Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám megértetni a...

Hogyan tudnám megértetni a lányommal hogy többet nem tudok/akarok tenni? 39. /f

Figyelt kérdés

Sajnos 14 évvel ezelőtt történt egy nővel egy "balesetem" mert sajnos teherbe ejtettem.

Sajnos mire mindketten eszméltünk már a nő terhes lett.

Én próbáltam abortuszra rá beszélni de sikertelenül. Utána megmondtam neki ,hogy oké akkor most megállapodunk egy összegbe amit minden hónapban megadok ami a gyerektartás lesz mert a gyereket nem tagadhatom meg de nem fogok részt venni a nevelésében. Nekem a nyugalmam többet ér.

Ebbe megállapodtunk rendben van. Mindig megkapja ezt az összeget de a lányom már féléve folyamatosan próbál engem elérni egyszer ki is csikart egy találkozást és az anyja is ott volt.

Próbáltam az ő nyelvén elmagyarázni a dolgokat de nem értette meg hogy nekem ez nem megy. Csak tegnap volt tőle 10 nem fogadott hívásom. Telefonszámcserét nem akarok mert nagyon sokan érnek el ezen a telefonon blokkolni a számot meg valamiért nincs szívem mert mégis a lányom de nem akarok vele foglalkozni. Az lenne a legjobb ha megértené de sajnos kicsi ehhez.

Van valami ötletek hogy értessem meg vele?

Szitkozódást hagyjuk mert senki sem szent. Meggyőzni arról pedig hogy rosszul teszem amit teszek nem lehet mert nekem ez egy megkönnyebbülés hogy tudtam nyugodtan aludni,nem zavart senki a napokban, nem üvöltött senki napközben meg hétvégén és ami a legfontosabb ,hogy szabadságom volt.


2019. ápr. 8. 15:08
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/177 anonim ***** válasza:
56%

Előrebocsátom, hogy férfi vagyok, apa vagyok, házasságban születtek a gyerekeink és vártuk őket. Talán ezért is látom egészen más nézőpontból a dolgokat.


Nos, én nem tudnék nemet mondani annak a kislánynak....

Igaz, én (a kezdeti esetleges elutasítás után) valószínűleg már kicsi korában jeleztem volna az anya felé, hogy átgondoltam, nemcsak pénzt adnék, hanem szeretetet is.

Nem a magam szempontját nézném, hanem hogy annak a kis tündérnek (mondjuk egy 2-3 évesnek) szüksége van apára. És ha elkezdődött a kapcsolat, akkor már értelemszerűen később is tartanám vele.

"Az lenne a legjobb ha megértené de sajnos kicsi ehhez."

Te vagy kicsi a 39 éveddel, hogy megértsd: ez a kislány szeretetre vágyik tőled. Ezt elutasítani gonosz dolog. Én bele se tudnék másnap a tükörbe nézni...

2019. ápr. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/177 A kérdező kommentje:
Én ezt értem de nem tudom neki megadni. Nem vártam vagy terveztem őt hanem csak becsúszott. Én nem tudom megadni neki azt amire vágyik.
2019. ápr. 8. 22:13
 53/177 szántóvető ***** válasza:
26%
honnan tudod?meg se próbáltad.nem kell semmi extra,csak légy része az életének.heti 1-2 alkalommal tölts vele egy kis időt-ez úgy hangzik mintha győzködnélek basszus :)
2019. ápr. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/177 anonim ***** válasza:
37%

Heti egy délután, vagy kéthetente egy együtt töltött teljes nap messze nem jelenti azt, hogy fel kéne adni mostani életviteledet.


És el nem hiszed, mennyit kaptál volna az elmúlt 13 évben te (!!!) attól a kislánytól! Én nap nap után megkapom ezt egy öt és fél évestől, meg egy kétévestől. Ezerszeresen viszonozzák a rájuk fordított időt, fáradságot!

2019. ápr. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/177 A kérdező kommentje:

Meg amikor hajnali kettőkor kiver az üvöltésével az ágyból mert jól esik neki üvölteni azt is viszonozza.

Jó mondjuk ez már nála nem áll fenn mert lassan 14 lesz de akkor is. Ez nem csak szeretetből áll. Oviba kell vinni, utána iskolába akkor ha valamilyen edzésre jár akkor oda is kell vinni akkor érdeklődve hallgatni őt úgy hogy mi történt vele aznap úgy hogy amúgy én pont les.zarom elmondani neki huszadjára ugyanazt a mesét és százmillió miért kérdésére válaszolni. Én ezért mondtam akkor az anyának hogy akkor állapodjunk meg ebben az összegben itt és most és engem hagyjatok békén. A háttérben ott leszek ha van valami de többet ne várjon tőlem.

2019. ápr. 8. 22:34
 56/177 anonim ***** válasza:
28%
Te még az életben nem szerettél senkit őszintén, önzetlenül. Te csak saját magadat szereted, nincsenek benned érzések! Tudod ezeket hogy hívják? Pszichopaták.
2019. ápr. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/177 anonim ***** válasza:
22%
Olyan nehéz lett volna védekezni, hamár ennyire buta és szűklátókörű vagy?
2019. ápr. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/177 A kérdező kommentje:
Írtam az egyik válaszokban ,hogy védekeztünk hüvely gyűrűvel.
2019. ápr. 8. 22:54
 59/177 anonim ***** válasza:
15%
Látom hasznos volt.
2019. ápr. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/177 A kérdező kommentje:
Semmilyen védekezés nem 100%-os
2019. ápr. 8. 23:04
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!