Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Amióta teherbe estem a nővérem...

Amióta teherbe estem a nővérem szinte nem is törődik velem. Miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés
A nővéremnek volt már egy vetélése. Amikor elmondtam neki az örömhírt akkor rám csapta a telefont és azóta ignorál. Eddig mindent megtudtam vele beszélni, mindenhova együtt jártunk. Féltékeny lehet, vagy haragszik rám az miatt hogy nekem sikerült teherbe esnem és megmaradt a baba?
2021. márc. 18. 23:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/80 anonim ***** válasza:
35%
Én is azokkal értek egyet, akik szerint érzelmi analfabéta a kérdező... a kérdés mögötti motiváció pusztán annyi, hogy megerősítést kapjon, hogy neki van igaza, már a kérdés feltevés is álságos. Szóval lehet nem reagált jól a tesója, de neki éppen fel kell dolgoznia egy veszteséget és úgy ilyen, a kérdező meg élből nem rendelkezik empátiával. Akkor ki itt a hunyó?
2021. márc. 19. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/80 anonim ***** válasza:
71%
azért nincs empátiaja, mert elmondta hogy terhes? 😂 akkor kussoljon rola, es majd csak a babát mutassa, mikor mar megszülte? mondjuk en ezutan mar felnek, az ilyen toxic nők még lehet a gyerekembe is kárt tesznek féltékenységből.
2021. márc. 19. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/80 anonim ***** válasza:
57%

12: tudsz olvasni? Nem azért nincs empátiája, mert gyereket vár, hanem mert nem képes értelmezni a tesója viselkedését. Ha ez ártatlan és tényleg nem érti, akkor is egy érzelmi analfabéta, ha meg csak megerősítés kell neki és valójában tisztában van a féltékenységgel, akkor is érzelmi analfabéta.

Sehol nem írtam, hogy a testvér viselkedése egyébként oke lenne, mert nem az, de mivel nem voltunk ott, nem tudhatjuk hogyan lett közölve a hír és egyébként milyen kapcsolatban vannak. Pusztán a kérdésből lehet kiindulni, és az tényszerű dolog, hogy egy érzelmileg kellően intelligens ember fel se tesz ilyen kérdést, mert ennyi erővel a meleg vizet is feltalálhatjuk.

2021. márc. 19. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/80 anonim ***** válasza:
58%

7, nem kell titkolni, csak tudomásul kell venni, hogy lehet, hogy van, akinek fáj a közlés és nem belekötni a reakciójába.

Plusz a tálalás sem mindegy, értelmes ember másképp közli a hírt azzal, akiről tudja, hogy fájni fog neki.

2021. márc. 19. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/80 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező hagyd testvéredet békén most egy ideig ha akkar majd keres téged.
2021. márc. 19. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/80 anonim ***** válasza:
70%

Én a másik oldalról... Nekem is volt több vetélésem. Amikor a húgom terhes lett, viszonylag későn tudtam meg. Az oka, hogy megkért mindenkit, egyelőre ne szóljanak, ő szeretné elmondani, de személyesen.


Nekem az, hogy telefonon közölted, kicsit olyannak tűnik, hogy alig vártad, hogy elmondhasd. És ez az, ami fáj.

2021. márc. 19. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/80 anonim ***** válasza:
75%
Értem, hogy fáj neki, de a másiknak meg ez élete egyik legnagyobb örömhíre. Miért kell úgy viselkedni, mintha a kettő összefüggne? Majd a gyereket is dugdosni kell, meg nem szabad se a magzatról, se majd a babáról addig beszélni családon belül sem, amíg esetleg neki nincs, minth avalami szégyenteljes dolog lenne? Gyászoljon, de azért bunkónak se kell lenni; tisztelet ben kellene tartani egymást és egymás érzéseit. Ha neki ez rosszul esik, ne piszkáld, ő meg ne viselkedjen úgy, mintha ellene vétkeznél.
2021. márc. 19. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/80 anonim ***** válasza:
48%
Nem, képzeld el hogyha valami miatt nem jönne össze nem hibáztatnék más embereket és főleg nem fordulnék a saját testvérem ellen hanem örülnék vele együtt, sőt ha kiderülne közben hogy meddő vagyok én vagy a párom nem dőlne össze a világ számomra mivel nem ez az egyetlen dolog az életben amit nőként feltudok mutatni, ha örökbe fogadni sem tudnék akkor épp hogy annak örülnék hogy legalább a testvéremnek sikerült vagy éppen a legjobb baratnőmnek legalább tudnék segíteni és velük babázni. Nem mellékesen találnék más szép dolgokat az életben kiteljesednem nőként meg már nem kell mert nem egy babától teljesedtem ki. Szerintem egy felnőtt embernek tudnia kell kezelni bizonyos szituációkat és feldolgozni bizonyos gyásszal teli pillanatokat nem pedig másokat hibáztatni és előfordulni olyan emberektől akik szeretnek vagy akár a páromtól amiért ő is fel tudja dolgozni és hamarabb valószínűleg mint én.
2021. márc. 19. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/80 anonim ***** válasza:
60%
21, ez jól hangzik, én is ezt mondtam, amíg aztán meg nem jött hónapról hónapra...
2021. márc. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/80 anonim ***** válasza:
73%
Nekem is volt vetélésem, de szerintem akkor is szánalmas ezt a fájdalmat kivetíteni a hozzám közel állókra, akiknek nyilván semmi szerepük nem volt a vetélésben. Én meggyászoltam a babát, de nem akartam, hogy mások ezentúl hozzám se szóljanak. Szerintem ez beteges. Még akkor is, ha a kérdező örömködése tapintatlanul lelkes volt, a testvér egy udvarias "gratulálokkal" lezárhatta volna a beszélgetést. Ez a duzzogok és nem szólok hozzád min változtat majd? Még annak is több értelme lett volna, hogyha azt mondja, hogy a kisbabádnak örülök, de számomra erről most fájdalmas téma beszélni, kérlek értsd meg. És kész. A felnőtt embernek meg kell tanulnia feldolgozni a kríziseket is, vagy azok felemésztik. És ez alól egy vetélés sem kivétel. Akármennyire is fáj, én is tudom...
2021. márc. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!