Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Amióta teherbe estem a nővérem...

Amióta teherbe estem a nővérem szinte nem is törődik velem. Miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés
A nővéremnek volt már egy vetélése. Amikor elmondtam neki az örömhírt akkor rám csapta a telefont és azóta ignorál. Eddig mindent megtudtam vele beszélni, mindenhova együtt jártunk. Féltékeny lehet, vagy haragszik rám az miatt hogy nekem sikerült teherbe esnem és megmaradt a baba?
2021. márc. 18. 23:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/80 anonim ***** válasza:
65%

Nem a gyereke halt meg, hanem elvetélt. Gyerek nem volt még. Ne essünk azért már túlzásba, egy sejtcsomóról van szó!

Egyébként meg ha a gyereke halt volna meg, akkor másnak nem lehet öröme? Ennyire ne hirdessük már zászlót lobogtatva az önző viselkedést.

Bármennyire is fájt a nővérnek bármi, parasztnak lenni nem lett volna muszáj. Az, hogy rácsapja a telefont meg ignorálja, akkor se volna indokolt, ha tegnap vetélt volna el - ugyanis nem a kérdező tehetne róla. Most azért titkolja el, hogy neki gyereke lesz? Nevetséges.

Szerintem mindenki egyetért abban, hogy ettől még szomorú ami vele történt, és biztos nehéz feldolgoznia, de a világ nem áll meg ettől, és nehogy már ne lehessen neki jó híreket mondani, mert őt érte rossz. Egyébként meg ha jóban vannak, nem alap, hogy örülünk a másik sikerének? Itt szerintem csak kimutatta a foga fehérjét a nővére, hogy neki ez valami verseny volt ezekszerint. Furcsa, én még idegenekkel sem vagyok ilyen bunkó, ha nekik sikerül valami, ami nekem nem!

Fel kéne nőnie itt néhány kommentelőnek, attól, hogy ők is hasonlóan sz.rul reagáltak le egy helyzetet valamikor egy tragédia átélése miatt, még nem lesz a tettük se normálisabb, se elfogadhatóbb.

2021. márc. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/80 anonim ***** válasza:
19%

54: le volt írva, hogy hanyadik hét? Idáig olvastam, mert ezt így nem lehet komolyan venni.

Senki nem arról beszél, hogy ne lett volna problémás, amit csinált, arról van szó, hogy a kérdező legalább annyira hibás ebben, mert a közlés módjánál nem vette figyelembe a testvére helyzetét. Ezt nem tudom még hányféleképpen kellene leírni, hogy felfogjátok.

2021. márc. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/80 anonim ***** válasza:
71%
És te ott voltál, hallottad, milyen volt a közlés módja? Akkor? Belemagyarázás...
2021. márc. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/80 anonim ***** válasza:
71%

Személy szerint én sem értem milyen emberek azok, akik kapásból nekiállnak szidni, érzelmi analfabétázni meg hasonló kedves jelzőkkel illetni a kérdezőt, pusztán mert teherbe esett és a tulajdon testvérének, akivel szoros és jó a viszonyuk, el merte mondani. Sőt, volt aki azt írta a kérdező várhatott volna pár hónapot a teherbe eséssel. Hogy mi van?????? Azért ne vicceljünk már egymással, hogy én azért függesszem fel a gyerekvállalást, mert a tesómnak volt egy vetélése. Ráadásul úgy írta volt már egy vetélése, nekem ebből nem az jön le, hogy nem most történt pár napja/hete, de ha így is lenne sem viselkedem így a saját testvéremmel, aki semmiről nem tehet! Persze hogy fáj bsszus, na de most akkor ennyi erővel utcára sem megy, mert ott is látni ám gyerekes szülőket. Vagy utál és duzzog mindenkire, akinek van gyereke vagy terhes? Akkor most az is normális, hogy ha tegyük fel engem megcsaltak, akkor mindenkivel bnkózok, akinek boldog kapcsolata van?! Vagy ha nekem meghalt anyum vagy apum, akkor utáljak mindenkit, akinek még élnek? Ez lenne a normális? Nem kell körbeugrálja szó se róla, na de hogy rábszod a telefont és azóta totálisan ignorálod a saját testvéred, csak mert neked volt egy vetélésed, az számomra rettentő gáz és visszataszító. Le lehet ezt kulturáltan is kommunikálni, nem kell a másikra csapni a telefont és levegőnek nézni. Mindenkinek megvan a saját problémája, nyűgje-baja, szép is lenne a világ, ha mindenki a kérdező drága nővéréhez hasonló módon kezelné a szitut.. Ez a magatartás szerintem még sima baráti viszonyban is gáz, nem hogy a tesóddal, akivel alapból jó a viszonyod.

