Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám megértetni a...

Hogyan tudnám megértetni a lányommal hogy többet nem tudok/akarok tenni? 39. /f

Figyelt kérdés

Sajnos 14 évvel ezelőtt történt egy nővel egy "balesetem" mert sajnos teherbe ejtettem.

Sajnos mire mindketten eszméltünk már a nő terhes lett.

Én próbáltam abortuszra rá beszélni de sikertelenül. Utána megmondtam neki ,hogy oké akkor most megállapodunk egy összegbe amit minden hónapban megadok ami a gyerektartás lesz mert a gyereket nem tagadhatom meg de nem fogok részt venni a nevelésében. Nekem a nyugalmam többet ér.

Ebbe megállapodtunk rendben van. Mindig megkapja ezt az összeget de a lányom már féléve folyamatosan próbál engem elérni egyszer ki is csikart egy találkozást és az anyja is ott volt.

Próbáltam az ő nyelvén elmagyarázni a dolgokat de nem értette meg hogy nekem ez nem megy. Csak tegnap volt tőle 10 nem fogadott hívásom. Telefonszámcserét nem akarok mert nagyon sokan érnek el ezen a telefonon blokkolni a számot meg valamiért nincs szívem mert mégis a lányom de nem akarok vele foglalkozni. Az lenne a legjobb ha megértené de sajnos kicsi ehhez.

Van valami ötletek hogy értessem meg vele?

Szitkozódást hagyjuk mert senki sem szent. Meggyőzni arról pedig hogy rosszul teszem amit teszek nem lehet mert nekem ez egy megkönnyebbülés hogy tudtam nyugodtan aludni,nem zavart senki a napokban, nem üvöltött senki napközben meg hétvégén és ami a legfontosabb ,hogy szabadságom volt.


2019. ápr. 8. 15:08
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/177 anonim ***** válasza:
57%
Kérdező, ne foglalkozz a rád akadt magzatvédőkkel, ők mindig kiválóan el tudnák rendezni a másik ember életét...
2019. ápr. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/177 anonim ***** válasza:
74%

Én azt nem értem, hogy miért szidjuk itt az anyját. Lehet hogy szerintetek az abortusz nem gyilkosság, egyébként én is elvetetném ha most terhes lennék mert nincs pénzem. De csak egy kicsit gondoljatok bele abba, hogy valaki szentül azt gondolja, hogy ez gyilkosság, és szörnyű dolog. Azt most ne fejtegessük, hogy miért gondolja ezt (buta, vagy nincs igaza, vagy igaza van tökmindegy most). Ez a nő védekezik hüvelygyűrűvel de hibázik. Persze ti sok álszent ember sosem hibáztok. Ezek után a férfi lemond a gyerekről, és ő ott marad ezzel a rettenetes helyzettel, mert ő szentül azon a véleményen van, hogy nem akar megölni egy embert! A kislánynak lehet hogy amúgy csodálatos élete van, csak az apja nem akarja látni, ennyi. Mennyi jó embert ismerek aki így nőtt fel, és sokkal szomorúbb hely lenne ez a világ ha ők nem lennének. Nem értem miért kell szapulni az anyát. Gondolom ő sem örül, hogy a lány találkozni akar az apjával, de megérti. Egy 13 éves lány pont most találja ki, hogy ő kicsoda. Kíváncsi arra: vajon ki az apám? Menő üzletember? Kukásember? Kedves? Hirtelenharagú? Vajon mit örököltem tőle?

Kérdező, szerintem legalább annyit megérdemelne a lány hogy egy délután leülj vele, és elmeséld hogy ki vagy te, és így mint nekünk amit leírtál, elmondd neki, hogy te miért nem akarsz gyereket. Ezek után valószínűleg többet nem is akar szóba àllni veled. Ha erre nem vagy hajlandó egyszerűen tiltsd le. Bár az elég gyáva dolog szerintem, de nem az én vèleményem számít.

