Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Amióta teherbe estem a nővérem...

Amióta teherbe estem a nővérem szinte nem is törődik velem. Miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés
A nővéremnek volt már egy vetélése. Amikor elmondtam neki az örömhírt akkor rám csapta a telefont és azóta ignorál. Eddig mindent megtudtam vele beszélni, mindenhova együtt jártunk. Féltékeny lehet, vagy haragszik rám az miatt hogy nekem sikerült teherbe esnem és megmaradt a baba?
2021. márc. 18. 23:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/80 anonim ***** válasza:
18%
Nők irigyek egymásra.
2021. márc. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/80 anonim ***** válasza:
32%

1. abban, hogy ott rád bxta a telefont, igaza van, ilyenkor illik személyesen közölni, finoman, mert nem tudhatod, mit érez és az sem mindegy, mikor vetélt el

2. nyilván lelkendezve mesélted > érzelmi intelligencia nulla

3. viszont az ignorálása már kicsit sok, értem, hogy szr neki, de akkor menjen orvoshoz, aki segít túllépni a fájdalmán, vagy legalább beszélje meg veled, hogy oké, de nem kíváncsi a dologra


Nekem nem lehet gyerekem, ok, már feldolgoztam, de mikor megtudtam huszonévesen... nos, amelyik terhes ismerősöm csak a terhességről/gyerekéről beszélt, azt teljesen ignoráltam, mert iszonyú szrul érintett. Nem voltam féltékeny, örültem, hogy boldog, de a szívem megszakadt, hogy én ezt nem élhetem át.

2021. márc. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/80 anonim ***** válasza:
59%

Én a kérdező mellett vagyok, lehet lepontozni nyugodtan.

Szerintem egyáltalán nem érzelmi analfabéta. Persze, hogy lelkesen mesélte, hisz ez egy örömhír, nem lehet titkolni az izgatottságot, főleg ha első baba.

Nekiugratok, hogy miért telefonon közölte. Abba bele sem gondoltok mi van ha a nővére külföldön él vagy az ország másik oldalán?

Nagyon sajnálom a testvéred, hogy neki elment a baba, biztosan nagyon szomorú de ne legyen ennyire önző főleg a saját húgával szemben. Végülis azt a hírt kapta hogy nagynéni lesz. Emellett gondolom fiatal még, lehet még lehetősége babázni a saját babájával.

Kérdezőnek gratulálok a kicsihez, a nővérének pedig kívánom minél előbb sikerüljön egy kisbaba:)

Ez az én véleményem, minden jót!

2021. márc. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/80 anonim ***** válasza:
33%
De a nővérről se tudunk sokat az ő álláspontját se.lehet a kérdező se írt le pár dolgot ami megtörtént mint nem azonnal csapta rá a telót hanem mondott valamit aztán szóval a nővért se szögezzétek fel már..vetélés azért szörnyű lehet nem rég történt a dolog.
2021. márc. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/80 anonim ***** válasza:
48%

Amikor elvetéltem, és a legjobb barátnőm két héttel később szólt, hogy terhes lett, én megkértem hogy ne velem örömködjön, mert még nem megy. Megértette, azt mondta, keressem amikor már megy, és annyit fog mesélni, amennyit hallani akarok. Nekem ez iszonyatosan jólesett, elmondani se tudom mennyire.

Ezért kérdező, én azt javaslom neked, hogy mondd meg vagy üzend meg a testvérednek, hogy megérted hogy ez neki most fáj, és ha már úgy érzi, szeretne veletek együtt örülni, és készen áll erre, akkor szóljon, te megvárod. Jól fog neki esni.

Nagyon nehéz egy magzat elvesztése, senkinek se kívánom. Elhiszem hogy neked hiányzik a tesód meg a támogatása, de szerintem ez most az a helyzet, amikor neked kell felnőttebbnek lenned, amíg ő nem képes rá a gyász meg a fájdalom miatt.

2021. márc. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/80 anonim ***** válasza:
53%

De amúgy honnan veszitek, hogy nem rég volt a vetélés? A kérdésben nem szerepel.

Szerintem a nővéred egy paraszt. Onnantól, hogy neki nem jött össze a baba, akkor másnak se legyen, vagy mi? Ez baromira nem normális hozzáállás.

Én megértem, hogy rossz lehet, ha akarták a babát és nem jött össze, de azért ez mégsem olyan, mintha nemrég halt volna már meg a mondjuk 3 éves kisfia. Egy magzathoz még nem lehet normálisan kötődni, ha meg nem sokadik vetélés, ahol már kezd megmutatkozni, hogy kicsi esélye van rá, hogy gyereke legyen, eleve nem értem a hisztit.

Persze, hogy milyen előzménye van ennek a sztorinak az nem derül ki, de ha csak ennyi, akkor ultra szánalmas a viselkedése.

2021. márc. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/80 anonim ***** válasza:
58%
39.csak megemlítettem pont ezért mert nem írta...
2021. márc. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/80 anonim ***** válasza:
77%
igen, kell is a megerősítés, hogy nekunk van igazunk, mert az osszes ilyen hulye elbizonytalanít minket. nagyon vekony lehet a lelki csipke. ha mesz az utcan se fogja mindenki eldugni eloled a gyereket. mostmar nem kell szépíteni, a “talalassal” sem volt semmi baj, a kerdezo nyilvan izgatott volt, es nem tudott varni, vagy esetleg nem tudnak talalkozni mert vírus van? es nem 7 hónapos terhesen szeretne közölni, amikor mar amugyis mindegy. egyebkent meg ilyen embernek akárhol, akárhogy közlöd, ugyis besértődik es sajnáltatja magat. en személy szerint a sajat oromhiremre es a legfontosabb eseményre az eletemben, miszerint gyereket varok, nem ugy akarok emlekezni, hogy titkolnom kellett, meg nem beszelhettem rola. az elet ilyen, felnőtt módjára kell kezelni ezeket.
2021. márc. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/80 anonim ***** válasza:
70%
amugy meg 9es vagyok, mi a baj a valaszommal? ja annyi hogy oszinte voltam? 😃 ha terhes lennek, es vmelyik baratnom igy hisztizne, az fix hogy nem látna tobbet. az en kedvemet nem kell elb@szni. segítenek meg minden, ha o is normalisan all hozzam, de az h irigykedik, meg besertodik mint egy ot eves, na az nekem nem kell.
2021. márc. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/80 anonim ***** válasza:
76%

Elmesélem akkor a testvérem és az én történetemet. Testvéremnél kiderült egy súlyos és gyógyíthatatlan betegség. Kiderült, hogy genetikai. Azonnal felhívott, hogy menjek és vizsgáltassam ki magam én is, nehogy nálam is baj legyen. El is mentem, nekem semmi bajom, makk egészséges vagyok. Szóltam neki és őszintén megkönnyebbült.

Neki emiatt nem ajánlott a gyerekvállalás sem, én közben teherbe estem, mégis gratulált és örült nekünk.

Mellesleg az ő betegsége összehasonlíthatatlanul nagyobb probléma, mint egy vetélés.

Őszintén, szerintem a testvéred egy bunkó. Érthető a fájdalma, de neked mi közöd ehhez? Jobb lesz neki, ha te sem vagy terhes? Nem. Nem is értem ezt a szomszéd tehene is mentalitást.

2021. márc. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!