Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám megértetni a...

Hogyan tudnám megértetni a lányommal hogy többet nem tudok/akarok tenni? 39. /f

Figyelt kérdés

Sajnos 14 évvel ezelőtt történt egy nővel egy "balesetem" mert sajnos teherbe ejtettem.

Sajnos mire mindketten eszméltünk már a nő terhes lett.

Én próbáltam abortuszra rá beszélni de sikertelenül. Utána megmondtam neki ,hogy oké akkor most megállapodunk egy összegbe amit minden hónapban megadok ami a gyerektartás lesz mert a gyereket nem tagadhatom meg de nem fogok részt venni a nevelésében. Nekem a nyugalmam többet ér.

Ebbe megállapodtunk rendben van. Mindig megkapja ezt az összeget de a lányom már féléve folyamatosan próbál engem elérni egyszer ki is csikart egy találkozást és az anyja is ott volt.

Próbáltam az ő nyelvén elmagyarázni a dolgokat de nem értette meg hogy nekem ez nem megy. Csak tegnap volt tőle 10 nem fogadott hívásom. Telefonszámcserét nem akarok mert nagyon sokan érnek el ezen a telefonon blokkolni a számot meg valamiért nincs szívem mert mégis a lányom de nem akarok vele foglalkozni. Az lenne a legjobb ha megértené de sajnos kicsi ehhez.

Van valami ötletek hogy értessem meg vele?

Szitkozódást hagyjuk mert senki sem szent. Meggyőzni arról pedig hogy rosszul teszem amit teszek nem lehet mert nekem ez egy megkönnyebbülés hogy tudtam nyugodtan aludni,nem zavart senki a napokban, nem üvöltött senki napközben meg hétvégén és ami a legfontosabb ,hogy szabadságom volt.


2019. ápr. 8. 15:08
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/177 anonim ***** válasza:
33%
Majd kellene még a lányod mikor egyedül halsz meg valami szociális otthonban és nem lesz aki pelenkát cseréljen alattad. Védekezni nem volt eszed de a felelősséget hárítod. Az én nemzőm is ilyen volt, 30 évig tett rám magasról most meg ő kapar mert rájött hogy egyedül fog meghalni a nőjének is csak addig kellett míg volt pénz😂😂. Mit tegyél? Mond meg a lányodnak hogy önző és szívtelen vagy. Hidd el ezt meg fogja értemi én is megértettem. Gyerek de nem buta.
2019. ápr. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/177 anonim ***** válasza:
74%

"Egy lelkisérülttel több a Földön + 1 ok, hogy azt mondjuk a ffiakban 0 a felelősségérzet."


Ne haragudj, de egy ilyen leírt eset után általánosítani a legidiótább dolog a világon. Tudod te, hogy hány nő van, aki csak szüli a vakvilágba a gyerekeket, de gondoskodni már nem akar róluk?


38/N

2019. ápr. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/177 szántóvető ***** válasza:
94%
miről volt szó a találkozón,mit mondtál neki,ők mit mondtak?a 13 éves már nagylány,nem fog ordítva hisztizni minden nap.
2019. ápr. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/177 anonim válasza:
24%
Próbáld meg közelebb engedni magadhoz, mégiscsak a lányod! :) az már nem lehet akadály, hogy a nagylány miatt nem lesz komoly kapcsolatod, nem egy hat éves kislányról beszélünk, aki veled él.
2019. ápr. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/177 anonim ***** válasza:
76%

Ne keresd, ne beszélgess vele, ne reagálj ha hív. Apámnál bejött. Igaz egy utolsó senkinek tartom de legalább nyugott élete van.

Majd lesz olyan helyzet amikor ő fog engem keresni csak akkor már nem leszek ott én sem.

2019. ápr. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/177 anonim ***** válasza:
78%
Kérdező, csakis magyarul... és nins olyan, hogy az "ő nyelve" meg az "ő szintje" lévén a lány maholnap teljesen legálisan élhet szexuális életet, tehát keveredhet akár ugyanilyen szituba. Nyilván nem kell bántani, de 6 réteg selyempapírba se kell csomagolnia mondanivalót... ahogy itt leírtad az első 2 bekezdésben, az tökéletesen megfelelő, azt gondolom.
2019. ápr. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/177 A kérdező kommentje:

Nem mondanám azt hogy nulla felelősség érzet van bennem mert tisztességesen fizetem a gyerektartást amiben megállapodtunk az anyjával.

Ha pedig el kapna egy betegséget amit csak külföldön tudnának meggyógyítani akkor én is beszállnék a költségekbe csak nem akarok vele foglalkozni. Az anyagiakat megadom neki mert mást nem tehetek. De külön vele foglalkozni nem szeretnék. Én csak ott akarok lenni a háttérben ha van valami olyan eset mint amit fönt írtam és kész ennyi.

2019. ápr. 8. 15:51
 18/177 anonim ***** válasza:
6%

A múlton már nem lehet változtatni, abban hibázott az anyja is hogy engedett a lány kérésének hogy találkozzatok mert nyilván amikor megállapodtatok arról hogy fizetsz havi x összeget akkor ezt is mondani kellett volna hogy a nevelésében nem akarsz részt venni, és ha később találkozni akar vele a lány ezt is elutasítod. Persze amikor nyilván felkeresett akkor is el kellett volna utasítanod de mégis belementél és ezzel elkövetted azt a hibát hogy beadtad a derekadat a lányodnak. Oké hogy még gyerek, de annyira már nem kicsi ahhoz hogy felfogja azt hogy ha nagyon akar valamit megfogja kapni és ha ez az ára hogy a nyakadra jár telefonon keresztül akkor ezt fogja tenni. Erre még egy óvodás is hamar rájön ha hisztizik és megkap valamit akkor hamar tudatosul benne hogy elérte amit akart a hisztijével és tovább is folytatni fogja ha szüksége lesz valamire. Lényegében ebben hibáztál és már nincs kiút ebből.

Amit még tehetsz érte, az az hogy szépen találkozzatok SZEMÉLYESEN az anyjával együtt is, ülj le vele és mondd el neki hogy többet nem tudsz vele találkozni mert megvan a saját életed, és hazudd azt hogy elköltözöl akár külföldre. Nyilván nem egy városban laktok hogy mindennap lát tésed és tudja hogy hol laksz, anyjának meg megmondod hogy többet ő se keressen téged, te fizeted továbbra is azt amiben megegyeztetek anno és ennyi, többet ne kérjen, és tartsa magát a megállapodásotokhoz.

2019. ápr. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/177 anonim ***** válasza:
45%

Itt egyetlenegy felelős ember van a szituációert, mégpedig az önző anya.


Te nem akartad ezt a gyereket, és nagyon szívesen törvénybe iktatnam, hogy a terhesség 12. Hete előtt ha leadod a nőnek az abortusz árát, te onnantól kezdve nem vagy köteles semmit sehol se fizetni/csinálni.


Az anya viszont megszülte, így most a gyereknek is rossz, meg neked is...

2019. ápr. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/177 anonim ***** válasza:
31%
Az anyja tényleg a hüje pitsák díszpéldánya, az apja meg a méltó párja.
2019. ápr. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!