Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Amióta teherbe estem a nővérem...

Amióta teherbe estem a nővérem szinte nem is törődik velem. Miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés
A nővéremnek volt már egy vetélése. Amikor elmondtam neki az örömhírt akkor rám csapta a telefont és azóta ignorál. Eddig mindent megtudtam vele beszélni, mindenhova együtt jártunk. Féltékeny lehet, vagy haragszik rám az miatt hogy nekem sikerült teherbe esnem és megmaradt a baba?
2021. márc. 18. 23:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/80 anonim ***** válasza:
35%
Attól kezdve, hogy kiderült hogy terhes vagyok, nekem gyerekem volt. Nem tudom 61-es, hogy nő vagy férfi vagy-e, de az biztos, hogy vetélést még nem éltél át, nem is kívánom. Elhiheted nekem, egy valamire való anya sem gondolt úgy a vetélésére, hogy "huh, hála az égnek, ez úgyis csak egy kis magzat maradvány volt".
2021. márc. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/80 anonim ***** válasza:
67%

Nyilván, aki gyereket akar, az már a pozitív tesztnél gyerekről beszél, megjegyzem hibásan, ugyanis ilyenkor még csak egy kifejletlen, cseresznyemag nagyságú, tudattalan embrióról van szó. Nem véletlen használatos az elvetélt kifejezés és nem a meghalt, és pont ugyanezért használjuk egy terhességnél az embrió és magzat kifejezéseket, nem pedig a gyerek(em) szót.

Egy gyereknek ugyanis vannak kifejlett szervei, képes a nő testén kívül is életben maradni, hasznosítani tudja a levegő oxigénjét, folytat anyagcserét stb, ezek közül egy pár hetes embrió/magzat speciel semmire sem képes. Biológiailag és sok egyéb szempontból még szó nincs gyerekről.

És igen kissé (vagyis nem is kissé) nevetségesen hat az, hogy valaki arról papol, hogy "meghalt a gyereke", mert elvetélt tizenpár hetesen pl, miközben másnak a pár éves vagy épp felnőtt gyereke halt meg. Azért nagyon-nagyon nem ugyanaz a kettő és itt senki nem mondta, hogy nem fáj egy vetélés, de túlzásba sem kell esni, hogy meghalt a gyereke...

2021. márc. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/80 anonim ***** válasza:
14%

63!

Ezt mondd annak az anyának, aki elvesztette a magzatát/gyermekét...

2021. márc. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/80 anonim ***** válasza:
74%

🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ Jól van, látom a lényeg átjött.

Te meg mondd annak a valóban anyának, akinek valóban meghalt az x éves gyereke, akit nevelt, akiről gondoskodott éveken át, akiért mindent megtett, akivel rengeteg élménye és szép emléke van stb stb! Senki nem bagatellizálja el a vetélés fájdalmát, de nem kell a ló túloldalára esni, hogy “meghalt a gyereke”, mert ez több szempontból sem állja meg a helyét és igen, meglehetősen nevetséges hangzik mikor vetélés és embrió/magzat és meghal kifejezéseket használják, miközben másnak a megszületett gyereke hal meg. A kettőről azért szerintem mindenféle erőfeszítés nélkül belátható, hogy véletlenül sem egy és ugyanaz a kategória! Aki ezt sem képes felfogni, azzal kár vesződni.