2019. ápr. 9. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/177 anonim ***** válasza:
73%
"Kérdező, szerintem legalább annyit megérdemelne a lány hogy egy délután leülj vele, és elmeséld hogy ki vagy te, és így mint nekünk amit leírtál, elmondd neki, hogy te miért nem akarsz gyereket." - utolsó, ha elolvastad a kérdést, ezen már túl vannak...
2019. ápr. 9. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/177 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem nem kell izgulni mert abba fogja hagyni a saját "sajnos" gyermeked a zaklatásod és belátja, hogy neked a nyugott élet kell. Viszont el fog jönni azaz idő is amikor majd te csörgeted a telefonját és ugyanezt majd neked is be kell látnod. Ugyan azt kapja mindenki vissza amit ad.
2019. ápr. 9. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/177 anonim ***** válasza:
33%

Nem értem miért lettem amúgy lepontozva 0-ra. Leírtam, hogy a kérdező alkalmatlan a gyereknevelésre, erre ezt be is bizonyítja azzal, hogy nem lenne képes azt a szeretetet átadni, amire az a kislány vágyik meg, hogy nem lett volna képes végig hallgatni a problémáit, a kérdéseire válaszolni, elvinni ide-oda. Magyarul alkalmatlan lett volna és még mindig az.

Ahogy írtam, az a heti 1 óra együtt töltött idő is csak azzal telne el, hogy mindketten valahol el lennének a házban.

2019. ápr. 9. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/177 anonim ***** válasza:
23%

Bárki bármit mond, remélem 20 év múlva meg fogod bánni a döntésed, és a lányod a szemedbe nevet, hogy most már késő!


Megcsinálni volt eszed, szeretni már nem?? Ráadásul még ő kuncsorog utánad, és így is kakilsz rá??


Süllyedj el.


Nagyon rossz apai szeretet nélkül felnőni. Tudom.

2019. ápr. 9. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/177 anonim ***** válasza:
26%
65%-os neked ennyire nincs életed hogy a napi 24/20 órájában itt vagy és ontod magadból az abortusz támogató mocskot? Sajnos anyukád nem így gondolkodott mint te mikor veled volt terhes, pedig mindenki jobban járt volna, de most már késő. Most épp ki vagy? A női vagy a férfi változatod? Megértem én hogy nagyon rossz egyedül lenni, de ezt csak a jellemednek köszönheted. Nem..ha olyan életed lenne amit itt hazudsz nem a GYK-n lógnál szinte egész nap.
2019. ápr. 9. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/177 anonim ***** válasza:
17%
A gyereked egy pszichésen nagyon érzékeny korszakba lépett. Szerintem találkozz vele és tisztázd face to face miért történtek a dolgok úgy ahogy. Önző vagy, de nem tagadod. Eldobtad ami nagyon roaszul eshetett neki. Most az egyszer tegyél kivételt, mert már nem kis gyerek. Ha megismer lehet maga fog rájönni, jobb számára ha hanyagol. Nincs rosszabb a bizonytalanságnál.
2019. ápr. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/177 anonim ***** válasza:
71%

#67, én mindig ugyanaz vagyok, drága. :)))

Bár tudom, hogy nehéz megemészteni kopipésztekhez szokott meg "erkölcsi" fixa ideákat ismételgető gondolkodással, de javaslom, próbáld megemészteni, hogy időnként más is áll 65%-on...

"Sajnos anyukád nem így gondolkodott mint te mikor veled volt terhes, pedig mindenki jobban járt volna, de most már késő. " - látod, ebben tökéletesen egyetértünk, és ráadásul ontopic is, mert a Kérdezőnek szórul szóra pont ugyanez a problémája a lányával...

2019. ápr. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/177 anonim ***** válasza:
75%
nem értem miért kell fröcsögni a kérdezőre. az jobb lenne ha gyerektartást se fizetne? elvállalja a minimumot, amit a törvény is megkövetel!
2019. ápr. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!