Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám megértetni a...

Hogyan tudnám megértetni a lányommal hogy többet nem tudok/akarok tenni? 39. /f

Figyelt kérdés

Sajnos 14 évvel ezelőtt történt egy nővel egy "balesetem" mert sajnos teherbe ejtettem.

Sajnos mire mindketten eszméltünk már a nő terhes lett.

Én próbáltam abortuszra rá beszélni de sikertelenül. Utána megmondtam neki ,hogy oké akkor most megállapodunk egy összegbe amit minden hónapban megadok ami a gyerektartás lesz mert a gyereket nem tagadhatom meg de nem fogok részt venni a nevelésében. Nekem a nyugalmam többet ér.

Ebbe megállapodtunk rendben van. Mindig megkapja ezt az összeget de a lányom már féléve folyamatosan próbál engem elérni egyszer ki is csikart egy találkozást és az anyja is ott volt.

Próbáltam az ő nyelvén elmagyarázni a dolgokat de nem értette meg hogy nekem ez nem megy. Csak tegnap volt tőle 10 nem fogadott hívásom. Telefonszámcserét nem akarok mert nagyon sokan érnek el ezen a telefonon blokkolni a számot meg valamiért nincs szívem mert mégis a lányom de nem akarok vele foglalkozni. Az lenne a legjobb ha megértené de sajnos kicsi ehhez.

Van valami ötletek hogy értessem meg vele?

Szitkozódást hagyjuk mert senki sem szent. Meggyőzni arról pedig hogy rosszul teszem amit teszek nem lehet mert nekem ez egy megkönnyebbülés hogy tudtam nyugodtan aludni,nem zavart senki a napokban, nem üvöltött senki napközben meg hétvégén és ami a legfontosabb ,hogy szabadságom volt.


2019. ápr. 8. 15:08
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/177 anonim ***** válasza:
24%
Soha ne legyél boldog!
2019. ápr. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/177 A kérdező kommentje:

Jó, akkor most elmondom hogy mi az amit akarok. Én csak egy háttér szereplő akarok lenni ebbe a történetbe. Ha valami anyagi segítség kell megadom de többet tőlem ne várjon senki.

A találkozón nagyon fel volt dobódva és bár a végén látszódott a csalódottság az arcán de az is , hogy nem fogja feladni.

Én is sajnálom őt de többet én nem akarok tenni.

Én nekem van munkám egy élettársam, barátaim akikkel rendszeresen megyünk ide oda vagyis életem. Én ezt nem akarom feladni mert anno volt egy ilyen döntésem.

Egyébként megjegyzem védekeztünk csak nem gumival hanem hüvely gyűrűvel.

2019. ápr. 8. 19:04
 33/177 A kérdező kommentje:
Döntésem=*hibám
2019. ápr. 8. 19:10
 34/177 szántóvető ***** válasza:
91%
nagyon érdekes hozzáállás,nem is ismerek senkit aki így állt volna hozzá.ugye neked nincs másik családod,csak egy élettársad.na mindegy,mindenképp mondd el neki mégegyszer személyesen hogy nem akarod vele tartani a kapcsolatot,előbb-utóbb meg kell hogy értse.mást tanácsolni nemigen lehet azt hiszem.
2019. ápr. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/177 anonim ***** válasza:
25%
De ez a szerencsétlen gyetek csak egy kis figyelmet kér tőled, miért vagy ennyire kegyetlen, szívtelen??
2019. ápr. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/177 anonim ***** válasza:
62%

Kérdező, ld #29. És még azt is hozzátenném, hogy ha valaha is pénz kell neki fogamzásgátló-recept kiváltására, vagy bármilyen segítség abortuszra, akkor nyugodtan keressen meg, biztosan segíteni fogok, anélkül, hogy ítélkezzek, vagy bármire is rábeszéljem.


Két okból. Ezzel egyfelől teljesen egyértelművé tettem a saját véleményem a témáról, másfelől az anyja (akinek a jelek szerint más a gondolkodása) ezek után azért fog mindent megtenni, hogy NE lépjünk kapcsolatba.

2019. ápr. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/177 anonim ***** válasza:
65%
#35, a Kérdező meg a saját életét akarja élni, a saját értékrendje szerint... amit jó előre közölt is a gyerek anyjával. Nem akar szülő lenni, se mindennapi, se hétvégi... miért nem lehet ezt megérteni, tudomásul venni, tiszteletben tartani?
2019. ápr. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/177 anonim ***** válasza:
24%

37: de szülő! Van gyereke! Nem tehet úgy, mintha nem lenne.

Normálisan kellett volna védekezni, ha nem akar gyereket. Mert amit csináltak, az nem normális védekezés. A következményeket meg neki is kell viselni és nem a szerencsétlen lányt kínozni, aki nem tehet semmiről.

Már írtam, h a lány nem egy megállapodás. Így mindegy, h az anyával miben állapodtak meg.

2019. ápr. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/177 anonim ***** válasza:
24%
Tipikus,ki akarnak használni.Ne hagyd magad,bírd ki ameddig nagykorú lesz,azután már nem kell pénzelni.Adjon neki anyuci,vállaljon két műszakot.
2019. ápr. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/177 anonim ***** válasza:
70%

#38, újra elmondom: a Kérdező a gyerekkel kapcsolatos törvényi kötelességeit teljesíti. Ennyi. Ahhoz a világon semmi köze, hogy erkölcsileg te mit tartasz helyesnek, és mit nem, te elmondhatod a véleményed, ő meg élheti a saját életét ahogy ő akarja... ahogy ez megfordítva is igaz, neked se kötelességed úgy élni, ahogy azt a Kérdező - vagy épp én - helyesnek tartjuk.

És ez így van jól.

2019. ápr. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!