Ja és egy dolgot tisztázzunk: a kérdező nővérének NEM volt még gyereke, elvetélt! De persze nem lehet tudni hanyadik hétben, mert az nagyon nem mindegy, ha pl már félidős volt vagy akár több, akkor persze már nem sejtcsomóról beszélünk és sokkal jobban is megviseli az embert, de alapjáraton nem véletlen a kifejezés, hogy embrió, magzat és vetélés.

2021. márc. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/80 anonim ***** válasza:
25%

A közlés módja itt a telefon versus személyesen, nem a hangnem. Ha én jóban vagyok a tesómmal és tekintettel is vagyok rá, egy ilyen hírt személyesen beszélek meg vele, pontosan azért, hogy legyen lehetőség tompítani az ő fájdalmát.

Ennel jobban nem tudom körülírni és uncsi is már ez a kérdés, pápá

2021. márc. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/80 anonim ***** válasza:
72%
Mit kell pörögni azon, hogy telefonon közölte?! Arra még senki nem gondolt, hogy lehet messze laknak egymástól és csak így tudta vele közölni? Vagy esetlegesen covid közepén próbálnak minél kevesebbet érintkezni, főleg ha terhes az ember??
2021. márc. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/80 anonim ***** válasza:
72%

Hát tényleg elég "uncsi", hogy valaki ennyire képtelen a gondolkodásra :D Ezer oka lehet annak, hogy telefonon közli ezt valaki. A kérdező nem írta, hogy mi az oka ennek, és szerintem ez nem is tartozik a kérdéshez. Az, hogy neked az az ideálod, hogy ezt szeméylesen kell: nekem meg nem lenne ez elvárás pl, se magammal, se mással szemben!

Egyébként meg ha külföldön él bármelyikük, vagy csak messze egymástól, azért utazgasson kitudja,mennyit, mert egy ilyen amőba értelmi képességű kommentelő szerint ez számít? Miközben koronavírus helyzet van már mióta, és sz.r utazgatni? Én is piszok messze élek Mo.-tól, e-mailben értesültem egy rokonom haláláról, mert képzeld, senki nem fog több ezer kilométerre eljönni szólni személyesen! De több százra sem. És nem is várható el senkitől.

2021. márc. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/80 anonim ***** válasza:
76%
Aha, ha én jóban vagyok a tesómmal és tekintettel vagyok én is rá és az ő örömére, akkor nem fogom rácsapni a telefont, mikor élete egyik legnagyobb örömhírét közli velem! Oda-visszaműködik ám a dolog, főleg hogy telefonon is lehet normálisan és finoman közölni a hírt, mint ahogyan a b*unkózás, telefoncsapkodás és levegőnek nézés helyett normálisan is meg lehet mondani, hogy te ezt most nem akarod.
2021. márc. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/80 anonim ***** válasza:
72%
Meghalt a gyereke??? Aki ezt írta, annak üzenem: egy barátomnak meghalt a gyereke 17 évesen. Ha most ezt előtte mondtad volna egy vetélésre, lehet jól képen is törölt volna. Te normális vagy?
2021. márc. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/80 anonim ***** válasza:
60%
nem gyerek halt meg, hanem egy kis magzat maradvány. ennyi erovel amikor gumit használsz, es oda megy a cucc, akkor tobb millió gyerek hal meg xD amugy ne pattogjatok mar a közlés módján, annyit tudtok rola, hogy telefonon történt. ilyen hisztis embernek, ha elobe kozlod olyan fogalmazással, ahogy a kisgyerekkel szoktuk megértetni hogy terhesek vagyunk, akkor is meg fog sertodni. ebbol csak az lesz hogy megszulod a gyereket, felnő, es a novered elbol utalni fogja a sztori miatt. szoval sztem meg most rakd helyre, hogy viselkedjen felnőtt ember módjára vagy lehet menni.
2021. márc. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!