2021. márc. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/80 anonim ***** válasza:
28%
Egy pillanatig sem mondtam, hogy azoknak az anyáknak, akiknek már idősebb gyermeke halt meg nem rossz. Meg sem próbáltam összehasonlítani a kettőt. Én csak arra próbáltam rávilágítani, hogy a magzat elvesztése is borzasztó fájdalmas. Egyébként azt gondolom, hogy egyetlen halálesettel sem lehet átesni a ló túloldalára. Minden ember másképp dolgozza fel a gyászt, ezért számonkérni valakit nem lehet, borzasztó bunkóság és tapintatlanság.
2021. márc. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/80 anonim ***** válasza:
63%
Én pedig egy szóval nem mondtam, hogy egy vetélés nem fájdalmas, sőt, leírtam hogy értelmes ember nem kérdőjelezi meg, hogy irtó fájdalmas és szörnyű dolog, én itt arra a kommentre próbáltam reagálni, aki itt azzal dobálózott, hogy "meghalt a gyereke, érted?? a gyereke", vagy valami hasonlót írt. Azért na! Erre mondtam, hogy a kettőt ne hasonlítsuk össze, mert nagyon nem ugyanaz elvetélni és elveszíteni egy x éves gyermeket, főleg hogy egy vetélésnél még szó nincs gyerekről, bármennyire is nevezik az érzelmektől túlfűtött és boldog anyukák annak, még "csak" embrióról/magzatról beszélünk.
2021. márc. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/80 anonim ***** válasza:
27%
Arról nem is beszélve, hogy mindenkinek magánügye a meggyőződése, van, akinek egy magzat halála is olyan halál, mintha az mr egy világra jött gyerek lenne. Ezt méricskélni és kritizálni gusztustalan, pont olyan számomra, mint amikor egy abortusz mellett döntő nőt vegzálnak. Hadd erezzen már mindenki úgy, ahogy akar, ne akarja senki megmondani egy magzatát elvesztő nőnek, hogy mit erezzen. Főleg ne más nők. Elképesztő...
2021. márc. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/80 anonim ***** válasza:
82%

64, igen, ezt mondom annak az anyának, meg válaszolónak, aki itt írogatta, hogy "meghalt a gyereke". Tudod milyen az, amikor meghal a gyereked?

Elmesélem:

tehát a barátom gyereke 17 éves volt, sétált haza az iskolából egy osztálytársával tanítás után, a járdán mentek és egy autó gyorshajtott, felhajtott a járdára fékezés nélkül és mindkettőt elütötte. Egyikük meghalt a helyszínen, másikuk a kórházban.

Amikor a barátom és a felesége, illetve a fiú húga megtudták, összeomlottak. Nyugtatókon éltek, nem aludtak, nem ettek, pszichológushoz jártak (és járnak a mai napig, pedig ennek 5 éve).

Oda kellett menniük azonosítani a holttestet, meg kellett szervezniük a saját gyerekük temetését, értesíteniük kellett az egész családot, az iskolát, a barátait, az edzőjét, a srác zenekarát a hírről külön-külön.

Ott állt a szobája üresen az összes cuccával. El kellett adniuk a házat és elköltözniük, mert nem bírtak az emlékek miatt ottmaradni.

A feleségének pánikrohamai voltak két évig, a szexuális életük tönkrement, a házasságuk a mai napig romokban van.

Ott voltam a temetésen, rengeteg ember ott volt, szegény fiú anyja össze is esett.

Na, ilyen amikor meghal a gyereked.

És ezzel nem a vetélés fájdalmát próbálom relativizálni, de azért egy vetélésre, ami egyébként az első trimeszterben több mint 20% gyakoriságú és a magzatnak egyébként is élettel össze nem egyeztethető betegsége volna, tehát nem véletlenül megy el, na ez az érzéketlenség azokra nézve, akiknek tényleg meghalt a gyerekük.

2021. márc. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/80 anonim ***** válasza:
21%
Én pedig erre írtam, hogy egy anyának ezt nem tudod elmagyarázni. És nem is kell. Mint mondtam, a gyászt mindenki úgy éli meg ahogy akarja.
2021. márc. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/80 anonim ***** válasza:
81%

"Én pedig erre írtam, hogy egy anyának ezt nem tudod elmagyarázni."

- jól van, akkor kérdezz meg egy anyát, hogy melyik fájna jobban neki: a megszületett gyereke halála, vagy a pár hetes terhességének a megszakadása.

2021. márc. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!