy anno te is tetted, mikor a tiéd fogant. Határozott kérésedért tehettél volna annyit, ha annyira határozott vagy, és fosol, hogy felhúzod a gumit. Tudom, hogy szar meg minden, meg tönkreteszi a szexet, de minden egyéb esettel a saját határozott kérésednek tehetsz keresztbe. Ahogy ez történt is anno. Meg is érdemelted. A kérdező is... De valahogy még mindig 1 fokkal kevésbé hányingerkeltő, mint te...

2019. ápr. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/177 anonim ***** válasza:
75%

Na ja, mert én ki merem mondani, hogy az emberekre csak a hatályos jog kötelező, minden egyéb erkölcs vagy értékrend felvállalása vagy épp fel nem vállalása az egyének szabad döntésének kérdése. És ez a vélemény (ami egyébként a demokrácia egyik alapvetése, ld "lelkiismereti szabadság") sokak számára a pokol kénköves bűzével ér fel:)))

Egyébként ez egyáltalán nem a védekezés módjának kérdése - elvégre mindegyiknek van hibaszázaléka - sokkal inkább a helyes párválasztásé... a rosszul választott pár az általad istenített gumi óvszer mellett bekövetkezett terhességet is ugyanúgy megtartaná, egy percig se zavarná, hogy a védekezésen is szívtatok. Érdekes módon azóta is voltak kapcsolataim de még egyszer nem akart palira venni egyik partnerem se.

2019. ápr. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/177 anonim ***** válasza:
63%

Gratulálok ismét, ha sorra ugrottak a kútba (bocs, műtőasztalra) a kedvedért...

A helyzet az, hogy rohadtul szarok a társadalmi elvárásokra, sose dőltem meg senkinek ilyen téren, mert leszarom mások véleményét, legyen szó bármiről.

Ellenben a felelősségvállalás az ember saját tetteiért kúrwára nem a társadalomnak szól... Te hajtogatod folyton a 3 embert. Az meg nem vélemény, hogy a szex következménye lehet a fogantatás. Ezen nincs mit elfogadni. Ez szimpla tény...

2019. ápr. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/177 anonim ***** válasza:
83%
"Az meg nem vélemény, hogy a szex következménye lehet a fogantatás. Ezen nincs mit elfogadni. Ez szimpla tény..." - valóban. Ahogy az is szimpla tény, hogy a fogantatás és a gyermekvállalás között ott van az érintettek tudatos és szabad döntése. Ezt kellene már felfogni...
2019. ápr. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/177 anonim ***** válasza:
66%

"érintettek" => Így van. Többesszám. Bár a magzat is erősen érintett, de most ettől tekintsünk el olyan szempontból, hogy döntési joga nincs.

Amit te hajtogatsz, hogy oké, akkor aki akarja, tartsa meg, de egyedül, az vegulis nem lenne rossz elgondolás elméletben. Egyetlen egy szépséghibája van csak a gyakorlatban... Bár tudjuk, azt is megmagyaráznád. Így inkább nem térnék rá ki.

2019. ápr. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/177 anonim ***** válasza:
92%

#109, OK, maradjunk a mostani létező döntési alternatíváknál: a nő szabadon dönt, hogy elveteti-e vagy nem, a férfi meg szabadon dönt, hogy részt kíván-e venni az életükben, vagy nem, kivéve a megítélt tartásdíj.

Ami meg vérlázító az az, amikor a nő, aki természetesnek veszi és elvárja, hogy egyedül dönthet a megtartásról, halálra sértődik azon, hogy a férfi is élni merészel a saját - szintén létező - döntési jogával.

2019. ápr. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!